reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa,a sterydy na rozwój płuc malucha

Nath096

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
2 163
Cześć. Chciałam zapytać czy są tu mamy,które miały podane sterydy na rozwój płuc mając cukrzycę ?
Chciałam zapytać czy mocno Wam się cukry rozchulały i po ilu dniach od ostatniej dawki się uspokoiły ☺️
 
reklama
Ja miałam, cukier na czczo ponad 120, ale to podobno normalne . Jakoś tydzień dwa się normował.
 
Cześć. Chciałam zapytać czy są tu mamy,które miały podane sterydy na rozwój płuc mając cukrzycę ?
Chciałam zapytać czy mocno Wam się cukry rozchulały i po ilu dniach od ostatniej dawki się uspokoiły ☺️
Heej, ja miałam podane dwa razy. Ogólnie były podawane przez 3 dni i te 3 dni miałam rozjechane. Później wróciły do normy. Sterydy podawali około 20 o ile dobrze pamiętam, to cukier o 23, 3 w nocy i na czczo miałam rozjechany, śniadanie różnie. Ogólnie nie miałam wyższego niż jednorazowo 170. Po obiedzie cukier już był w normie. W szpitalu kolacja o 17, więc po kolacji też ;)

Ogólnie w tamtym czasie jeszcze byłam bez insuliny nocnej i nawet mi jej nie wdrażali na te 3 dni sterydowe ani w 25 ani w 30 tc.
 
No właśnie ja się zastanawiam jak to będzie. Nie biorę imsuliny narazie . Jestem z diab umówiona tak,że tak 3 dni pod rząd przekrocze o konkretnej porze np na czczo lub po obiedzie to mam przyjść po insulinę. Bo jak przekrocze za każdym razem gdzie indziej to nie. A jak wspomniałam o sterydach,bo chciałam żeby mi objaśniła to odrazu wypaliła,że bez insuliny się nie obejdzie i dalej trzymamy się tych 3 dni bez względu czy to wina zastrzyku czy nie.
 
No właśnie ja się zastanawiam jak to będzie. Nie biorę imsuliny narazie . Jestem z diab umówiona tak,że tak 3 dni pod rząd przekrocze o konkretnej porze np na czczo lub po obiedzie to mam przyjść po insulinę. Bo jak przekrocze za każdym razem gdzie indziej to nie. A jak wspomniałam o sterydach,bo chciałam żeby mi objaśniła to odrazu wypaliła,że bez insuliny się nie obejdzie i dalej trzymamy się tych 3 dni bez względu czy to wina zastrzyku czy nie.
I co, potem będą cukry w normie i insulinę cofnie? Bez sensu moim zdaniem, ale co lekarz to inne podejście…
 
reklama
I co, potem będą cukry w normie i insulinę cofnie? Bez sensu moim zdaniem, ale co lekarz to inne podejście…
Ona stwierdziła,że już się rozreguluja na dobre.
Zobaczymy ,będę w szpitalu pod opieką lekarzy . Tak czy tak to chciałabym to z kimś skonsultować,bo to dla mnie dziwne.
 
Do góry