reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@Devushka Kiszka ziemniaczana to poure ziemniaczane z przyprawami i skwarkami. wygląda jak kielbaska, w takim flaku wszystko upakowane. My to w ogole ziemniaczani jesteśmy - kluski z ziemniaków, pyzy, placki, babka ziemniaczana, takie potrawy czesto goscily na naszym stole, a teraz mam ziemniaczany detoks :D

@Perełka:) smacznego zatem:)!
 
reklama
:-p
@Devushka Kiszka ziemniaczana to poure ziemniaczane z przyprawami i skwarkami. wygląda jak kielbaska, w takim flaku wszystko upakowane. My to w ogole ziemniaczani jesteśmy - kluski z ziemniaków, pyzy, placki, babka ziemniaczana, takie potrawy czesto goscily na naszym stole, a teraz mam ziemniaczany detoks :D

@Perełka:) smacznego zatem:)!

Oj ale mi narobiłaś ochotę na tą kiszkę ziemniaczana :-p aż chyba poszperam w necie za przepisem :D akurat ja przy tej ciaży mogę ziemniaki w dowolnej ilości ale przy pierwszej to po jednym mi cukier wywalało.. ahhh ta nieobliczalna cukrzyca :D

@Perełka:) jedz na zdrowie ☺️ Ja jadłam po dwie kiełbaski do tego boczek i jeszcze się coś nawineło a cukier naprawdę niziutki ☺️
 
No bo taka dawka glukozy. A poza tym jak karmię to hormony są wysokie. Takie były argumenty. Ja nie mierzyłem tych cukrów po porodzie w ogóle bo miałam dosyć mierzenia a poza tym nie miałam do tego głowy wiec olałam temat :) Ale teraz czasem sobie zmierzę i są w porządku ;)
 
Dziewczyny ja na przykład miałam dzisiaj taką sytuację po śniadaniu przed którym wstrzykuje insulinę i po mierzeniu cukru który był w normie (116)po godzinie położyłam się żeby się jeszcze zdrzemnąć po chwili nagle zaczęło mi się robić słabo drgawki trzęsłam się szybko zmierzyłam cukier i miałam 60:errr: , wie ktoś dlaczego takie spadki nagle? Szybko Wypiłam pół szklanki Pepsi cukier podskoczył i poczułam się lepiej. Chociaż muszę przyznać że szklanka Pepsi po pół roku smakowała jak delicje:-) :)
 
Dziewczyny ja na przykład miałam dzisiaj taką sytuację po śniadaniu przed którym wstrzykuje insulinę i po mierzeniu cukru który był w normie (116)po godzinie położyłam się żeby się jeszcze zdrzemnąć po chwili nagle zaczęło mi się robić słabo drgawki trzęsłam się szybko zmierzyłam cukier i miałam 60:errr: , wie ktoś dlaczego takie spadki nagle? Szybko Wypiłam pół szklanki Pepsi cukier podskoczył i poczułam się lepiej. Chociaż muszę przyznać że szklanka Pepsi po pół roku smakowała jak delicje:-) :)
Lilika być może insulina zaczęła działać dopiero po czasie i stąd taki spadek. A mierzyłas tylko raz to 60, bo czasami przy ekstremalnych wynikach warto powtorzyc. Najlepiej powiedz swojemu lekarzowi o tej sytuacji zwłaszcza jakby się powtarzała, może się okazać że trzeba zmniejszyć dawkę insuliny :)
 
Dziewczyny miałyście rację że grill nie straszny dla cukrzycy :) objadłam się za dwóch, a nawet pozwoliłam sobie spróbować pieroga z grilla i wyniki zawsze poniżej 120 po posiłku :-D
Z kolei wczoraj bo zdrowym obiadku mierze i szok - 146 najwyższy dotychczasowy wynik, więc odczekałam 2 min i zrobiłam pomiar z innego palca i wynik 109... sama już nie wiem co o tym myśleć - wpisałam oba do mojej książeczki :D
 
No ja w końcu też zajadalam się grillem w niedzielę i też cukry ok:) W ogóle miałam rozpuste, bo wcisnelam wczoraj kawałek sernika i chyba 115 było (sernik bez spodu, slodzony ksylitolem). Za to dziś rozpoczelam dzien od 93 :/ ale w ogóle się czuje taka osłabiona, tylko bym się położyła i spała..
 
Cześć dziewczyny chciałam się dołączyć do was jestem w 24 tygodniu ciąży i mam cukrzycę ciążowa mierze cukier 4 razy dziennie na czczo mam wysoki cukier 100,105 i to mnie martwi nie wiem co mam robić ostatni posiłek jem o godz 22:00 pomocy już mam siły nie dosyć że ciąża zagrożona to jeszcze ten cukier.
 
Cześć dziewczyny chciałam się dołączyć do was jestem w 24 tygodniu ciąży i mam cukrzycę ciążowa mierze cukier 4 razy dziennie na czczo mam wysoki cukier 100,105 i to mnie martwi nie wiem co mam robić ostatni posiłek jem o godz 22:00 pomocy już mam siły nie dosyć że ciąża zagrożona to jeszcze ten cukier.

Też mam takie cukry poranne, mimo że jestem już od jakiegoś czasu na insulinie :(
U mnie zostało tylko zwiększanie dawki, dieta i ruch nic niestety nie dają :(
 
reklama
Też mam takie cukry poranne, mimo że jestem już od jakiegoś czasu na insulinie :(
U mnie zostało tylko zwiększanie dawki, dieta i ruch nic niestety nie dają :(
Masakra mam się zgłosić w poniedziałek do szpitala na Karowej chcą mi dać insulinę zobaczę co mi lekarz powie [emoji20]
 
Do góry