reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

No u nas system chory.
Niewiem.jakie znajomości trzeba posiadać żeby się do państwowego żłobka dostać w Trójmieście.
Trzeba mieć chyba zdjęcie z papieżem 🙈🙈. A prywatne to koszt około 1500 PLN i więcej.
u nas w zlobkach w sumie sa miejsca. Ja korzystalam z prywatnego, koszt od dziecka 500€. Niestety w ostatnim roku zostal zamkniety, musialam przeniesc do piblicznego. Placilam tylko za wyzywienie, dla 2latkowi od 3 lat ostatni roz zlobka przed skzola jest za darmo. Porazka. W sensie fajnie, ze tak tanio, ale bez porownania do prywatnej placowki niestety.
My akurat placimy krocie za edukacje dzieci. Obie sa teraz w prywatnej szkole, sa momenty ze bywa finansowo na styk, ale mimo to predzej pojde do drugiej pracy niz zabiore je z tej szkoly. 6 latka ma w tym momencie 8h angielskiego, robotyke i godzine tanca w ramach lekcji. 3latka to samo tylko 5h angielskiego. No i widac efekty.
A u Was mam wielka nadzieje, ze po 13.11 zacznie sie zmienaic na lepsze i w koncu ktos m.in wezmie sie za kwestie edukacji, zlobkow i przedszkoli - jak obiecali.
 
reklama
No u nas system chory.
Niewiem.jakie znajomości trzeba posiadać żeby się do państwowego żłobka dostać w Trójmieście.
Trzeba mieć chyba zdjęcie z papieżem 🙈🙈. A prywatne to koszt około 1500 PLN i więcej.
My przez rok posylalismy corke do prywatnego zlobka za ponad 2tysie.Ale na szczescie pd wezesnia chodzo do panstwowego.No ale za chwile kolejna rekrutacja do przedszkola😪tego sie boje masakrycznie.
 
No u nas system chory.
Niewiem.jakie znajomości trzeba posiadać żeby się do państwowego żłobka dostać w Trójmieście.
Trzeba mieć chyba zdjęcie z papieżem 🙈🙈. A prywatne to koszt około 1500 PLN i więcej.
Niestety ceny oszalały. Jest dopłata 400 zł więc nie wychodzi aż tak źle. Ale ja miałam żłobek z dopłatą z UE za 500 zł.
U mnie w mieście przedszkola są już dla wszystkich chętnych. Choć może nie zawsze obok domu to moja córka dostała się za pierwszym razem. Koszt 260 zł max godzin plus wyżywienie. Znaczy 260 zł to już wszystko z wyżywieniem.
Jeszcze może tylko dodam. Ja widzę same plusy państwowej palcówki.
 
Niestety ceny oszalały. Jest dopłata 400 zł więc nie wychodzi aż tak źle. Ale ja miałam żłobek z dopłatą z UE za 500 zł.
U mnie w mieście przedszkola są już dla wszystkich chętnych. Choć może nie zawsze obok domu to moja córka dostała się za pierwszym razem. Koszt 260 zł max godzin plus wyżywienie. Znaczy 260 zł to już wszystko z wyżywieniem.
Jeszcze może tylko dodam. Ja widzę same plusy państwowej palcówki.
u nas zapisują już dziecko do żłobka w 10tyg ciąży żeby dostać się na 3 dni w tygodniu po 3miesiacu życia. Jeśli poronisz to po prostu informujesz ze zwalniasz miejsce…. Taka polityka
 
Niestety ceny oszalały. Jest dopłata 400 zł więc nie wychodzi aż tak źle. Ale ja miałam żłobek z dopłatą z UE za 500 zł.
U mnie w mieście przedszkola są już dla wszystkich chętnych. Choć może nie zawsze obok domu to moja córka dostała się za pierwszym razem. Koszt 260 zł max godzin plus wyżywienie. Znaczy 260 zł to już wszystko z wyżywieniem.
Jeszcze może tylko dodam. Ja widzę same plusy państwowej palcówki.
Też jestem za państwowym. Tylko u nas na dostanie się nie ma żadnych szans ;((
 
Ale dawno mnie tu nie było !!! Dziewczyny wpadam do Was z nowiną. Szymuś będzie w czerwcu starszym bratem 🥹
Byłam w pl kilka tyg temu i poszłam na rutynowa kontrol do ginekologa bo miesiączki mega niereguralne a ten mnie zaczyna badać i mówi ,że w ciąży jestem i pęcherzyk ciążowy jest 🤯 2tyg temu bylo serduszko, teraz jest ok 9tc 🥹 ciągle jestem w szoku, niedowierzam i boję się cholernie 😑 🥹
 
Ale dawno mnie tu nie było !!! Dziewczyny wpadam do Was z nowiną. Szymuś będzie w czerwcu starszym bratem 🥹
Byłam w pl kilka tyg temu i poszłam na rutynowa kontrol do ginekologa bo miesiączki mega niereguralne a ten mnie zaczyna badać i mówi ,że w ciąży jestem i pęcherzyk ciążowy jest 🤯 2tyg temu bylo serduszko, teraz jest ok 9tc 🥹 ciągle jestem w szoku, niedowierzam i boję się cholernie 😑 🥹
jejku gratulacje 😚😚
 
Ale dawno mnie tu nie było !!! Dziewczyny wpadam do Was z nowiną. Szymuś będzie w czerwcu starszym bratem 🥹
Byłam w pl kilka tyg temu i poszłam na rutynowa kontrol do ginekologa bo miesiączki mega niereguralne a ten mnie zaczyna badać i mówi ,że w ciąży jestem i pęcherzyk ciążowy jest 🤯 2tyg temu bylo serduszko, teraz jest ok 9tc 🥹 ciągle jestem w szoku, niedowierzam i boję się cholernie 😑 🥹


Ale czad 😍
Pamietam Was 💪
Wielkie , wielkie gratulacje ♥️
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć spokojnej ciąży ✊🏻✊🏻✊🏻🥳
 
Ale dawno mnie tu nie było !!! Dziewczyny wpadam do Was z nowiną. Szymuś będzie w czerwcu starszym bratem 🥹
Byłam w pl kilka tyg temu i poszłam na rutynowa kontrol do ginekologa bo miesiączki mega niereguralne a ten mnie zaczyna badać i mówi ,że w ciąży jestem i pęcherzyk ciążowy jest 🤯 2tyg temu bylo serduszko, teraz jest ok 9tc 🥹 ciągle jestem w szoku, niedowierzam i boję się cholernie 😑 🥹
Wow, ale nowina, szok😱😊❤️. Życie to jednak jest na maksa pokręcone 🤪.
Gratuluję z całego serca ❤️
 
reklama
Ale dawno mnie tu nie było !!! Dziewczyny wpadam do Was z nowiną. Szymuś będzie w czerwcu starszym bratem 🥹
Byłam w pl kilka tyg temu i poszłam na rutynowa kontrol do ginekologa bo miesiączki mega niereguralne a ten mnie zaczyna badać i mówi ,że w ciąży jestem i pęcherzyk ciążowy jest 🤯 2tyg temu bylo serduszko, teraz jest ok 9tc 🥹 ciągle jestem w szoku, niedowierzam i boję się cholernie 😑 🥹
O rany co za niespodzianka.Gratuluje z calegp serducha❤
 
Do góry