reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

myleene mój Kacperek dostał BCG(gruźlice) dzień po porodzie,nikt mnie nie pytał czy chcę aby był zaszczepiony czy też nie,po prostu go zaszczepili.
Na żółtaczkę go nie szczepiłam w Pl:zawstydzona/y:
kamilalopez nikt nie może ci kazac iść na macierzyński,chyba,że są szkodliwe warunki
lucina ja urodziłam 9 dni po miałam masaz szyjki po którym miałam szybko w (48godzin) urodzić masaż miałam dzień po terminie aurodziłam w 9 dobie po,więc mi masaż nie pomógł za bardzo a przyjemnie nie było,chociaż nie aż tak strasznie,wydawało mi się że całą ręke mi włozyła:no: a to tylko były dwa palce pokeciła i jużnie stresuj się kochana;-)
melka no ja bardzo się cieszę,że mały pozwala mi spać,przed porodem nie mogłam spac za bardzo,a wszyscy mówili śpij póki dziecka nie ma bo później sie nie wyśpisz,na szczęscie się nie sprawdziło
 
reklama
Zgadzam sie 100% Tunczyki:-)
Co prawda ja nie chce pracowac do samego porodu ale nie chce isc az tak wczesnie na macierzynski jesli bede sie czula tak dobrze jak do tej pory:tak:
 
lucin@ mi wyznaczyli tylko jeden termin termin na 26.03. Ale absolutnie nie zgadzal sie z moimi wyliczeniami:) Masaz mialam w czwartek a urodzilam w niedziele, wiec tez mi jakos sczegolnie nie pomogl. Nie byl strasznie bolesny, ale tez do przyjemnych nie nalezal. Poza tym midwife powinna masowac sie ze specjalnym zelem, a u mnie bylo bez:eek:

Tunczyki, Kamilalopez nikt nie jest wstanie was zmusic do pojscia na macierzynski, no chyba, ze wzgledy zdrowotne. Moim zdaniem nie ma co sie spieszyc z urlopem, bo jak pojdziecie za wczesnie, to nie bedziecie otrzymywac zadnej kasy, tzn pracodwaca wam nie bedzie placil, a SMP mozna dopiero brac od 11 tygodnia przed planowana data porodu. Ja poszlam w 37 tygodniu.

Tajchi jak samopoczucie? Coraz blizej wyjazdu do PL. Nie jestescie chorzy?
 
myleene nie na szczęście nie chorujemy,a wyjazd coraz bliżej 19dni 5godz i 20 min, mam zainstalowany taki licznik na laptopie co odlicza mi godziny ile pozostało do wyjazdu hihi:-D
 
Mnie tez marzy sie porod kilka dni wczesniej niz wyznaczony termin, tym bardziej ze za kazdym razem na usg mala wyprzedzala swoj wiek o praktycznie dwa tygodnie...wiec tak sobie mysle ze jak nie urodzi sie wczesniej tylko w wyznaczonym terminie albo po terminie to bedzie miala 4 kilo albo i wiecej...i troche szczerze mowiac przeraza mnie porod takiego malego grubaska...:-D
a na jaki porod sie decydujecie,bo wkoncu tutaj mozna wybrac kilka opcji samego miejsca czy pozycji a jeszcze do tego znieczulenie...ciekawa jestem waszych opini i doswiadczen...
a co do dnia dzisiejszego to ta pogoda mnie dobija od rana mam jakis zly nastroj az wspolczuje mojemu mezulkowi bo musi ze mna jakos wytrzymac:-)
a no i bylismy dzisiaj w Babies R Us i zakupilismy taki pojemnik na pieluszki akurat byl dosc sporo przeceniony...teoretycznie fajna sprawa zobaczymy jak w praktyce sie sprawdzi:-)
 
Tunczyki - ja chciałabym rodzić w wodzie, ale nie wiem czy będzie akurat wolny basenik (mają kilka w moim szpitalu, ale i tak mogą być wszystkie zajęte przecież). Poza tym im bliżej porodu tym częściej myślę o epiduralu (ZZO) - bardzo boję się bólu, bo podobno drugi poród mimo, że krócej trwa, jest bardziej bolesny :baffled: Poza tym im dłużej trwa ciąża tym większe prawdopodobieństwo wywoływania masażem i oksytocyną, więc dalsza eskalacja bólu :baffled: Mam w planach rodzić bez ZZO, ale powiem im już na początku, że możliwe, że w trakcie porodu poproszę o znieczulenie (co wcale nie oznacza, że je dostanę, bo może być za późno, albo nie będzie w pobliżu anestezjologa :baffled: normalnie masakra, strasznie się boję) ... Z resztą jutro porozmawiam z moją midwife i zobaczę co ona powie na moje obawy :confused2:

Co do pojemnika na pieluszki - właśnie szukam w internecie - chodzi Ci o nappy wrapper z wymiennymi wkładami (np tommee tippee?) - bo ja czegoś takiego szukam i jeżeli to jest to i akurat jest promocja w tym sklepie co mówisz to pośle tam zaraz M :tak:
 
lucin@ kupilismy dokladnie taki pojemnik o ktorym piszesz przeceniony byl z 29.99 na 9.99 wiec dosc spora roznica...stwierdzilam ze to nie jest az taki duzy koszt i mozna sobie na niego pozwolic...mnysle ze zawsze bedzie mniejszy smrodek a zreszta i wygoda przynajmniej nie trzeba bedzie z kazda pieluszka latac do glownego smietnika:-)
 
reklama
A gdzie w Edynburgu jest ten sklep? Bo w Glasgow jest Toys R Us i tam są również akcesoria z działu NURSERY, ale Babys R Us nie widziałam :confused: Musze mieć ten pojemnik, koniecznie :tak:i jak będzie trzeba to skoczymy do Edka :-) i znając mnie - wyjdziemy z większą ilością rzeczy :tak:

Aha, miałam zapytać - czy tutaj w aptekach dostanie się coś takiego jak Tantum Rosa, czy AVILIN (balsam Szostakowskiego) - oczywiście nie to dokładnie, ale coś podobnego do pielęgnacji ewentualnej rany krocza (u mnie pewnie 100%) :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Do góry