reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć dziewczyny :) pochwale się, że wczoraj urodziłam synka :) 3550 g i 58 cm a z usg wychodziło, że będzie miał koło 3200 g więc nie duża różnica [emoji5] Poród nie całe 2 godziny i obeszło się bez nacięcia i pęknięcia więc każdej z Was życze takiego szybkiego i lekkiego porodu [emoji5] I najważniejsze, że cukry u nas jak narazie w porzadku [emoji5] Pozdrawiam [emoji5]
Gratulacje [emoji4]
 
reklama
Cześć dziewczyny. Dobrze, że znalazłam ten wątek/forum. Dzisiaj badalam glukoze (test obciążenia 75g). Na czczo wyszlo 89 mg, potem po godzinie skoczylo do aż 190 mg i po 2 spadło do 94 mg. Oczywiście przewertowalam cały Internet, bo ten drugi wynik nieciekawy i wyczytałam, że to świadczy o cukrzycy. Konsultowalam wynik z położną (stwierdziła, że nie ma powodów do obaw), zapytałam jeszcze o zdanie internistę ( stwierdził, że wynik jest ok). Moja gin skomentuje badanie w czwartek. Nie wiem co myśleć, chcę szybko iść do diabetologa, boję się jeść cokolwiek:(
Hej na razie nie martw się na zapas zobaczysz co Ci lekarz powie ja dostałam skierowanie od ginekologa do szpitala na patologii ciąży w Warszawie i przeszłam szkolenie dostałam sprzęt do mierzenia cukru w domu na czczo mam wysoki cukier więc muszę insulinę brać mam nadzieję że u Ciebie nie będzie taka potrzeba.
 
Hej na razie nie martw się na zapas zobaczysz co Ci lekarz powie ja dostałam skierowanie od ginekologa do szpitala na patologii ciąży w Warszawie i przeszłam szkolenie dostałam sprzęt do mierzenia cukru w domu na czczo mam wysoki cukier więc muszę insulinę brać mam nadzieję że u Ciebie nie będzie taka potrzeba.
Dzięki za odpowiedź:) Tobie też życzę, żeby było dobrze. I kojarzę Cie z październikówek:)
 
To zależy od tego jakie normy bierze pod uwagę twój diabetolog... mi przy przekroczeniach na czczo do 93 już dała insuline ale czytałam na innym forum, że niektóre dziewczyny przy przekroczeniach na czczo do 100 insuliny nie miały...
Dopiero dziś byłam u diabetologa, bo wczesniej byłam w szpitalu, szyjka mi się skróciła i mam pessar. Otóż dostałam insulinę na noc 2,jednostki, mimo że cukry miałam do 100,na czczo mój lekarz twierdzi że powinny być do 90. Mam się kluc w brzuch strasznie się boje.
 
reklama
Do góry