reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego dzisiaj zjemy?

reklama
Jak dawałam przegotowaną kranówkę, to małą brzuszek bolał, kolki miała. Potem zaczęłam dawać Żywiec Zdrój i problemy się skończyły. Ale w tym samym czasie zmieniłam też mleko na pepti, więc może to od tego, nie jestem pewna.
 
niczko - jak masz wątpliwiwości co do cukru to chyba nie ma go w bezmlecznych kaszkach... a wodę ja daję kranówkę tylko przez fitr przepuszczam.... n ie martw sie nie powinna mu zaszkodzić nie popadajmy w schizy...
 
Ja kupiłam bezmleczną bobovity po 6 m-cu z owocami leśnymi, i niestety jest cukier. A też myślałam, że nie ma. Chyba jest cukier w tych smakowych, bo jak kaszkę ryżową kupiłam bezsmakową, to nie było cukru (jest po 4 m-cu), albo to zależy od wieku, te dla starszych może cukier mają, a dla młodszych nawet smakowe są bezcukrowe. Trzeba by sprawdzić.
 
Dzięki za informacje, jak tak, to chyba zostanę przy kranówce z filtra. A co do cukru, to faktycznie, też byłam zaskoczona i na razie nie dawałam jeszcze takiej kaszki. Ale zastanawiam się nad glutenem. Bo wg nowego schematu żywienia już można dziecko powoli zacząć przyzwyczajać. No ale dopóki u nas nie będzie najpierw kaszki bezglutenowej, to nie zacznę tej z glutenem. A na wprowadzenie kaszki czekam, aż Małej przejdą zatwardzenia. Lekarz kazał mi dawać siemię lniane i jakiś syrop ale efekty mają być po ok. 7-10 dniach. Na razie doraźnie dostaje proszek troisty i olej parafinowy mentolowy. No i jakoś działa.
 
Icecoffee, Nata też czasem ma zatwardzenia, więc zamiast ryżowych kaszek, można podawać kukurydziany kleik, podobno po nim nie ma, no i u Naty nie jest źle. A na zatwardzenia ja podaję śliwkę Hippa, pomaga, aż z pieluchy wylatuje :tak::-D;-)
 
Madziallenko juz 2 razy mu dawalam ta kaszke i bardzo mu smakowala.
Icecoffee ja chce kupic kaszke manna i dac malemu - bo ona ma gluten- chyba :baffled:
a mialam probke tej kaszki mleczno bananaowej, chcialam zobaczyc jak mu pojdzie. Teraz bede mogla smialo dodac banana do kaszki mannej, bo takl sama to chyba slabo podac malemu. Patrzylam w jednym sklepie, ale duze opakowania kaszy mannej sprzedaja, moze w oszolomie bedzie jakas mniejsza paczka
 
Pysiu a kleik kukurydziany jest z glutenem czy bez?

a propos kupek to bylam u kolezanki co ma 3 miesieczne dziecie i widzialam strzelajaca kupke :tak:, naprawde strzelala:confused2:
 
Pytanie co prawda nie do mnie.....ale jak juz tu jestem to odpowiem Ci NICZKO;-)
Kleik kukurydziany tak samo jak i ryzowy glutenu nie zawiera:-)
Ja tez kupilam mannę - z Bobovity....i chcialam dodac do mleka do butli.....i Kuba niestety pic tego nie chcial bo czul te drobinki:confused2: Dodaje wiec do kaszki na gesto.
 
reklama
Dzieki Anetko. ja wogole z butli nie daje, tylko lyzeczka. Wczorajsza kaszke zrobilam na wpol na gesto.
Czyli jak kupie manna to bede ja musiala podac z modyfikowanym mlekiem, tak? Czy moge ja dodac np. do jakiejs zupki? mam wrazenie, ze sama manna jest bez smaku.
 
Do góry