reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co sądzicie o Prenatal testDNA?

ironia

Mamusia Benia
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
5 587
Miasto
Kraków
Hejka! Czy któraś z was robila prenatal testDNA? Jestem na początku ciaży, ale myślę już o badaniach genetycznych. Chciałabym wiedzieć czy wszystko jest w porządku.
 
reklama
Tak, to jest nipt. Firma TestDNA teraz sprzedaje "swój" a de facto jest to nipt realizowany przez laboratorium we Włoszech. Raczej nowość, więc nie spodziewałabym się licznych opinii o tym konkretnym teście.
 
Poczytałam i wersja karyo plus jest warta uwagi, bo ma bardzo podobny zakres do sanco, ale powiększony o mikrodelacje od 3 do 7 MHz (sanco bada tylko powyżej 7mhz) w tym zespół digeorge'a.
Myślę, że jest godny uwagi, ale faktycznie ciężko znaleźć opinie
 
Poczytałam i wersja karyo plus jest warta uwagi, bo ma bardzo podobny zakres do sanco, ale powiększony o mikrodelacje od 3 do 7 MHz (sanco bada tylko powyżej 7mhz) w tym zespół digeorge'a.
Myślę, że jest godny uwagi, ale faktycznie ciężko znaleźć opinie
A jak to się ma do mikrodelecji w veracity?
 
A jak to się ma do mikrodelecji w veracity?
Veracity czy Veragene?
Veracity wg swojej strony ocenia tylko trisomnie 18 13 21, sanco i prenatal testdna oceniają trisomnie wszystkich par chromosomów
Sanco ocenia ryzyko wystąpienia mozaiki przy trisomni
Veracity bada tylko 4 mikrodelacje, sanco i prenatal testdna badają wszystkie delacje i duplikacje powyżej 7 MHz, czyli ponad 430 zespołów (prenatal jeszcze 9 dodatkowych 3-7 MHz w tym digeorge'a).
 
Panorama jeszcze bada mikrodelecje w tym digeorgea ale nie mogę znaleźć w jakim zakresie MHz
Panorama w tym najszerszym badaniu bada chyba 4 albo 5 podstawowych.

Natomiast panorama za to bada triploidie, o ile dobrze pamiętam, czego chyba żaden inny test nie robi.
 
reklama
Pytanie brzmi, czy jest faktycznie sens badać wszystko tak z góry na dół.
Ja kupowalam sanco i tam mnie ostrzegali, że jak sie bada wszystko, to jest wysokie ryzyko, ze COŚ wyjdzie. Coś mikroskopijnego, co nie będzie wplywać na normalne życie, ale wykryje, bo jesteśmy ludźmi i tak to wygląda.
 
Do góry