reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

kamilalopez-bardzo ci wspolczuje, wydaje mi sie ze jak jestes w ciazy to nie moga cie tak wyrzucic z domu na ulice
jesli chodzi o umowe to powiedz jak bylo ze to byli znajomi i ze tak sie umowiliscie-tutaj jest troche inaczej niz w Polsce umowa slowna tez ma jakies prawa-no i jestes w ciazy
Niedenerwuje sie. Ja na Twoim miejscu bym jeszcze raz poszla na policje i powiedziala ze boisz sie w sobote byc sama i czy moze ktos ci pomoc -powiedz ze te kobiety chca cie wyrzucic i co masz isc na ulice:baffled:
Moze trafisz na innego policjanta i bedzie ci mogl wiecej pomoc-z doswiadczenia wiem ze warto czasami dzwonic po kilka razy to tych samych instytucji-bo naprawde zalezy na jakiego czlowieka trafisz
Zycze ci powodzenia
 
reklama
kamilalopez współczuje Ci użerać sie z angielkami.
z męzem jakies dwa lata temu wynajmowaliśmy mieszkanie i postanowiliśmy je zmienic , byliśmy juz w trakcie przeprowadzki i był miesiąc gdzie płaciliśmy dwa czynsze za stare i nowe mieszkanie ale mieszkalismy juz na nowym planowaliśmy ze pod koniec przeprowadzki wysprzatam to stare zeby oddali depozyt i zeby było ok, jednak właściciel wszedł i sam wsprzatał wyrzucając nasze rzeczy jakie mieliśmy jeszcze zabrac, rzeczy osobiste i wiele innych byliśmy w szoku bo płaciliśmy za to mieszkanie a termin umowy wygasał za jakies 2 tyg, mąż najpierw zadzwonił do agencji z pretensjami a potem do Citizen adviser ze jak moga tak postępowac itp. doszło do tego ze oddali nam depozyt i zapłacili za te rzeczy 200F co wyrzucili .
Moze od razu idz do Citizena z tą sprawą bo policja raczej nie pomoże.
 
Wlasnie wrocilam do domu i wszystko zalatwilam.Dzwonilam do citizen adviser i tam powiedzieli mi ze mam isc do councilu i powiedziec im wszystko wiec poszlam.Tam bardzo mila kobieta mnie wysluchala i powiedziala ze nie maja prawa tak zrobic i nie maja prawa wlazic do mojego domu jak ich nie wpuszcze.Podalam jej numer landlorda i ona przy mnie do niego zadzwonila i powiedziala mu ze nawet jak byla to umowa slowna musi mi dac na pismie 2-miesieczne wypowiedzenie.Powiedziala tez ze jak beda probowac znowu wejsc mi do domu jak ich nie wpuszcze to mam odrazu dzwonic po policje.Dala mi tez papiery do wypelnienia o council house i kazala jutro z nimi i wypowiedzeniem przyjsc znowu do niej.
Po spotkaniu z nia dla pewnosci poszlam na policje i tam powiedzieli mi to samo,czyli ze jak mi beda probowac wejsc do domu bez mojej zgody mam dzwonic na 911 i zapisali sobie wszystko w komputerze.
Tajchi-ja dzwonilam do niego odrazu jak mi w dzrzwi walily i otwieraly je kluczem i kazal dzwonic na policje,a co do umowy to wiem dokladnie jak bylo od poczatku.
na szczescie juz poradzilam sobie z tym i teraz czekam az ktos przyjdzie i mi wypowiedzenie wreczy:-)
Teraz wypije sobie melise i moze mi cos pomoze bo mimo to ze juz sie uspokoilam to jeszcze nie wszystko ze mnie opadlo.
 
Ostatnia edycja:
kamilalopez to fajnie, ze sie wszystko wyjasnilo:)) Mojemu szwagrowi podobnie landlord wjechal na chate i kazal sie wynosic, ale przynajmniej dal im wypowiedzenie:))

Skad moge dostac papiery o council house:confused2::confused2:Da sie je sciagnac przez internet, czy sama musze ruszyc 4 litery??

Czy ktoras z Was orientuje sie jak tu w UK jest z przedszkolem, tzn ile rzad doplaca do niego i w jakich okolicznosciach:confused2: Bo dostalam dzis papiery odnosnie przedszkola i kwota powala z nog - 600 funtow:szok:. |Pracowac sie nie oplaca!
 
kamilalopez to dobrze,że wiesz chociaz na czym stoisz
myleene ja wiem ze od 3 roku możesz posłac dziecko do przedszkola państwowego,ale tak jak u mnie to przynajmniej rok wczesniej trzeba siezapisac i to najlepiej do kilku przedszkoli,aby mieć pewność,że przyjmą dziecko gdzieś.
Co do dofinansowania to chyba musisz pracować przynajmniej 16godz/tydz.aby móc sie starać,oddają 80% maxymalnie

a mój brat ma zostać do poniedziałku w szpitalupobrali 8 probówek krwi bo po pierwszych badaniach nie wiedzą co mu jest,wykluczyli świńską grypę,a wiecie co powiedzieli,że chyba ma reumatyzm:szok: on ma 21 lat dla mnie to poprostu niemożliwe aby taka młoda osoba miała reumatyzm.:wściekła/y: i do tej pory nic innego nie powiedzieli.kazali czekacna dokładniejsze badania:no:
 
Myleene z tego co wiem to niestety musisz chyba sie ruszyc po aplikacje do Twojego councilu a jak nie wiesz gdzie jest to wejdz na ta strone Connect to your council : Directgov wpisz swoj kod pocztowy i wyswietli Ci sie najblizszy ciebie council.Sprawdzalam na stronie ale nie widze nigdzie aplikacji do sciagniecia,poza tym tez nie jestem doswiadczona w tych sprawach wiec moze sie myle:-)
 
Tajchi niestety z tego co wiem to wszystko jest mozliwe,moja kuzynka miala jakies 10 lat i miala reumatyzm dlatego wiem ze to mozliwe.Ale trzymam kciuki zeby sie okazalo ze to nic takiego
 
reklama
z tym przedszkolem to pewnie wszedzie jest inaczej, u mnie np obowiazkowo musza wziasc 4 latki, jesli chodzi o 3 latka to wypelniasz aplikacje i czekasz-jak tylko zwolni sie miejsce to daja ci znac
ale to tylko takie przedszkole na 2 h dziennie

jesli chodzi o takie na wiecej godzin-to nie orientuje sie, slyszalam tylko ze rzeczywiscie mozesz dostac dofinanasowanie ale musisz pracowa-ile godzin nie wiem, ktos mi tez kiedys powiedzial ze podobno dlugo czeka sie na to dofinansowanie-fakt zwracaja pozniej, ale muisz miec na poczatku kase aby zaplacic-wszystkie te informacje sa jednak tylko takie zaslyszane od znajomych wiec nie jestem ich pewna
 
Do góry