reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Sylwia widocznie musisz bardziej odpoczywać w ciąży. Poleż i nie stresuj się. Super, ze tak szybko reagujesz i jedziesz do szpitala.
Ikasia ostatnio na szkole rodzenia położna mówiła, ze ten monitor oddechu to taki marketing. Owszem, jest potrzebny, ale dla dzieci z niską masą urodzeniową, dla dzieci, które mają problem z oddychaniem i dla wcześniaczków. Ona radziła, aby przy wypisie ze szpitala zapytać dr czy dla naszego dziecka potrzebny jest monitor oddechu.
 
reklama
ikasia my kupilismy monitor oddechu, będę spokojniejsza, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze i alarm nie będzie dzwonił.
 
gotadora...mój twierdzi, ze nie będzie się rozbieral przy obcych babach i ze boi się, ze maly będzie jadl mu wlosy z torsu. ale jeżeli ja będę miała znieczulenie zewnątrzoponowe to sama poprzytulam maluszka;-)

Sylwia...miałam to samo! krwawienie prawie co miesiączkowe...na usg wszystko było ok, tzn był pęcherzyk, bo to było wtedy bardzo wcześnie. nakaz lezenia i dostałam dupka 3xdziennie dodatkowo...

Ikasia...ja kupiłam, uważam, ze jest to potrzebne. dla spokoju ducha... ja kupiłam detektor z niania od razu, to będzie tez dla starszego dziecka:tak:
 
my nie kupujemy, no chyba że będzie taka potrzeba, ale jeśli maluszki urodzą się w terminie to nie widzimy takiej potrzeby, tak jak Oskaa pisze - marketing działa, dlatego tak wiele osób to kupuje, jeśli lekarz zaleci to tak - zgadzam się,że trzeba kupić, a może ma się wielki dom i zostawia się dziecko same na długo - ja nie zamierzam, maluszki będą obok nas, no i nie ma co popadać w paranoje, może jestem w błędzie, ale ... ilu z Waszych znajomych potrzebowało monitora? czy Wasze mamy go potrzebowały? teraz okazuje się,że jest masa rzeczy niezbędnych do kupienia, ale czy tak na prawdę są niezbędne? te wszystkie firmy zarabiają na takich rodzicach miliony ;-)
 
gotadora zgadzam się z Tobą. Położna właśnie mówiła, ze jak tak kiedyś zrobiło się głosno o śmierci łóżeczkowej, no to heja - firmy ruszyły z monitorem oddechu.
Mówiła też o ochraniaczach na łóżeczku, bo też krążą ploty, żeby nie zakładać, bo dziecko się udusi. Mówi, ze to bzdura!
 
ja mam w pobliżu przypadek śmierci lozeczkowej, mojej koleżance zmarlo tak dziecko...mój maluch niestety i tak będzie miał nizsza wage urodzeniowa niż inne dzieciaki, teraz przez te skurcze pewnie urodze wcześniej...dla mnie taka decyzja to po prostu pewien komfort, który musze już swojej psychice zapewnić, bo się wykoncze...:tak:
 
My sie jednka zdecydowalismy....nowego bym nie kupowala...ale bratowa swoj sprzedaje za 100zł...to nie majątek...
a MAM JESZCZE PYTANKO....bo z wagą u mnie w dół..od poczatku ciazy -3kg...a brzuszek juz mi widac...czy to noramlne miec juz brzuszek na tym etpaie ciazy??
 
Ostatnia edycja:
Ikasia ty juz konczysz 3ci miesiac więc nie dziw sie ze juz masz brzuszek :-) ja tez mialam na tym etapie, to jaki kto ma brzuch i kiedy widoczny to bardzo indywidualna sprawa, Moja tesciowa z moim mezem w 8 miesiacu miala tak malusi brzuch ze chodzila nadal w normalnych nieciażowych ciuchach az mi sie wierzyć nie chciało:szok: Gdzie miescila tego mojego meza a do drobnych to on sie raczej nie zalicza ;-)

Millia ja podzielam Twoje zdanie ze monitor oddechu chce miec dla swojej spokojniejszej głowy, kupuje go razem z niania angelcare, pozatym mały swoja sypialnie będzie miał pietro niżej pod naszym salonem, tym bardziej dlatego, ale i tak drugie łózeczko bedzie w naszej sypialni u góry więc jak bedzie malutki co w nocy z nami spac bedzie a w dzien w swojej sypialni.. :sorry2: mhhh a tak naprawde gdzie kiedy bedzie spac to sie okaze jak sie urodzi :-D

Sylwia
dzielna dziewczyna, dobrze że szybko na IP pojechaliscie i widzialas pęczerzyk swojego dzieiciatka już :-) Jak sama widzisz duzo dziewczyn mialo krwawienia na poczatku i wszystko jest ok, czy ty clexane tez przyjmujesz? Lez dużo, a kiedy kolejna wizyta z USG?
 
Witajcie Kochane dziewczynki:-)

Dziękuję za kciuki :happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2:

Ja już po badaniu prenatalnym USG, co za widoki !!!! i jakie powiększenie WOW :-) Dzidziulek rozwija się prawidłowo, dwie nereczki są, pęcherz moczowy, żołądeczek, serduszko i mózgowie, kość nosowa, przepływy krwi w normie, przezierność 1,4 mm. Pobrali mi jeszcze krew i wynik w przeciągu 10 dni. Ale wszystko chyba jest na dobrej drodze:) Maleństwo machało nóżkami i rączkami jakby chciało mi pomachać, co za widok..i ten profil ;) niesamowite:-)

Molla-> Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę, mam nadzieję, że ujrzysz w końcu upragnione serduszko!!!

Sylwia--> odpoczywaj dużooooo!!!!

Ja lecę spać, bo zmęczyłam się dzisiejszym dniem, ale jestem szcześliwa i wzruszona na maxa :):):)

Miłego słonecznego dnia dla wszystkich !!!
 
reklama
Do góry