reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam słodkie:-):-)

Maria z tymi nosidłami to chodziło o to że przy tych ono piszą że od 4 miesiąca można ich używać i że mała musi trzymać główkę a w bondlino że od 0 i jest ta szeroka stabilna osłonka na główkę. Jeszcze nie zamówiłam ale dziś chyba to zrobię.

Pasek a jak mała się prezy to jak to wygląda?? Robi takie helikoptery rączkami i nóżkami?? My bieżemy debridat 3 razy dziennie po 1,5 ml na zalecenie lekarza jest lepiej. Helikoptery nadal są ale nie ma wycia. A z kupkami nigdy problemu nie było nadal co zmiana pieluszki to kupka - pediatra mówi że to normalne na cycu. A tak wogóle to jak mała śpi z nami to ani helikoptera ani prężenia za bardzo nie ma i tak się zastanawiam czy to nie jest bardziej jakaś psychologiczna sprawa.

Majka a moja do końca cyca chyba nie opróżnia bo jak nacisnę to i tryska czasem ale puszcza i więcej nie chce nawet po odbiciu, no ale chyba ok bo przybiera jak dzika!!

Ja już nie pamiętam kto odciągał pokarm i mroził? są jakieś zasady szczególne? ja ściągnęłam 100 ml przelałąm do woreczka i zamroziłam, ale to chyba nie szkodzi że z powietrzem, no bo chyba innego wyjścia nie ma nie?

Aureolcia zazdroszczę takiego wyjścia z małym :) super że sie wszystko udało:-)

Starlet sąsiadka git -ale to widzę że przynajmniej olotkarstwo u was się nie szerzy za bardzo jak przez miesiąc się nie wywiedziała. Ja tu gdzie teraz mieszkam jestem od pół roku i nie znam jeszcze za bardzo sąsiadów, a tu po 5 dniach od przyjazdu ze szpitala dzwonek do drzwi i jakaś baba do mnie mówi że dziecko chciałaby zobaczyć-ja oczy jak 5 zł a ona że sąsiadka i widziała jak mąż witał( fakt nie dało się ukryć M nawieszał balonów dookoła drzwi i napis na drzwiach wielki Witamy Dziewczyny:-)) no i ją przyjęłam bodziaki dla małej miała i ogólnie miło było no ale wszyscy o wszystkim wiedzą.

Aasica spokojnie nawet jak się potkniesz to chyba od razu na twarz nie lecisz.

A te pieluszki Bella Happy - Niech je szlag trafi i mnie razem z nimi. Co mnie podkusiło żeby na dziecku testować :no:pupa czerwona na drugi dzień a z doświadczenia wiem że takie odpażenie to troszkę minie żeby zaleczyć już nadmanganiam poszedł w ruch- te pieluchy są przede wszystkim za twarde, nawet jak już pełne to jeszcze sztywne!! Co za matka ze mnie!!! Wróciliśmy już do pampers wczoraj - nie ma co:no:
 
reklama
cześć dziewczyny dziś odważyłam się i zjadłam więcej chlebka na śniadanie do tego z pasztetem :/ i serkiem i spróbowałam parówki po godzinie wynik 94 w szoku byłam bo spodziewałam się na pewno w granicach 120 a tu wyniczek extra :) w ogóle ostatnio jem dużo więcej niż mam zalecane i wyniki super często nie przekraczające 100 -110 wczoraj np zjadłam z 5 ciastek potem obiad z sosem pomidorowym ziemniaczki i klopsik do tego papryka w zalewie miodowej i wynik w normie co prawda nie mierzyłam po godzinie bo nie jadłam w domku ale jak wróciłam to zaraz kolacja i po godzinie wynik 99 :)myślałam że będę mieć wysoko po tym sosie i ciastkach już w ogóle a tu spoko ..tylko nie wiem jaki cukier był po godzinie bo nie mierzyłam ..ale ja to chyba szybko to spalam ..tak mi się wydaje ..... co o tym myślicie ...bo jem już bez umiaru dojadam między posiłkami jakiegoś zawsze krakersa albo płatki na mleku albo owoc i wyniki mam w normie ..... cieszę się ale czy to jest normalne ?? To po co mi ta dieta ??
 
starlet nam na kupki pomogło lacidobaby to są probiotyki. Spróbuj może u was też podziała. To różowe mleko z hippa też zawiera probiotyki. Spróbuj jej je dawać przez kilka dni, może ten bebilon ją zaciska. Juz sama nie wiem, ale tym lacidobaby i zmianą mleka napewno jej nie zaszkodzisz a może będzie lepiej.
 
Podaję jej Lacidobaby :tak: tzn teraz od 2 dni nie, bo mi się skończyło i muszę kupić.
A mleko pediatra na razie nie kazał nam zmieniać.
Zrobiliśmy jakiś czas temu próbę i podaliśmy jej mleko dla dzieci z kolkami i zaparciami - faktycznie trochę łatwiej kupki szły, ale mleko to jest zagęszczane mączką chleba świętojańskiego (czy jakoś tak) i to ***** w kółko zapycha smoczek i nie szło nic pić. Podczas karmienia kilka razy biegałam myć smoczek :angry: więc daliśmy sobie spokój z tym mlekiem w końcu.
 
starlet ja tez miałam to mleko na zaparcia i kolki i po 2 dniach je wywaliłam z tego samego powodu. Ale ja myślałam że jestem jakaś niepełnosprytna i nie potrafię go dobrze wymieszać dlatego ciągle się smoczek zapycha a tu się okazuje że ze mną wszystko oki tylko mleko do dupy :-) Od razu mi lepiej :-)


majka śmieje się Jagoda na głos? Bo Wiktor się chichra tak jak te dzieci z reklamy :-)
 
Ostatnia edycja:
Agula - takie skoki sa niestety normalne, być może później będziesz miała znowu wysoki cukier, ja też czasem się wkurzałam poco ta dieta jak mam takie super wyniki po zakazych rzeczach!
Majka - jak tak patrzę na te zdjecia tej malutkiej i na filmie, to sie zastanawiam, kiedy robisz braciszka Jagodzie? bo ja chyba w lutym zacznę pracę nad siostrą. bo jak wrócę do pracy do już nie wrócę do rodzenia:) a tak rach ciach za jednym zamachem poleci.
Elmoo - ono tez ma trzymadełko na głowę i nie przypominam sobie żeby się bardzo różniło od tego w bondolino.
Starlet - a czopek już dawalas - nie powinno sie za duzo dawac ale czasem jest niezbędny.
 
Maria28 tylko ze ja już mierze cukier od 1,5 miesiaca i przez ten czas tylko 4 wyniki mialam lekko ponad 120 ...nie mam tego od niedawano tylko od poczatku mierzenia ..dziwna ta cukrzyca
 
maria a ja myślałam że po tym jak ci Bartek dał w kość to masz dosyć dzieci na dłużej :-p Jak będzie córka to pamiętaj jak masz jej dać na imię :-p


Dziewczyny dzisiaj Wiktor płakał z łzami :szok: Jak je zobaczyłam to się poryczałam że co ze mnie za matka która doprowadza dziecko do łez :wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
Aureolcia - mam na długo dość dzieci, dlatego właśnie muszę robić szybko drugie jak nie chcę mieć jedynaka - bo już mi się nie chce tego całego kolkowania :)No no będzie Aurelia :)
Agula - moja koleżanka ma wyniki ponad 150 co chwila a jej lekarz twierdzi że to tylko lekka nietolerancja glukozy i nawet do diabetologa jej nie wysyła - szok, więc chyba wszystko zależy od lekarza.
 
reklama
To niech koleżanka zmieni lekarza bo 150 to już dużo szczególnie że ma cały czas ja po obciążeniu miałam 142 ..więc nie dużo po posiłkach teraz mam poniżej 120 a jem wszystko ...to tez chyba zależy od organizmu
 
Do góry