reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudowne uczucie - ruchy maleństwa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
moj nie lubi jezdzic samochodem,jak tylko wsiadam to on zaczyna swe wiercipietki no i juz dlugie nozki ma po mamusi bo pod zeberka wchodza:-)
dziewczyny moj tez z adhd....ale ja tez na dupsku nie umie wysiedziec:tak:
 
reklama
ja w nocy latam z piec razy.. Przynajmniej. Nawet sie czasem zastanawiam czy nie zaryzykowac i sie nie ssikac bo tez leci prawie nic tylko synek swoja gimnastyka matce gimnastyke robi... Moze bym sie mocno nie zasikala a wstawac nie trzeba by bylo
:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d:-d
 
a ja się ostatnio przestraszyłam bo dziecko jakoś mniej i delikatniej zczęło się ruszać- nie wiem czy już tak będzie czy to chwilowa zmiana?
mniej kopie i łagodniej za to bardziej się kręci...
 
Elete
pewnie dlatego się mniej rusza bo ma już mniej miejsca by tak figlować:-), maja mała też wydaje się być spokojniejsza i tylko na noc ją czuję ale zawsze zachęcam do ruchów -dużo przykładam rękę do brzuszka i mówię do niej-zawsze też jest od niej odzew jak mąż jej czyta. Robimy tak bo położna mi powiedziała że jeśli rusza się mniej niż 10 razy dziennie to mam dzwonić na porodówkę:baffled: no więc, jak to ja, od razu biorę to dosłownie i liczę kążdy ruch:rofl2: taka już jestem:zawstydzona/y::-)
 
odnośnie liczenia tych ruchów to już kiedyś o tym pisałyśmy, no i różne są teorie - mój lekarz powiedział mi ostatnio, że na następnej wizycie nauczy mnie jak mam to robić - czyli On preferuje liczenie - pewnie to zależy od lekarza ;-)
 
Moj wczoraj chyba w ogole nie spal. Kopal bez przerwy, no i sie przekrecal, czego bardzo nie lubie. Czasem ma dni, ze praktycznie wlace go nie czuje, a czasem takie, jak wczoraj- bez przerwy w ruchu.
 
Ja nie liczę, dopóki Mała codziennie ma parę momentów aktywności. Tu kopnie, tu się wybrzuszy, przez chwilę się ze mną pobawi... Gorzej, gdyby całkiem ucichła.
A od wczoraj coś mi "wyrosło" na prawym boku, aż mąż zauważył. Wybrzuszenie w postaci sporej kulki. Tak jakby Mała była w trakcie przekręcania się i utknęła w pozycji poziomej, wypychając mi bok głową lub pośladkami. Mam nadzieję, że jeśli się obraca, to w dobrą stronę, bo na poprzednim USG (dawno, w połowie września), już była grzecznie ułożona główką na dół, więc lepiej, żeby się teraz nie przekręciła. Następne USG mam w długi weekend listopadowy, więc zobaczymy :-)
 
moja mała chyba wczoraj wieczorem się przekręcała i udało Jej się :-) dziś czuję zdecydowanie ponad pępkiem kopniaczki ;-) w tej pozycji jak jest, czyli sądzę, że główką w dół o wiele bardziej czuję Jej ruchy - no i widzę :-)
 
reklama
Celinka83 apropo tego ręcznego przekręcenia..to czytałam kiedyś wywiad z Janette Kalytą i ona się nauczyła tej techniki od pewnej meksykanki (nie wiem czy dobrze pamiętam) i za pomocą kilku ruchów chustą potrafi obrócić i ułożyć dziecko :tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry