reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Molla ja również bardzo mocno Wam kibicuję i wierzę, że Twoje ogromne poświęcenie ostatnich miesięcy zostanie wynagrodzone zdrowiem Synka, jesteście już w takim memencie że Twój Maluch ma na to realne szanse. Bardzo mocno trzymam kciuki &&&&&&&&&&&

Fusun żadna z nas nie potrafi zrozumieć tego co się stało :( wiem, że nie da się zastąpić żadnego dziecka, ale oby ten pingwinek który czeka, ukoił za jakiś czas Choć częściowo Wasz ból

Esiek to Ci się dziadostwo przyplątało ://// oby okazało się, że to macica się rozrasta i uciska zwyczajnie
 
reklama
Mogła - modlę się za Was, wierzę że to pomoże i wszystko skończy się dobrze, bądź dzielna dla swojego maluszka

Fasun - spotkała Cię tragedia ale nie możesz się poddawać. Nie wiem dlaczego życie tak nas doświadcza:( ale po złych chwilach kiedyś musi być dobrze i Ty też musisz w to wierzyć

Martaczi - ja jeszcze w dwupaku:) póki co nie chcę przekazać koszulki lidera;) mam mocne skurcze przepowiadajace, ale takich prawdziwych, bolących to zero, innych objawów rownież. Jutro mam ktg i gina to zobaczymy co tam słychać. Każdego dnia żyję tak, jakby to zaraz miało się wydarzyć:) wszystko dopingu na ostatni guzik:) a dopiero w sobotę odebrałam wózek więc wczesniej nie mogłam się rozpakować a teraz jestem w pełni gotowa;)

Esiek - to mam nadzieję, ze Ci to przejdzie, bo w końcu drugi trymestr to najmilszy okres ciąży więc życzę Ci żebyś rownież tego doświadczyła a nie zmagala się z boleściami.
 
Dzięki dziewczyny, USG wypadło dobrze - wszystkie narządy w normie, wyniki prób wątrobowych też sa OK, wszystkie w normie. Niestety chyba taki będzie mój urok - lekarka mówiła, żeby bardzo patrzeć co się je no i jeżeli to się będzie wiązać z podróżowaniem to niestety ale je ograniczyć. No nic, najważniejsze że nic się nie dzieje, dzidzia ok - resztę jakoś wytrzymam.

Pozwoliłam sobie dziś na pierwsze zakupy dla maluszka, żeby sobie zrekompensować ból. Zakupiłam w Smyku boski pajac i ogrodniczki z koszulka. Żeby nie zrobić wtopy w razie co - kolory unisex - szaroście i brązy. No i stąd mi się zrodziło pytanie to Was o ten rozm. 50 - czy w ogóle warto kupować...

Zamówiłam też dziś na Allegro poduchę do spania bo niestety już cierpię nocami -
Poduszka MOTHERHOOD dla Kobiet Ciąży Kojec 4GRATSY (4228593680) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. .

Mam nadzieję, ze pomoże - bardzo ją chwalą więc na to liczę.
 
Ostatnia edycja:
Esiek to najważniejsze, ze wszystko w normie i nic złego się nie dzieje :) jak ja Ci zazdroszczę, że dzidziusia dziś widziałaś!!!! Kurcze, ja chyba do końca ciąży nie przestanę odchodzić od zmysłów.

Ciekawa jestem co napiszą Ci mamusie, ale ja tez myślałam na rozmiarem 50 i wymyśliłam z M, że jak będziemy robić zakupy dla Filipa bliżej terminu to pokażę mu w razie takiej potrzeby co ma dokupić i przywieźć do szpitala, jeśli po porodzie okaże się, że choć na jakiś czas się przydadzą. Myślę że tak całkiem na zapas nie warto, bo mało które dziecko w ogóle potrzebuje takiego malutkiego ciuszka.

Zaawansowane ciężarówki i Mamusie czy pierwsze ruchy jeszcze te "bąbelki" też odczuwałyście nieregularnie??? Tak czekałam na ruchy, a teraz dzień przerwy i się zamartwiam ... Wczoraj nawet dostałam pierwszego prawdziwego kopniaczka, a dziś spokój, cisza w brzuszku i oczywiście od razu stres..
 
Ostatnia edycja:
Lenkabar nie martw się na zapas, na pewno wszystko w porządku, a wiele kobiet na tym etapie jeszcze nic nie odczuwa. I zależy to bardzo od tego jak jest ułożone łożysko - czy z przodu, czy z tyłu, jeśli z przodu to trudno cokolwiek poczuć, bo to taki amortyzator jest. Ja miałam dwójkę, więc trochę inaczej u mnie było, na dodatek córeczka w pobliżu mojego żołądka się ulokowała i zdarzało się,że bardzo cierpiałam, tak kopała, a poraz pierwszy w 16 tygodniu, aż łzy mi leciały, dlatego pamiętam. I wtedy to nie było tak,że czułam kopniaczki, czy bardziej wyraźne ruchy codziennie, więc spokojnie.

Co do ciuszków w małym rozmiarze - mi trudno doradzić, ja potrzebowałam bardzo takich malutkich, bo maluchy miały jedno 2300, drugie 2400, ale szybko urosły, więc na pewno nie ma konieczności kupowania większej ilości małych ubranek, a jeśli już to polecam używane, bo takie ubranka są niemal jak nowe, tak mało używane.

Martaczi :-) oczywiście,że nie zostawię moich śnieżynek. Wiem,że nie będzie łatwo, ale jakoś trzeba będzie sobie poradzić. Buziaki dla Was :-) czas płynie bardzo szybko - zaraz i Ty będziesz tulić swoją Dzidzię :-)
 
lenkabar- to w sumie dobry pomysł macie. ja jeszcze myślałam, że jeżeli urodzę planowo w dzień planowanej CC to po ten rozmiar 50 wybiorę się dwa dni przed i jak się nie przydadzą to zawsze mogę oddać.. No ale wtedy bym ich nie mogła poprać ani nic więc w sumie do bani ten mój pomysł. Zrobię chyba tak jak ty - kupię 1 komplet na 1 dzień w razie "w" a resztę pokaże mamie co ma dokupić, bo mój M to się do takich akcji nie nadaje :)

Co do ruchów to ja się kochana nie wypowiem, jeszcze muszę poczekać na swoje trochę. Choć dziś na USG moje dziecko tak szalało, że nie dam sobie ręki uciąć że ta moją wątroba to nie jej sprawka ;)
 
Lenka nic sie nie martw,przeciez dzidzia jest jeszcze taka malenka,cos tam poczulas,teraz cisza to normalne.Ja zaczelam czuc bardzo pozno,mam lozysko z przodu.Na usg juz chyba w 22tyg jak dobrze pamietam,pani doktor byla zdziwiona ze nic nie czulam,a mala tak bardzo kopala :) Na pewno jest wszystko dobrze,za pare tygodni beda cie bolec zebra :)
 
Lenka: nic sie nie martw. Na poczatku sa to babelki, musniecia.... I im wczesniej czujesz tym wieksza nieregularnosc. Ja na razie czuje tylko gdy dzidzia sie odpowiednio ustawi bo inaczej nic. Czasem 2 dni nic nie czuje.... Po 20 tyg juz bedziesz powoli to miala niemal ciagle kazdego dnia
 
Dziękuję Mamusie za uspokojenie :) ja właśnie mam łożysko na przedniej ścianie, ale już od dość dawna czuję delikatne ruchy, raczej codziennie, wczoraj solidny kopniaczek, a tu dziś taka cisza. Ale doktor też wspominał, że na razie to nie musi być regularne. Ale wiadomo, rozum swoje a serce swoje... :)
 
reklama
Esiek cieszę się ze lekarz nie dopatrzył się żadnej nieprawidłowości w twojej wątrobie i zazdroszczę podglądAnia dzidziucha:-). Co do ubranek to powiem tak jak urodził się mój syn to nie Było jeszcze ubranek w rozmiarze 50 najmniejszy jaki był to 56 i miałam kilka komplecikrów ale mój synek ich nie miał na sobie ani razu bo jego wzrost był 60 cm. Ja chyba zrobię tak jak radzi lenka kupie komplecikrów a jak by się okazało ze potrzebuje takich malutkich to wyślę męża myślę że spokojnie sobie z tym poradzi. Jeśli chodzi o poduszkę to jak byłam teraz w Holandii to zakupiłam takową za całe 5 euro i już jej używam śpi się z nią rewelacyjnie tylko mąż jak chcę się przytulić to ma spotkanie z podusią:-).

Lenka ja z tymi ruchami mam tak samo do końca nie jestem pewna czy to wogole da ruchy ale chyba tak z opisu dziewczyn to tak i też da nieregularne też da a raz nie zazwyczaj czuję je jak podłoże się wieczorem w ludzku na wznak superstar uczucie ale jak do tej pory nie da większe.

Megi a ty jeszcze w dwupaku? Kciuki za jutrzejsze ktg:-)
 
Do góry