reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Kochane dziewczynki poradzicie coś bo wkoncu osiwieje albo w wariatkowie wyląduje. Moja Marysia jest ma moim mleku ale ściągam i pije z butelki. Nie złapała piersi niestety dlatego musi mieć ściągane. Od jakiegoś czasu zdarza jej się chlusnąć mleczkiem po jedzeniu. Zazwyczaj ulewa małe ilości po jedzeniu jakaś wodę albo teoszke mleka spływa jej po karmieniu ale bardzo martwi mnie to chlustanie. Pediatra twierdzi ze skoro nie dzieje się tak po każdym posiłku i ona zjadła ładnie i przybiera to mam się nie martwić 🥺🥺
No ale to się zdarzało bardzo sporadycznie raz na tydzień albo rzadziej a aktualnie przynajmniej raz dziennie 🥺 zauważyłam ze jak ja w trakcie jedzenie 2-3 razy odbije to wtedy nie chlusta No ale robić 3 przystanki na 100 ml mleka to jest Ok ?? Dodatkowo za każdym razem jak chluśnie to automatycznie pieluszka pełna kupki.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jak to było u was na mleku mamy. Kupka może być rzadka ? Bo nie wiem jak odróżnić luźna kupkę od biegunki 🥺
A w jakim wieku jest Marysia? U nas do pół roku kiedy karmiłam małego tylko piersią to też robił kupę praktycznie przy każdym karmieniu, zmieniło się dopiero kiedy zaczęliśmy rozszerzać dietę. Kupki dzieci które piją mleko z piersi zazwyczaj są bardziej rzadkie. Jeżeli chodzi o biegunkę to nie bardzo pomogę bo mój synek miał pierwszy raz w wieku ok 10 miesięcy, więc już bardzo łatwo można było zauważyć że to biegunka.
 
reklama
A w jakim wieku jest Marysia? U nas do pół roku kiedy karmiłam małego tylko piersią to też robił kupę praktycznie przy każdym karmieniu, zmieniło się dopiero kiedy zaczęliśmy rozszerzać dietę. Kupki dzieci które piją mleko z piersi zazwyczaj są bardziej rzadkie. Jeżeli chodzi o biegunkę to nie bardzo pomogę bo mój synek miał pierwszy raz w wieku ok 10 miesięcy, więc już bardzo łatwo można było zauważyć że to biegunka.
Marysia ma 3,5 miesiąca ale faktycznie powinna mieć 3 tygodnie bo jest wcześniakiem.
 
Kochane dziewczynki poradzicie coś bo wkoncu osiwieje albo w wariatkowie wyląduje. Moja Marysia jest ma moim mleku ale ściągam i pije z butelki. Nie złapała piersi niestety dlatego musi mieć ściągane. Od jakiegoś czasu zdarza jej się chlusnąć mleczkiem po jedzeniu. Zazwyczaj ulewa małe ilości po jedzeniu jakaś wodę albo teoszke mleka spływa jej po karmieniu ale bardzo martwi mnie to chlustanie. Pediatra twierdzi ze skoro nie dzieje się tak po każdym posiłku i ona zjadła ładnie i przybiera to mam się nie martwić 🥺🥺
No ale to się zdarzało bardzo sporadycznie raz na tydzień albo rzadziej a aktualnie przynajmniej raz dziennie 🥺 zauważyłam ze jak ja w trakcie jedzenie 2-3 razy odbije to wtedy nie chlusta No ale robić 3 przystanki na 100 ml mleka to jest Ok ?? Dodatkowo za każdym razem jak chluśnie to automatycznie pieluszka pełna kupki.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jak to było u was na mleku mamy. Kupka może być rzadka ? Bo nie wiem jak odróżnić luźna kupkę od biegunki 🥺
Moj tak robil na noc po mleku jak szły mu jedynki. W sumie zazwyczaj przy zębach wymiotował
 
Kochane dziewczynki poradzicie coś bo wkoncu osiwieje albo w wariatkowie wyląduje. Moja Marysia jest ma moim mleku ale ściągam i pije z butelki. Nie złapała piersi niestety dlatego musi mieć ściągane. Od jakiegoś czasu zdarza jej się chlusnąć mleczkiem po jedzeniu. Zazwyczaj ulewa małe ilości po jedzeniu jakaś wodę albo teoszke mleka spływa jej po karmieniu ale bardzo martwi mnie to chlustanie. Pediatra twierdzi ze skoro nie dzieje się tak po każdym posiłku i ona zjadła ładnie i przybiera to mam się nie martwić 🥺🥺
No ale to się zdarzało bardzo sporadycznie raz na tydzień albo rzadziej a aktualnie przynajmniej raz dziennie 🥺 zauważyłam ze jak ja w trakcie jedzenie 2-3 razy odbije to wtedy nie chlusta No ale robić 3 przystanki na 100 ml mleka to jest Ok ?? Dodatkowo za każdym razem jak chluśnie to automatycznie pieluszka pełna kupki.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jak to było u was na mleku mamy. Kupka może być rzadka ? Bo nie wiem jak odróżnić luźna kupkę od biegunki 🥺
Mój tak chlustal jak karmiła go na płasko np.jak oboje lezelismy. Lekarka poradziła żeby głowa była jednak wyżej i robić przerwy na odbicie
 
Kochane dziewczynki poradzicie coś bo wkoncu osiwieje albo w wariatkowie wyląduje. Moja Marysia jest ma moim mleku ale ściągam i pije z butelki. Nie złapała piersi niestety dlatego musi mieć ściągane. Od jakiegoś czasu zdarza jej się chlusnąć mleczkiem po jedzeniu. Zazwyczaj ulewa małe ilości po jedzeniu jakaś wodę albo teoszke mleka spływa jej po karmieniu ale bardzo martwi mnie to chlustanie. Pediatra twierdzi ze skoro nie dzieje się tak po każdym posiłku i ona zjadła ładnie i przybiera to mam się nie martwić 🥺🥺
No ale to się zdarzało bardzo sporadycznie raz na tydzień albo rzadziej a aktualnie przynajmniej raz dziennie 🥺 zauważyłam ze jak ja w trakcie jedzenie 2-3 razy odbije to wtedy nie chlusta No ale robić 3 przystanki na 100 ml mleka to jest Ok ?? Dodatkowo za każdym razem jak chluśnie to automatycznie pieluszka pełna kupki.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jak to było u was na mleku mamy. Kupka może być rzadka ? Bo nie wiem jak odróżnić luźna kupkę od biegunki 🥺
Marysia jest wcześniakiem, w zasadzie powinna być noworodkiem. Według mnie ma prawo wymiotować pod warunkiem że nie jest to za każdym karmieniem. Wypija 100 ml więc całkiem spore ilości, jeśli potrzebuje odbijania postaraj się dostosować, jeśli w połowie porcji trzeba zrobić przerwę to też jest ok. Dzieci przy piersi piją sobie mleczko w różnym tempie, przysypiają, potrafią ssać leniwie, łapczywie.....przy butelce leci im i leci.
 
Dziewczyny pomocy.Moja corcia-11 dni karmiona wylacznie mm od wczoraj nie robi kupy.Widac ze sie meczy.Masuje jej brzuszek do mleka raz dziennie podaje kropelko bio-gaje.Wczesniej byly fajne kupy musztardowe takie rzadsz
 
Dziewczyny pomocy.Moja corcia-11 dni karmiona wylacznie mm od wczoraj nie robi kupy.Widac ze sie meczy.Masuje jej brzuszek do mleka raz dziennie podaje kropelko bio-gaje.Wczesniej byly fajne kupy musztardowe takie rzadsz
Jeden dzien bez kupy na mm to nic takiego. Masuj i cierpliwości. Uklad pokarmowy jest niedojrzaly, a mm ciezkostrawne, stad trudnosci.
 
Dziewczyny pomocy.Moja corcia-11 dni karmiona wylacznie mm od wczoraj nie robi kupy.Widac ze sie meczy.Masuje jej brzuszek do mleka raz dziennie podaje kropelko bio-gaje.Wczesniej byly fajne kupy musztardowe takie rzadsz
To takie trudne widzac jak ona sie meczy
U nas co 3 dni były kupy, trochę wody podawałam między karmieniami masowalam brzuszek odbyt, z perspektywy czasu widzę ze to trzeba poprostu przeczekac🙈
 
reklama
Do góry