reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Kochana mnie kilku lekarzy powiedziało ze ogólnie CLo jest lekiem bezpiecznym, a inna p.dr powiedziała ze kazda kobieta jest inna i ma racje bo przeciez jedne dziewczyny biorą po 2 tabletki i nie działa wogole na nie clo,a inne biorą po 1 badz mniej i maja torbiel.To jest bardzo indywidualna sprawa.
Dlatego ja pobiegłam zobaczyc co sie dzieje ,jak tylko mocniej poczułam bol...
Ale mam nadzieje ze w Twoim przypadku to bedą piekne II kreseczki.

A odnosnie wypowiedzi Dzastiny to włąsnie kiedys słyszałam ze tobiel fałszuje wynik testu i moze wyjsc pozytywny.
Kochana zrób sobe betę i idz do gina niebawem to rozwieje wszystkie Twoje wątpliwosci !!!
NO i bardzo mocno trzymam kciuki zebys była "Tą szczęsciarą":tak::tak::tak::tak:
od wczoraj zauważyłam że mam plodny śluz, kurcze nie wiem sama co robić a może zaczekam jeszcze dwa tygodnie i zatestuje:confused:. Boję się teraz bo jeśli mam torbiel to nic fajnego, chyba zamówie sobie ziółka ojca Klimuszki bo podobno są bardzo dobre. Bardzo wam dziękuje dziewczynki za wsparcie:-)
 
reklama
dziewczyny dlaczego tutaj jest ankieta i tam jest pokazane nawet po 6 cykli brania clo, mi ginek mówił tylko o 4 cyklach zażywania clo i tyle brałam, a to można dłużej?
Clo mozna brac przez 6 cykli potem musi byc 3 miesiace przerwy i mozna kolejne 6 miesiecy. Lekarze jednak nie chcą takiej terapii stosowac bo nie widzą sensu. U mnie sie udało akurat po 4 cyklu z clo, ale miałam 2 miesiace przerwy.
Lekarze są zdania,z e jak sie nie uda po 6 cyklach to clo nie musisz brac dla mnie to jest bezsens bo jak masz cykle, gdzie nie doszło do owulki tylko zrobiły sie torbiele oni to zaliczają do 1 miesiaca mniej.



Kochana ja mam torbiel na lewym jajniku właśnie po Clo... ma 5 cm...!! Objawy są takie : niesamowity ból w podbrzuszu nie koniecznie jajników nie raz promieniuje na plecy a nawet na nerki, czasami mdłosci, krwawienie w środku cyklu,uczucie napiętego brzucha, mnie bolał brzuch po stosunku... Poszłam do gina w 22 dc przepisał mi lek... Dziś mam 28 dc i wynik testu sikanego z porannego moczu pozytywny... Czyli niby jestem w ciaży,,, ale nawet się nie cieszę... żeby czar nie prysł i się okazało że ciaży nie ma... jeden ginek mi powiedział że to wpływ tabletek a drugi że absolutnie nie i jestem po prostu szcześciarą... który miał rację okażę nie nie długo... jak na razie pozostaje mi czekać... pozdrawiam was... podczytuję codziennie i trzymam kciuki za staraczki:)

Dzastinko tak jak pisałam ja miałam przy clo dwa razy torbiele wielkosci ok 4 cm i nigdy mi test nie wyszedł na + chyba, ze te leki co Ci lekarz przepisał powodują pozytywny test.

oj to strasznie mi przykro. Ale powiedz czy po pierwszym cyklu i tak małej dawce mógl zrobić się torbiel?? Teraz jestem pzrerażona bo faktycznie ostatnio pobolewają mnie plecy tak poniżej nerek nad posladkami, brzuch mnie nie boli ale lewy jajnik nie raz daje o sobie znać. Nie doczekalam się jeszcze na@ i juz sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Czy faktycznie po pierwszym cyklu z CLO mogłam sobie zaszkodzić??Matko!!!!!!!!Co robić.......

najlepiej idz na monitoring lekarz sprawdzi czy jajniki są czyste. Ja miałam przy torbielach ból przy siadaniu , latałam czesto siusiu bo jak miałam pełny pecherz uciskało mi torbiel i wtedy cholernie bolało.Po pierwszym cyklu jak najbardziej moze sie pojawic torbiel nie ma różnicy który to cykl. Jak bedziesz u lekarza pogadaj z nim o pregnylu gdyby sie torbiel pojawila jednak
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
najlepiej idz na monitoring lekarz sprawdzi czy jajniki są czyste. Ja miałam przy torbielach ból przy siadaniu , latałam czesto siusiu bo jak miałam pełny pecherz uciskało mi torbiel i wtedy cholernie bolało.Po pierwszym cyklu jak najbardziej moze sie pojawic torbiel nie ma różnicy który to cykl. Jak bedziesz u lekarza pogadaj z nim o pregnylu gdyby sie torbiel pojawila jednak
wszystko fajnie i napewno poszla bym na monitoring tylko że ja w Szkocji jestem a tutaj to nie takie proste. Narazie mam śluz płodny i to dość sporo więc wygląda na to że mam drugie jajeczkowanie:szok::szok::szok::szok:nic nie kumam, na szczeście nie boli mnie dzisiaj brzuch i plecy też więc jestem dobrej myśli;-)

odebrałam wyniki prl. po 7 miesiącach zażywania bromka i na szczęście wynik ok
lopop super że prl w końcu w normie, teraz ostro do działania :)

Hejka Dziewczny:)
GRATULUJE WAM KOCHANE!!!! Świetnie że znowu mamy nowe fasolki na forum:)
A mnie znowu dopadł dzisiaj okres:( hehhh powoli mam już dośc wszystkiego:(((((
kochana lepiej że @ przyszła jeśli się nie udało zafasolkować niz żeby się spózniała, wtedy bys się martwiła co się dzieje i znów czekała na staranka a tak @ odejdzie i znów można działać, głowa do góry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
zapalenie gardła mnie dopadło i zniknął śluz płodny a dzisiaj 14dc:baffled:
oj to tez nie miało sie kiedy przyplątać :wściekła/y:. Mimo zapalenia gardła próbuj, może się uda:tak:. Ja ostatnio w dni płodne byłam chora i brałam antybiotyk ale nie odpuściłam staranek, nie udało się ale nie mam wyrzutów sumienia że nie spróbowałam;-)
 
mi udało sie zajść w ciąże po pierwszej serii niestety minusem clo jest większe ryzyko poronienia. Niestety mi sie to przydażyło w 8 tygodniu ciązy, potem 4 miesiące przerwy i znowu 3 serie z clo niestety bez rezultatu. Teraz biore luteine pod język od 20-26 dnia na powiększenie macicy bo wg mojego lekarza mam bardzo małą. Pod koniec marca pójde na wizyte zobaczymy czy coś pomogła bo jak na razie to tylko po niej przytyłam upss
 
reklama
Do góry