reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Martaz - powinnas powtórzyć badanie. Jeżeli do tej pory nie miałas nigdy glukozy w moczu a teraz się pojawiła to mogą być dwie przyczyny - zjadłaś za dużo cukrów wieczorem przed badaniem i Twój organizm sobie z nimi nie poradził na czas (wtedy kolejne badanie już powinno być w normie, ale uważaj na cukry wieczorem), albo jeżeli glukoza pojawi się w kolejnym badaniu to powinniście z lekarzem się zastanowić czy cukrzyca ciążowa nie pojawila się dopiero teraz.
Mam nadzieję, że to jednak tylko kwestia zbyt dużej ilości cukrów na kolację :-)

Dziewczyny z Warszawy, mam do Was pytanko - czy ktoraś z Was została wysłana na USG do szpitala specjalistycznego (3 st.) albo miała jakies kontakty z ich izbą przyjęć i poradnią i może podzielić się wrażeniami?
Mi na wczorajszym USG poza tą kwestią z brzuszkiem wyszło jeszcze, że mam mało wód (dolna grania normy) i lekarka wystawiła mi skierowanie na USG w szpitalu specjalistycznym z możliwością ewentualnego dalszego objęcia mnie ich opieka i zastanawiam się, do którego szpitala najlepiej się udać ...
 
reklama
Norzesz k*wa mać!!! PEcha ciąg dalszy...
mchanik powiedział, że w każdej chwili nam koło może opaść więc w trasę jechać tym samochodem absolutnie nie możemy i musimy samochód od ojca pożyczyć.
Dwa... biegłam do kibelka i wyrżnęłam w drzwi... mam limo przy lewym oku i boli jak diabli!
Wrrrr!!!
 
Dzień dobry :)

Kasia B. witaj w klubie ;-) Ja się z tym problemem borykam od ponad tygodnia (mało wód, intensywny nadzór szpitalny). Ile dokładnie masz tych wód?

Edit: I gdzie planujesz rodzić to ułatwi sprawę :)
 
Ostatnia edycja:
witam Was wszystkie listopadowe mamusie :) Ja jestem przyszłą mamą listopadową z cukierkiem :D
Poczytywałam Was , ale trudno mi sie wkręcić, wszystkie wydajecie się bardzo zgrane i zaznajomione :)
Ja miałam tydz dietki i mierzenie cukrów. Wg mnie wyniki ok bo ani razu nie przekroczone 120 , 2 razy tylko po kolacjii było 119 i to było podstawą dla pani dietetyk żeby przepisać insuline. Ja sie z tym nie zgadzam , insuliny nie biore a wyniki po kolacjii w okolicach 110..
Mam tylko pytanie do tych co biorą insulinę : Czy widać ślady po wkłuciach na ramieniu ? Bo chyba sie nie przyznam pani ze jednak nie biorę z racjii tego , ze chodzę państwowo i szkoda mi szukac nowego diabetologa
Pozdrawiam Was wszystkie!
 
kasiazar witamy w słodkim gronie :-) Ta twoja diabetolog jest jakaś nienormalna żeby przy wyniku 119 zlecac insuliną :szok: Ja miałam normę do 140 po godzinie i wynik np 130 diabetologa wcale nie wzruszał chociaż ja starałam się żeby było zawsze poniżej 130 ale to i tak więcej niż twoja norma. Moim zdaniem dobrze że nie bierzesz tej insuliny bo jeszcze byś przez to miala niedocukrzenie co jest jeszcze gorsze dla dziecka niż za wysoki cukier. Ja bym na twoim miejscy zmieniła lekarza :tak:
 
kasiazar - witam i od razu Ci napiszę że dobrze że nie bierzesz tej insuliny jakaś nienormalna ta diabetolog ....norma jest do 120 po godzinie a tak jak napisała aureolcia nawet niektóre mają do 140 więc 119 i insulina to jest absurd zmień diabetologa ja insuliny nie biorę bo mi dieta starczy więc nie wiem jak to z tymi kłuciami ....
 
Dzień dobry :)

Kasia B. witaj w klubie ;-) Ja się z tym problemem borykam od ponad tygodnia (mało wód, intensywny nadzór szpitalny). Ile dokładnie masz tych wód?

Edit: I gdzie planujesz rodzić to ułatwi sprawę :)

U mnie wyszło AFI: 6 więc jeszcze w normie się mieszczę, lekarka od USG jakoś wielkiego problemu jeszcze nie widziała (bo reszta w normie), kazała "uważać" i powtarzac badanie a lekarka prowadząca w związku z tym, że mam jeszcze cukrzycę wystawiła mi skierowanie na USG do szpitala specjalistycznego. Szczerze powiedziawszy rodzenie na Karowej czy w Orłowskim jakoś mi się nie uśmiecha bo planowałam Madalinskiego albo Medicover ... ale wiadomo, że maleństwo jest najwazniejsze.

Kasiu - tak jak ci pisałam na "listopadówkach" moja diabetolog wyniki dochodzące sporadycznie do 132 (raz na kilka dni jeden posiłek) skomentowała jako "rewelacyjne". Przy Twoich wynikach i konsekwencji diabetologa prawie nie potrzebujesz a na pewno nie takiego (może w ogóle sobie odpuść wizyty dopóki nic się nie będzie działo? chyba, że ci pasków nie wystarczy do końca ciąży ...)
 
Ostatnia edycja:
Kasia B. ja rodzę w Imidzie na Kasprzaka bo tam pracuje moja ginekolog do której chodziłam w medicoverze :) Tam też mnie skierowała na nadzór..Nie mogę narzekać, bo rzeczywiście pilnują wszystkiego...gdybym miała radzić czy warto się tam udać na obserwację to powiem, że tak...I bardzo dużo mi to dało bo obeznałam się z niektórymi lekarzami, położnymi, atmosferą...teraz mogę już spokojnie rodzić, co lada moment nastąpi.
Jeżeli na Madalińskiego planujesz to może właśnie tam pojedź bo będziesz miała rozeznanie ;) no i jak coś się nie spodoba to zawsze będzie czas na zmianę :) W każdym razie życzę powodzenia i jak coś to służę radą (dokładniejszą) odnośnie nadzoru jakim ja jestem objęta.

Kasiazar
witaj i brawo za świadomość jaką bez wątpienia posiadasz ;) Ja też obeszłam się bez insuliny, ale na pewno dziewczyny jak się zjawią to odpowiedzą na pytanie ;)

Agga no ładne masz perypetie!! Powodzenia życzę z naprawą i nie wpadania już na nic ;)

Ja dziś spakowałam torbę, znajoma mnie zmobilizowała i skurcze brzuszka..mam świetny humor pomimo tego, że chyba nie ucieknę od wywoływanego...
 
Ostatnia edycja:
Domkaa - dzięki za info. Napisałam ci na priv coby tu nie zasmiecać :-)

Agga - właśnie doczytałam ... jak pech to na całego. Może do końca dnia nie ruszaj się już z jakiegoś bezpiecznego miejsca :)
 
reklama
Dzięki dziewczyny! Uspokoiłyście mnie , ze jednak dobrze robię.:) Wiedza , którą posiadam to płynie od Was Bo sobie poczytałam :) No i tez zdrowy rozsądek skoro ma byc do 120 a jest 119 i zle to coś nie halo..
Poczekam na dziewczyny z insuliną co mi powiedzą o tych śladach , ale chyba ta lekarka nie będzie mi zaglądała w ramie co ? :)
Kasiu_B pasków to moze i mi starczy , ale pewnie musiałabym oddać glukometr jakbym olała lekarza...
 
Do góry