reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
emka ja jadłam zupę na kolację bo mi się zachciało.

gabrielka fajnie że już jesteś na chodzie;-).Dobrze że z maleństwem dobrze.
Co do brodawek słyszałam że samo mleko matki jakoś pomaga ale co należy robić to nie pytaj .....coś mi się tak obiło o uszy.Chyba swoim mlekiem trochę rozetrzeć tak mi się wydaje.
To dla doświadczonym mam:cool2:

rybka a Ty się trzymaj i daj nogi i pupę do góry . Tak żeby żołądek był niżej.
Podobno trzymanie wysoko pupy pomaga(prztynajmniej psychicznie)

riterka co do Twoich cukrów no to suuuuuper, ale zostań na forum:-)

agMich a Ty pierogi przed daniem do zamrażalnika na chwilę je hartujesz we wrzątku czy nie??
Nie pękają Ci jeśli nie wsadzisz do wody???
 
emka co do wagi to przytyłam 3kg, ale miałam nadwagę przed ciążą..
A moja pijawka energetyczna-diabetolog- kazała mi się odchudzać i generalnie schudnąć więc nie wiem czy w ciąży to takie normalne:eek::eek:

A o tych normach co czytam co Wy macie to chciałabym mieszkać w Warszawie.
Do porodu:-p

A Gabrielkę to już chyba inne normy te wyższe obowiązują....no bo przecież już urodziła......prawda???któraś pisała że po 1h do 180.

Czy po porodzie jeszcze parę dni obowiązują nasze normy bo już nie wiem.
 
Wstałam dzisiaj i HUUUUUUURRRAAAA!!!! Nic mnie nie boli a cukier 75:-D:-D:-D Tak mogę zaczynać każdy dzień. Mój mały przedszkolak jeszcze spi ale jak wstanie to pojedziemy na zakupy. Nie moge już dłużej tego odwlekać bo w końcu zostaną na świeta beż niczego. Co do pierogów do gotuje je normalnie, po wyciągnięciu smaruję trochę oliwą żeby się nie posklejały i jak wystgną to do zamrażarki.

Aasica moja diabetolog powiedziała, że po porodzie mamy normy jak nie ciężarne. Do dwóch dni po porodzie cukry mogą być kosmiczne (zwłaszcza u tych co na insulinie) a później powinno być dobrze.

Emka widzisz idzie Ci coraz lepiej:tak: super wyniki a jak dzisiaj rano?

Kuroslaw a jak Ty się dzisiaj czujesz? Bylaś na ktg? A jak Twoje ciśnienie?
 
witajcie słodkie mamuśki

u nas nocka ok ale brzuch twardy więc obawiam się że będziemy na cordafenie lub fenoterolu:-:)-:)-( ale co tam trzeba to trzeba tylko po tych lekach cukry skaczą że hej:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

ale damy rade:-D:-D:-D

AGA super że się dobrze czujesz;-);-);-) byle do przodu

mi zostały 84dni do rozwiązania czyli 672 ukłucia:tak::tak::tak:

słodkiego i spokojnego dnia;-)
 
Oj rybka rybka, jak ty dokładnie policzyłaś te kłucia.Jesli leki będa pomagać to trzeba je brać.Cukry i tak z toba nie wygrają.

Emka cukry masz super wczorajsze i tak już cały czas;)

A mi dziadek zmarł i w czwartek jadę na pogrzeb;(tak nagle...eh to życie...
 
cześć dziewczyny!
ja już wcześniej się kiedyś tu odzywalam, ale później jakoś omijałam komputer szerokim łukiem...tak wyszło.
Mam pytanko: jestem teraz w 17 tc i mam cukrzycę ciążową (to moja druga ciąża cukrzycowa, ale w pierwszej było łatwiej). Chodzi mi konkretnie o to: do tej pory chudlam pod wpływem diety, cukry na czczo miałam bardzo ładne (85, 88, 83 itp), teraz od około 4 dni pomimo tego, że nic nie zmieniłam w wieczornym jedzeniu (kromka chleba żytniego z wędliną) mam teraz cukry powyżej 95!!!! Moja ginekolog uważa, że są za wysokie, ale mi naprawdę nic nie przychodzi do głowy z jakiego to powodu????
Macie może jakieś pomysły abym uniknęła insuliny? Co Wy jecie w ciągu dnia?
 
reklama
cześć dziewczyny!
ja już wcześniej się kiedyś tu odzywalam, ale później jakoś omijałam komputer szerokim łukiem...tak wyszło.
Mam pytanko: jestem teraz w 17 tc i mam cukrzycę ciążową (to moja druga ciąża cukrzycowa, ale w pierwszej było łatwiej). Chodzi mi konkretnie o to: do tej pory chudlam pod wpływem diety, cukry na czczo miałam bardzo ładne (85, 88, 83 itp), teraz od około 4 dni pomimo tego, że nic nie zmieniłam w wieczornym jedzeniu (kromka chleba żytniego z wędliną) mam teraz cukry powyżej 95!!!! Moja ginekolog uważa, że są za wysokie, ale mi naprawdę nic nie przychodzi do głowy z jakiego to powodu????
Macie może jakieś pomysły abym uniknęła insuliny? Co Wy jecie w ciągu dnia?


nie za bardzo jej unikniesz:-(

moje cukry z tygodnia na tydzien rosły i ilość insuliny też

bo zapotrzebowania na insulinę rośnie zg:-(odnie z rozwojem malucha tak mówi moja diabetolog

a co na te cukry diabetolog???
 
Do góry