reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

no to jestem :)
Jednak mój lekarz ma moc, zawsze sama wizyta już podciąga mnie na duchu. Wracam do sertraliny ale mam wejść jak najszybciej na dawkę 50mg. Powiedział, że paradoksalnie niskie dawki leków mogą dać dziwne skutki, bo dawka jest za mała i zamiast pomóc to "miesza" I że dziwne że mi nie podnieśli dawki tylko kazali odstawić. Wrrrrr. Bo z rozmowy wyszło nam, że ta 25 zatrybiła na początku, jak już ożyłam po ubokach, a potem zaraz się popsuło. Bo było za mało. Powiedział też że sertralina nie ma w profilu takich uboków jakie miałam i on obstawia, że to ta dawka. Więc skoro trybiła to wracamy do leku. Kilka dni 25 i potem od razu 50mg.
Zaczynam jutro, trzymajcie kciuki

Myślę, że Twój lekarz może mieć rację. Sama jak zaczęłam przyjmować ten lek to przy dawce 25 mg miałam duże lęki, bezsenność i jadłowstręt. Mam nadzieję, że poczujesz się lepiej :)
 
reklama
Dziewczyny u mnie już prawie 3 miesiące z dzidziusiem , ja brałam tylko w drugim trymestrze leki , bo i ginekolog i psychiatra kazali mi je odstawić , max do 30 tygodnia jak pamiętam pozwolili mi brać a potem tylko doraźnie , i miesiac przed porodem już bardzo źle się czułam , była tragedia , brałam tylko z dwa razy coś na sen w trzecim trymestrze, wogole byłam załamana bo psychiatra powiedział mi że jak chce karmić to muszę zapomnieć o jakichkolwiek lekach , był to lekarz co w naszym psychiatryku pracował. Dlatego postanowiłam że nie będę jak coś karmić i odrazu wezmę triticco. Dziewczyny u mnie z dniem porodu naprawdę wszystko minęło , teraz czuję że żyję , od 3 miesięcy zero leków , zero problemów ze snem , zero niczego . Jak nie śpię to tylko dlatego że mały chce cycka ! Mam całą zamrażarkę odciągnięte go mleka na wszelki wypadek jakbym znów miała atak ale jak narazie się na to nie zapowiada , więc dziewczyny spokojnie :) za niedługo będzie to za wami i wierzę że też wam minie to wszystko') Edzik , Basiek a co u was , zaglądacie tu czasem ?

Brzmi to bardzo pocieszająco :) a zaczęłaś przyjmować leki dopiero w ciąży czy wcześniej też zmagałaś się z zaburzeniem?
 
Brzmi to bardzo pocieszająco :) a zaczęłaś przyjmować leki dopiero w ciąży czy wcześniej też zmagałaś się z zaburzeniem?
Zmagałam się od około 5 lat , ale leki brałam tylko doraźnie , jaj mialam kryzys z snem , w ciąży mi się tak bardzo pogorszyło że musiałam wziaśc w drugim trymestrze seratoline . Z dniem porodu jakby wszystko że mnie spłynęło , ciąża to był horror . Napady duszności miałam że wymiotowalam z nerwów , mroczki przed oczami , aż takich ataków nigdy nie miałam .
 
Zmagałam się od około 5 lat , ale leki brałam tylko doraźnie , jaj mialam kryzys z snem , w ciąży mi się tak bardzo pogorszyło że musiałam wziaśc w drugim trymestrze seratoline . Z dniem porodu jakby wszystko że mnie spłynęło , ciąża to był horror . Napady duszności miałam że wymiotowalam z nerwów , mroczki przed oczami , aż takich ataków nigdy nie miałam .

No to trochę inna sytuacja niż u mnie, bo bez leków jest bardzo ciężko...mam nadzieję, że po terapii to się zmieni :)
 
Hej dziewczyny!Leki biorę już kupę lat na nerwicę i depresję.Planowałam ciążę więc psychiatra zmienił mi leki z Parogenu na Seronil.Kiedy zaszłam w ciążę lekarz kazał mi odstawić leki na pierwsze 3 miesiące.W drugim trymestrze zaczęłam brać ponownie Seronil.Mam go odstawić na dwa tygodnie przed porodem gdyż może rozrzedzać krew.Po porodzie chciałabym od razu wrócić do leków gdyż boję się nawrotu choroby.Musiałabym jednak karmić mm.Ech..
 
Hej dziewczyny!Leki biorę już kupę lat na nerwicę i depresję.Planowałam ciążę więc psychiatra zmienił mi leki z Parogenu na Seronil.Kiedy zaszłam w ciążę lekarz kazał mi odstawić leki na pierwsze 3 miesiące.W drugim trymestrze zaczęłam brać ponownie Seronil.Mam go odstawić na dwa tygodnie przed porodem gdyż może rozrzedzać krew.Po porodzie chciałabym od razu wrócić do leków gdyż boję się nawrotu choroby.Musiałabym jednak karmić mm.Ech..
Pierwsze słyszę że fluoksetyna rozrzedza krew. Czemu nie dał ci sertraliny? Jest najbezpieczniejsza i można na niej karmić piersią
 
Jak tam dziewczyny sie czujecie?? Ja po wczorajszej zwyzce nastroju, dzisiaj kiepskawo, nie chce mi sie z lozka wychodzic, a jak juz wyjde, zaczne cos robić to tak sie spinam wydaje mi sie ze meczy mnie nawet stanie w miejscu i czuje jakby roslo cisnienie. Jezu jakie ja mam schizy Przytlaczajace..
Hej Anncia.No u mnie coś kiepsko się zrobiło...jakieś doły mnie łapią i odrealnienia...chyba jednak będę zwiększać dawkę albo zmieniać lek.A małej wyszły 2 ząbki :)A jak u Ciebie?
 
reklama
Dziewczyny u mnie już prawie 3 miesiące z dzidziusiem , ja brałam tylko w drugim trymestrze leki , bo i ginekolog i psychiatra kazali mi je odstawić , max do 30 tygodnia jak pamiętam pozwolili mi brać a potem tylko doraźnie , i miesiac przed porodem już bardzo źle się czułam , była tragedia , brałam tylko z dwa razy coś na sen w trzecim trymestrze, wogole byłam załamana bo psychiatra powiedział mi że jak chce karmić to muszę zapomnieć o jakichkolwiek lekach , był to lekarz co w naszym psychiatryku pracował. Dlatego postanowiłam że nie będę jak coś karmić i odrazu wezmę triticco. Dziewczyny u mnie z dniem porodu naprawdę wszystko minęło , teraz czuję że żyję , od 3 miesięcy zero leków , zero problemów ze snem , zero niczego . Jak nie śpię to tylko dlatego że mały chce cycka ! Mam całą zamrażarkę odciągnięte go mleka na wszelki wypadek jakbym znów miała atak ale jak narazie się na to nie zapowiada , więc dziewczyny spokojnie :) za niedługo będzie to za wami i wierzę że też wam minie to wszystko') Edzik , Basiek a co u was , zaglądacie tu czasem ?
Hejka.Super,że ta nerwiczka Ci odpuściła!Ja miałam chwilę spokoju ale znów mnie zaczyna brać...do tego jakieś dołyMałej(ma4mce) wyszły już 2 ząbki
 
Do góry