reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Dzieki dziewczyny za odpowiedz;-)
Coraz mniej jestem przekonana do tej gondoli-no bo rzeczywiscie to dodatkowy wydatek-wole za to kupic malemu cos innego :tak:

junia21-o child tax credit mozesz skladac dopiero jak dzidzius sie urodzi-i z tego co wiem to wszystkie aplikacje, na child tax credit, i becikowe dostaniesz w szpitalu po narodzinach-tak przynajmniej jest u mnie

Aby dostac becikowe musisz pobierac jakis benefit-moze nalezy sie wam jakis juz teraz, moze maz moze dostac working tax credit, albo moze mozecie dostac housing benefit czy council tax benefit-wtedy bedziesz mogla zlozyc o becikowe szybciej

Jak bedziesz po porodzie i zlozych podanie o child tax, rownoczesnie mozesz zlozyc o becikowe bo na tym formularzu o becikowe jest pytanie czy teraz oczekujesz na jakis benefit
 
reklama
makta mnie naprawde wystarczył,fakt,że większość naszych podróży to była samochodem na początku,ale i w polsce byłam samolotem z tym wóżkiem i fotelikiem i spisał się wyśmienicie bo tak to musiałabym kupowac drugi fotelik do auta w PL,bo samolotem bez opłaty zabierasz tylko wózek,a moim wózkiem był fotelik na stelażu

anek zalezy gdzie junia mieszka,ja dostała w szpitalu tylko na child benefit o WTC i CTCmusiałam dzwonić nawet jak poszłam do Job centre to mi nie dali aplikacji tylko nr.telefonu aby tam zamówić
 
Ja tez dlugo mialam problem z wyborem wozka i znam ten metlik w glowie od nadmiaru ofert:eek:. Ale na szczescie mam tu szwagierke i za jej rada kupilam wozek z fotelikiem do auta. Tez slyszalam ze gondolke uzywa sie bardzo krotko, a fotelik do auta i tak bym musiala kupic. Wiec uwazam ze te wozki z fotelikami to sensowne rozwiazanie. Jedyny minus to ze do samolotu to bede musiala dodatkowo zaplacic, ale pozyjemy zobaczymy;-)
Wlasnie zabralam sie za pisanie planu porodu. Powiedzcie mi czy ktoras z was miala tez zastrzyk na przyspieszenie kurczenia macicy ( nie pamietam czy juz o to pytalam). Jakie macie opinie? Bo tak sie zastanawiam, wyczytalam, ze to zapobiega mocnemu krwawieniu po urodzeniu lozyska. Ale jak zawsze wole sie was poradzic :tak:
 
matisek ja dostałam w noge jakis zastrzyk zaraz po porodzie ale nie mam pojęcia co to było,ale może to co mówisz,bo po urodzeniu łożyska jakoś nie krwawiłam zbyt mocno,taka intensywna @
 
hmmm a ja juz kupiłam wózek i z gondolą i z fotelikiem, :-(a co myślicie o podkłodach do szpitala i majtkacvh jednorazowych wymagają tego??? bo jak bedą potrzebne to dopisze do listy, no chyba ze mozna tutaj kupić ,3 koszule do szpitala tez trzeba brac ???ale Wam głowe susze :zawstydzona/y:...
 
dziewczyny bardzo dziekuje za pomoc,mozemy sie starac juz bo przeciez mamy kacperka:tak: a NIN na szczescie mam ale zadnych dochodow:-(. jakby ktos mogl podac mi ten nr bezposredni do bylabym bardzo wdzieczna bo na ten co dali w revenue nie moge sie dodzwonic...:wściekła/y: pozdrowki:happy:
 
hmmm a ja juz kupiłam wózek i z gondolą i z fotelikiem, :-(a co myślicie o podkłodach do szpitala i majtkacvh jednorazowych wymagają tego??? bo jak bedą potrzebne to dopisze do listy, no chyba ze mozna tutaj kupić ,3 koszule do szpitala tez trzeba brac ???ale Wam głowe susze :zawstydzona/y:...


majtki jednorazowe kupiłam w pl.ale tutaj też są :tak:
nie wymagają tutaj ich,ale dla wygody i komfortu polecam ;-)
koszul miałam 3,ale użyłam 2 :tak: (szybko wyszłyśmy ze szpitala,więc nie zdążyłam się przebrać :-D )

 
Czesc dziewczyny.
czy wie ktoras cos moze o wywaleniu ludzi z wynajmowanego domu?
Wynajmuje dom z moim narzeczonym od grudnia zeszlego roku i od poczatku wszystko bylo uzgadniane z nim nie ze mna.Jego teraz nie ma w anglii-wraca dopiero za 2 tygodnie a kilka dni po jego wyjezdzie corka goscia ktory nam wynajmuje przyszla i powiedziala ze mamy placic wiecej za dom.Powiedzialam jej ze musi gadac o tym z moim facetem bo od poczatku z nim tylko gadali a ze mna nawet slowa nie zamienili i ona powiedziala ze dobra.W poniedzialek napisala mi ze postanowili sprzedac dom i mam sobie szukac czegos innego,a wczoraj przylazla bez uprzedzenia z matka i jak nie otworzylam im drzwi to otworzyly sobie kluczem wlazly i zaczely sie na mnie wydzierac a do tego powiedzialy ze mam sie wyprowadzic do soboty czyli ze mam 2 dni.Powiedzialam im ze po 1 to nie moga sobie wchodzic kiedy im sie podoba bo musza mnie zawiadomic 24 godziny wczesniej ze przyjda i ze nie moga mi kazac w 2 dni sie wyprowadzic tym bardziej ze jestem w ciazy a one powiedzialy ze one moga sobie robic co chca bo to jest ich dom i maja w dupie to ze jestem w ciazy i malo tego ta jej matka mi nad twarza lapami wymachiwala.Po tym jak powiedzialam ze dzwonie na policje poszly sobie i powiedzialy ze w sobote przyjda i beda wyrzucac moje rzeczy z domu.A jak zadzwonilam na policje jak poszly to powiedzieli ze moje zycie nie jest zagrozone i oni nie moga nic zrobic i mam dzwonic pod jakis tam numer.Pod tym numerem powiedzieli ze mam dzwonic do Citizen adviser,ktore oczywiscie jest otwarte tylko od 9 do 15 i musze dzwonic tam dzisiaj.Oczywiscie cala noc nie spalam bo nie wiem co zrobie jak mi przyjda w sobote,tym bardziej ze jestem calkiem sama a moj facet niestety nie moze wczesniej przyjechac.
Slyszalyscie moze wczesniej o jakis takich sytuacjach apropo wyrzucenia z dnia na dzien?Co mozna zrobic z tym??
A i nie mamy umowy na pismie,to byla umowa slowna bo to byli niby dobrzy znajomi i nie zawracalismy sobie glowy umowa pisemna a teraz zaluje.
Milego dnia wszystkim
 
Ostatnia edycja:
reklama
kamilalopez no nieciekawie to wygląda, jesli masz umowe to jak jesteś w ciąży tonikt cie niemoże wyrzucić z domu,ale jak nie masz to juz jest gorzej,nie możesz sie skontaktować z narzeczonym??? i dogadac jak było
lucy ja uzyłam jednej koszuli po porodzie w szpitalu dali mi swoja badziew na szmatę,majtek poporodowych nie używałam,ale mogłyby sie przydać,podkładki miałam ale tez dali mi swoje ogromne ja sie śmieję że od pępka az do kości ogonowej


a ja mam noc nie przespana mój brat jest w szpitalu z podejrzeniem nie wiadomo czego od wczoraj czekamy na wyniki i nic do tej pory.
podejrzewaja grypę,ale objawy sa jakies inne niż piszą w gazetach,jest opuchnięty na dłoniach stopach,kolanach i ustach i ma niskie ciśnienie,dla mnie to wygląda na jakąś alergie,ale to wykluczyli:wściekła/y::wściekła/y:czekamy
 
Do góry