reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Lawendowy - dziękuję:) i powiem szczerze, że zazdroszczę Ci że do Ciebie Zosia przyszła nagle i niespodziewanie:) w sensie lekko przed planowanym terminem;) bo ja zaczynam już wariować:) doszukuję się różnych symptomów a tu nic, zamartwiam się bo raz mały totalnie wariuje jak nigdy, jakby walił pięściami w jakimś szale, a raz przez cały dzień prawie się nie rusza, wcześniej ruchy były zdecydowanie bardziej regularne. Dobrze że mam jutro wizytę u mojego gina to się trochę uspokoję mam nadzieję. Ale to czekanie na niewiadomą jest straszne, pod tym względem zdecydowanie lepsze są cc. Ucałuj Zosię od forumowych cioć;)
 
reklama
Skasował mi się cały post :( spróbuję napisać później, bo mi się czas kończy.

Minnie spróbuj jeść gorzką czekoladę 80%, kostka czy dwie nie podniosą cukru, do tego możesz spróbować zjeść pół kinder mleczna kanapka, mi nie podnosiła. Dają ją dzieciom chorym na cukrzycę, nie podnosi drastycznie glikemii :D

U nas celibat też był, skończyło się na jednej próbie;-).

Resztę napiszę później, pozdrawiam Was dziewczyny:-D
 
Witam o poranku :)
Dzisiaj o 12.20 a polskiego czasu o 13.20 mam polowkowe , prosze o tance zaklinajace :D mam nadzieje ze synus bedzie grzeczny bo ostatnio to szaleje niesamowicie ;) faktycznie z macicy urzadzil sobie sale gimnastyczna ;)
Esiek-ze przy usg prenatalnym tabsy nie maja wplywu a przy badaniu z krwi byc moze maja....ale ja badan z krwi nie robilam wiec tutaj Ci nie pomoge...
 
lawendowy super, że wracasz do życia ;-) mam nadzieję, że Twoje wyniki będą już teraz dobre i będziesz mogła wreszcie odetchnąć z ulgą. Sądzę, że i tak teraz najwięcej Twoich myśli zajmuje Zosieńka. Prawdziwa z niej królewna! :-) Aż mi się nie chce wierzyć, że wirtualny Wiktorek Sylwii i wirtualna Zosia lawendowej już są :-) tak samo w przypadku reszty rozpakowanych dziewczyn :tak: Lawendowy czy Ty też już planujesz powiększenie rodziny? czy Twoje przygody póki co odwlekły plany w czasie?


Esiek ja też brałam lutkę w czasie badań prenatalnych. Kciuki za wizytę, choć już pewnie jesteś po. Daj znać co tam u maluszka

Niepokorna kciuki i czekamy na wieści

Megi faktycznie to czekanie musi być frustrujące, ja już mam schizy jak młody się nic nie rusza, tym bardziej, że tak jak piszesz - bywają dni kiedy szaleje, a są takie kiedy nie raczy mnie nawet szturchnąć i wtedy się boję jak diabli... u Ciebie to już kwestia dni, więc zobaczysz, że Cię "zbierze" ani się obejrzysz. Trzymam kciuki żeby to było jak najszybciej!

mazenka jak znajdziesz chwilkę to pochwal się co u Was

martaczi i super, że u Was nuda, lepiej niech nic się nie dzieje do co najmniej 38 tc :) kiedy masz wizytę?




co do przytulania to u nas celibat. Przed moim krwawieniem w 14 tc zdecydowalismy sie sprobowac i efektem byl pobyt w szpitalu. Nie wiem czy to akurat to bylo powodem, ale zablokowało nas to na maksa, z resztą zdecydowalismy ze dzidzia najwazniejsza, a my wytrzymamy, w koncu to tylko 9 miesięcy ;-)

słyszałyście może o takim poglądzie/przesądzie nie wiem jak to nazwać, że istnieje pewna zależność między terminem porodu a tygodniem w którym po raz pierwszy poczuło się ruchy? ostatnio mnie koleżanka zaskoczyła, ze u nich tak się "nieformalnie" oblicza czas porodu i zazwyczaj się sprawdza - otóż do tygodnia, w którym po raz pierwszy poczuło się ruchy dodaje się 20 tygodni i o tym czasie "powinno" się rodzić. Myślicie że jest w tym coś prawdy?
 
Szyszka jeśli to prawda to mi zostało jakieś 18 tyg ;) ale coś mi się nie wydaje bo przecież są kobiety które czują ruchy już w 14, 15 tyg to wychodziło by ze urodza wczesniaki?
Dziewczyny za wszystkie wizyte mocno trzymam kciuki iczekam na dobre wieści.
Niepokorna ja polowkowe mam w dzień mamy ;) to będzie 20 tc więc dużo wcześniej od Ciebie ;) u Ciebie dzidziuś będzie już taki pełny i okraglutki.
 
Minni27 na poczatku ciezko bez slodyczy ale widze kochana ze Ty sobie swietnie dajesz rade.Pomysl o pozytywach,za duzo nie prztyjesz i wrocisz migiem do swojej figury z przed ciazy.Ja bede miec w czwartek robiony test na glukoze,lepiej pozno niz wcale,bo jak juz pisalam w Irlandii to na kogo wypadnie na tego bec :)A robilas moze badanie HB A 1C?

Peti, nie robiłam tego badania, nawet nie wiedziałam że takie badanie w ogóle jest ;) odnośnie porodu - to ja nie nastawiam się na cesarkę, wolałabym rodzić naturalnie, ale czas i sytuacja pokaże co będzie mi dane :)

Dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!! Koniecznie dajcie znać po :-)

Martaczi: i jak po pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia? Zadowolona? Mi zostały jeszcze tylko 2 zajęcia.

Odnośnie szkoły rodzenia: położna kazała do kąpieli Maluszka używać do 1 miesiąca tylko mydełka lub linomagu w płynie ( który podobno bardzo brzydko pachnie ). Co o tym sądzicie? Czego używacie kąpiąc swoje Skarbeczki? Prawdę mówiąc tylko kosmetyki mi zostały do kupienia, a też już bym chciała je mieć :-D
 
Minni27 odnośnie kąpieli to jadąc autem słuchałam w radio wypowiedzi dermatologa dziecięcego i pani dr mówiła , że tak małe dzieci nie wymagają żadnych środków do mycia - wystarczy woda i kąpiel malucha 1-2 razy w tygodniu chyba , że są duże upały to można częściej ale nie należy przesadzać z kąpielą bo to usuwa naturalną barierę ochronną dziecka i może się skończyć właśnie alergiami skórnymi z tego co pamiętam to dopiero kilkumiesięczne dziecko można kąpać z dodatkiem środków myjących . Tak więc ja za radą lekarza nie zamierzam kupować żadnych mydełek itp na samym początku .
 
dziewczyny zostało mi po ciąży 9 listków po 12 tabletek w listku suplementu
FEMIBION NATAL 2 (starczy na 54 dni) Termin ważności jest do 08.2014
Chętnie oddam za darmo bo szkoda żeby się zmarnowało.
Kto jest chętny niech da znać to wyślę pocztą.
 
Hej

Szyszka - dziękuję ale to niestety dopiero jutro :( Na pewno napiszę co i jak. Dziś Madzia i lenkabar poszły na USG :)

Co do kosmetyków to ja mam do tego daleko, daleko ale ja mam z soba taki problem, że nie jestem alergikiem bo w testach nic nie wyszło, ale każde mydło, kremy, podkłady wywołują u mnie nieprzyjemne uczucie skóry, taki dyskomfort a buzia często robi mi się czerwona. Jedyne kosmetyki jakie moge używać to polskiej firmy Ziaja i wiem, że teraz mają też serię dla niemowląt od 1 dnia życia i myśle, że te będę kupować. Te kosmetyki są bez mydla, bez barwników i bez konserwantów i mają tez pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. A ceny przyjazne :) Kupiłam sobie też od nich krem na rozstępy dla kobiet w ciąży i wchłania się super a jakie bedą efekty - czas pokaże. widziałam też różne preparaty na obolałe brodawki itd.
 
reklama
][/B]
słyszałyście może o takim poglądzie/przesądzie nie wiem jak to nazwać, że istnieje pewna zależność między terminem porodu a tygodniem w którym po raz pierwszy poczuło się ruchy? ostatnio mnie koleżanka zaskoczyła, ze u nich tak się "nieformalnie" oblicza czas porodu i zazwyczaj się sprawdza - otóż do tygodnia, w którym po raz pierwszy poczuło się ruchy dodaje się 20 tygodni i o tym czasie "powinno" się rodzić. Myślicie że jest w tym coś prawdy?

Ja nie słyszałam o tym. Jednak u mnie na pewno się nie sprawdziło. Ruchy poczułam w 17 tygodniu (choć wszyscy mówili, że to niemożliwe bo łożysko na przedniej ścianie i pierwsza ciąża), a urodziłam w 40 tyg. A według ktg i długości szyjki macicy Wiktor by pewnie jeszcze posiedział :-)
 
Do góry