reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

Aniez dziękował :tak:
Moja teściowa dziś poczyniła sernik z przepisu Asi . Wyszedł pyszny , przypiekł się tylko troszkę za bardzo z góry .
Ale to już wina piekarnika zepsutego a nie przepisu .
 
reklama
A proszę :) moje dwa się upiekły :) i cały dom pachnie. Tylko kiedy ja polewę zrobię... hm...

Elvie- zapomniałam o kakao- już poprawiłam w przepisie, poprawiaj w przepiśniku :)
 
Zrobilam Lole coca cole z przepisu Kici i musze powiedziec ze nastepnym razem dodam mniej cukru bo jest za slodkie (wg. mnie) ogolnie ciasto szybkie i smaczne ale szalu nie ma.
 
No dobra wrzucam przepis na rogaliki (od mojej mamy)

Zaczyn:
600 ml mleka
1/2 kostki świeżych drożdzy
- 2 łyżki cukru
- mąka - w takiej ilości aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany

zaczyn odstawiam w ciepłe miejsce na tak ok1 do 1,5 godziny , aż podwoi swoją objętość

następnie dodaję:
- cukier waniliowy
- 1/2 kostki margaryny
- 1 całe jajko + 1 żółtko
- oraz mąkę - tak aby uzyskać luźne ciasto

i to odstawiam znowu na ok godzinkę.

Następnie wyjmuję na stolnicę i wspomagając się jeszcze mąką ugniatam i rozbijam ręką a następnie wałuję ciasto. Wycinam z niego pasek ok 12 cm i kroję na duże trójkąty - nadziewam dżemem truskawkowym ale wszystko inne dozwolone:-)

Formuję i układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piekę w temp. 180 St ok 20 min (aż się zrumienią)
 
reklama
Aniam ja jakiegos specjalnego przepisu na gulasz nie mam zawsze kroje łopatke wieprzpwa, przyprawiam wegeta i przyprawa do gulaszu, duzo cebuli, wloszczyzna wszystko do szybkowaru 35 minut i gotowe.
 
Do góry