reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Biorę w tym momencie od roku escitalopram i może dwa miesiące jedna tabletkę fluanksolu, który miał jeszcze bardziej obniżyć poziom lęku.. Kilka dni temu odstawialam całkiem ten fluanksol bo jakoś b

Dziewczyny to znaczy, ze schizofrenik nie odczuwa lęku? wierzy w to, że np zostanie otruty, ale nie boi się tego? Bo troszkę się gubię
On po prostu jest przekonany, że np zostanie otruty i nie pyta wszystkich o to czy może tak być... np nie mówi innym, że boi się swoich myśli bo ostatnio nasuwa mu się, że może zostać otruty... Tak jak Ty :) informujesz nas o swoich obawach, wiesz, że to wymysł ale jednak się boisz się czegoś takiego. A schizofrenik jest o tym przekonany i nie czeka na to aż ktoś mu potwierdzi czy tak może być czy nie :)
Dla niego to oczywiste :)
Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam 🙈
 
reklama
Dziewczyny pozwólcie , że tu zapytam o taki temat .
Zrobiłam dziś badanie moczu i wyszły mi dość liczne nablonki płaskie . Przeczytałam , ze może się to wiązać z infekcją pęcherza lub pochwy .
Tyle , że ja nic nie czuje .
W poniedziałek powtórzę ten mocz, ale ciekawa jestem czy któraś z was coś takiego przerabiała i mi coś podpowie .
Ja ostatnio miałam 'mętny mocz' i okazało się ze mam zapalenie dróg moczowych... wiec kolejne tabletki 🙈
Kochana a Ty sama się decydujesz na CC czy masz wskazania?
 
Sysia29 Ty miałaś cesarke prawda? Jak to wspominasz? Długo dochodziłaś do siebie? i jakie znieczulenie miałaś?
Pozwolę sobie odpowiedzieć.
Miałam CC
Czułam się rewelacyjnie! O 21.00 był zabieg o 6 rano wstałam i zrobiłam lekki makijaż 🤦‍♀️😂
Smigalam szybciej niż koleżanki, które rodziły naturalnie.
Lekarz tak mnie zaszył, że praktycznie nie mam blizny.
Jedyne z czym był problem to pokarm, nie miałam go, jak się pojawił mała nie chciała jeść. Położna traktowała mnie jak krowę dojną, która MUSI karmić naturalnie!
Dostałam takiego wstrętu do karmienia....
Kilka tygodni później musiałam przejść operację i miałam wymówkę żeby nie odciągnąć pokarmu.
Teraz karmić nie chcę i nie będę.
 
Ja ostatnio miałam 'mętny mocz' i okazało się ze mam zapalenie dróg moczowych... wiec kolejne tabletki [emoji85]
Kochana a Ty sama się decydujesz na CC czy masz wskazania?

Mam wskazanie od okulisty - nosze soczewki już ponad 15 lat - wadę mam - 5,00.
Niby nie jest to wada przy , której zalecana jest cesarka , ale tak zdecydowałam .
Tym bardziej , że chce rodzić w szpitalu oddalonym ponad 80 km od miejsca mojego zamieszkania , wiec będę miała większy komfort psychiczny jak umówię się na konkretną datę .
Nie będę się stresować czy zdążę , czy będzie miał mnie kto zawieźć itd.
 
Pozwolę sobie odpowiedzieć.
Miałam CC
Czułam się rewelacyjnie! O 21.00 był zabieg o 6 rano wstałam i zrobiłam lekki makijaż 🤦‍♀️[emoji23]
Smigalam szybciej niż koleżanki, które rodziły naturalnie.
Lekarz tak mnie zaszył, że praktycznie nie mam blizny.
Jedyne z czym był problem to pokarm, nie miałam go, jak się pojawił mała nie chciała jeść. Położna traktowała mnie jak krowę dojną, która MUSI karmić naturalnie!
Dostałam takiego wstrętu do karmienia....
Kilka tygodni później musiałam przejść operację i miałam wymówkę żeby nie odciągnąć pokarmu.
Teraz karmić nie chcę i nie będę.

Dlatego pytam jak to wyglada - to moja pierwsza ciąża .
Pewnie przekonam się sama na sobie .
A myślicie , ze warto wziąć swój laktator do szpitala ?
 
Mam wskazanie od okulisty - nosze soczewki już ponad 15 lat - wadę mam - 5,00.
Niby nie jest to wada przy , której zalecana jest cesarka , ale tak zdecydowałam .
Tym bardziej , że chce rodzić w szpitalu oddalonym ponad 80 km od miejsca mojego zamieszkania , wiec będę miała większy komfort psychiczny jak umówię się na konkretną datę .
Nie będę się stresować czy zdążę , czy będzie miał mnie kto zawieźć itd.
Rozumiem. Szpital, w którym ja mam rodzic jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania o 65km... także tez ta odległość mnie stresuje..
I ogolem, chyba chce cc. Jakoś bardziej czuje się na to przygotowana...
 
Dlatego pytam jak to wyglada - to moja pierwsza ciąża .
Pewnie przekonam się sama na sobie .
A myślicie , ze warto wziąć swój laktator do szpitala ?
U mnie nie było mowy żeby karmić butelką 🤦‍♀️ więc laktator przydał mi się w domu do czasu operacji.
Pamiętam sytuację, gdzie położna ponad godzinę uczyła moje dziecko ssać 🙄
Mała była fioletowa od płaczu, mnie też ciekły łzy.
Na końcu się zdenerwowala i pozwolila nakarmić małą strzykawką.

Aaaa
Dzieci po CC są zazwyczaj dużo spokojniejsze😁 w piwrwszych dobach życia -moje obserwacje.
 
Dokładnie tak! Ludzie ze schizofrenia nie boją się! Przerabiałam to z moim terapeuta na ostatniej sesji :) Także nie masz się co martwić :)
Właśnie, zawsze jak mam niepokój czy to nerwica czy coś gorszego to skanuje, bo schizofrenia od nerwicy różni się tym, że Ty z nerwicą się tego boisz i masz taką myśl, a chory na schizofrenie jest o tym przekonany. Np. Ja mam lęk, że ktoś stoi w pokoju i że jak otworzę oczy to go zobaczę, ale WIEM że to niemożliwe, że drzwi się nie otwarly, że byłoby słychać i wgl po co miałby tam stać, a chory ktoś widzi tego kto tam stoi i jest przekonany o jego obecności.
Wiem, pogmatwałam, ale może zrozumiesz o co mi chodzi ;)
 
Rozumiem. Szpital, w którym ja mam rodzic jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania o 65km... także tez ta odległość mnie stresuje..
I ogolem, chyba chce cc. Jakoś bardziej czuje się na to przygotowana...
A Właśnie - jeśli ma się zalecenia od lekarza na cc, to wtedy idzie się umawiać do szpitala na termin ( i to jest na NFZ, czy płatne? ), czy dopiero przy akcji porodowej mogą zrobić cesarkę, ale nie muszą i to wyniknie?
Przepraszam za takie głupie pytania, ale serio jestem zielona w ciążowych tematach ;)
 
reklama
A Właśnie - jeśli ma się zalecenia od lekarza na cc, to wtedy idzie się umawiać do szpitala na termin ( i to jest na NFZ, czy płatne? ), czy dopiero przy akcji porodowej mogą zrobić cesarkę, ale nie muszą i to wyniknie?
Przepraszam za takie głupie pytania, ale serio jestem zielona w ciążowych tematach ;)
Na cc umawiasz się z dr na konkretny termin. Przeważnie jest to 38-39 tydzień ciazy. Jeśli masz zalecenia lub załatwisz sobie zaświadczenie np. od psychiatry o koniecznosci ze względu na paniczny lęk to cc odbywa się na NFZ :)
 
Do góry