reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

to jesli sa dwa - to tez jest konflikt??:szok: tego nie wiedziałam czytalam ze tylko wtedy kiedy kobieta ma - a facet +
Lub odwrotnie kobieta + a facet -. Jeśli są oba plusy lub minusy, wtedy nie ma konfliktu, ale jeśli nie mają próbek krwi obojga rodziców to na wszelkie zaś tu podają zastrzyk. Przynajmniej u mnie tak było. A jak teraz będzie dam znać po porodzie ;-);-);-).
 
reklama
super to fajnie ze podaja profilaktycznie jesli nie znaja krwi ojca bede wdzieczna jak napiszesz co i jak :) i teraz tez niespodzianka:szok: bo wyczytalam ze jesli kobieta ma + a facet - to nie ma konfliktu ze minus to jest to ze nie ma tego D a ze + tzn ze jest i jesli kobieta ma plus a facet minus to jesli dziecko ma - to organizm kobiety nie ma przed czym sie bronic bo - oznacza brak D i ze tylko w przypadku gdy kobieta ma - czyli brak D a ojciec + i dziecko + to wtedy cialo obiety broni sie przed tym D dziecka haha ale napisalam ja juz sama nie wiem bede w Polsce to zapytam lekarza bo wyczytalam ze konflikt moze byc tez w tych podtawowych grupach ABi0 na szczescie tu z tego co piszecie dbaja o to :)
 
hej
u nas jest konflikt serologiczny:0 ja mam minus a maz plus....nasze wszystkie dzieci maja grupe krwi ojca wiec za kazdym razem podawali mi szczepionke anty D.....i przy jakichkolwiek krwawieniach w ciazy i poronieniach oczywiscie....przypominam ze ta szczepionka chroni tylko 5 lat:)....obserwuja tylko pierwsza ciaze pod kontem przeciwcial a kolejnych juz nie trzeba jesli bylo szczepienie.....
 
dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko do was bo nie wiem gdzie mam pytac o takie cos czy po odstawieniu tabletek mozna miec w ciagu cyklu pare razy czas plodny?? tzn mialam objawy dni plodnych zrobilam test owulacyjny wyszly 2 krechy to bylo 16grudnia (ostatnia@ mialam 7 grudnia) i dzis znow objawy dni plodnych zrobilam z glupot test tez pozytywny a mamy 10stycznia aha do tej pory nie mialam @ czy moze ktoras z was miala cos takiego po odstawieniu dziwne pozdrawiam:)
 
To bardzo możliwe. Poza tym zdarza się, że ma się więcej niż 1 owulację podczas 1 cyklu (czasem błędnie określa się koniec lub początek cyklu wystąpieniem krwawienia, a zwykle jest to tylko większe plamienie), szczególnie po zawirowaniach, takich jak praca na nocna zmianę, tabletki antykoncepcyjne. Organizm wbrew pozorom jest bardzo na to wrażliwy.
 
jakby ktoras z was szukala tlumaczen angielskich wyrazen medycznych, to tutaj podaje link do slownika ktoray uwazam jest dobry i znalazlam pomocny

Free OnLine Multilingual Medical Dictionary - Super55.com

mi tez wytlumaczono w szpitalu ze przy pierwszej ciazy nie ma sie co martwic o konflikt serologiczny, poniewaz dziecko ma swoj obieg krwi a mama swoj i sie one nie stykaja. Dopiero po porodzie robia test i jesli sie okaze ze dziecko moglo miec konflikt, podaja dziecku szczepionke w przeciagu 72 godzin. ale moze lepiej ich sciagac o te sprawdzanie. Moj maz nie wie jaka ma grupe krwi, nigdy nie robil testu. ja znam swoja ale bede nalegac na zbadanie grupy krwi dziecka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
wiecie co, juz sama nie wiem co myslec o tych konfliktach krwi. mi w szpitalu powiedzieli ze podaja szczepionke tez dziecku, moze lekarz sie przeslowil? ale moj maz byl przy tym i slyszal to samo.
musze powiedziec ze jestem rozcarowana opieka zdrowotna ciezarnej w Irlandii. przynajmniej w moim przypadku. sama musze chodzic i prosic o zrobienie badan. lekarz w szpitalu kazal brac żelazo, ale bez zbadania krwi. poszlam do GP powiedzialam ze nie bede brala az bedzie pewnosc ze trzeba, zbadala mi krew i wszystko ok, nie trzeba brac dodatkowego zelaza. a jak wam lekarze przepowiadali? kazali brac zelazo na wszelki wypadek?
 
Do góry