reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Anek29 ja mam wozek 3 w 1. Gondoli nie uzylam ani razu.
Podczas porodu korzystalam z TENS. Przynioslo ulge, ale tylko na troche, nic rewelacyjnego. Jesli mialabym go sama kupic, wyrzucilabym tylko kase w bloto.

Lucin@
ja jak malego zaraz po karmieniu nie podnioslam do odbicia, to potem moglam go nosic 30 min i nic. Teraz jest odwrotnie, musi polezec dluzsza chwilke, bo inaczej jak go zaraz po jedzeniu podniose, to na 100% uleje. Musisz poobserwowac Krzysia.

Tajchi gdzie sie ukrywasz? Pakujesz sie?
 
reklama
ANEK29 soli używa sie do przemywania oczek i noska,pozdrawiam TAJCHI pewnie chodzi Ci o pajacyki a ja mialam na mysli same spioszki bez rękawkow,ale dzieki za rady!!! a pogoda juz mnie dobija nawet do sklepu nie chce sie isc jak ciagle pada,nie wiecie dziewczyny kiedy ma byc ladniej?bo moj brat tu sie zanudzi...
 
myleene jestem,nie zginęłam.
trochę zła bo własnie przyslali mi dwa mandaty za parkowanie,tz.stałam tam na tym parkingu miałam (opłacony do 18.00 po tej godzinie jest niepłatny)przykleiłam bilet na przednią szybę i teraz kojarzę,że znalazłam go na podłodze w aucie,ale na aucie nie miałam żadnego mandatu,wróciłam odebrać auto ok 20.00 i jaknie było mandatu za szyba to ztwerdziłam,że poprostu ten bileto dkleił sie od szyby juz po 18.00 kiedy to parking jest bezpłatny i wyrzuciłam go.
Dokładnie to pamiętam bo byłamu fryzjerki tego dnia i tylko wtedy tam parkowałam i wiem ile czasu tam spędziłam.
dziś przysłali mi dwa ponaglenia,że nie zapłacilam mandatu,dwa z tego samego miejsca tylko jeden o godz. 17.07 a drugi o godz.17.19 no i jakimudowodnić to,że zapłaciłam???
Zadzwoniłam tam kobitka mi od razu powiedziała,że jak biletu nie ma w widocznym miejscu to go nie kupiłam,moge tylko napisac odwołanie odnośnie tego,że w tym samym miejscu dostałam dwa mandaty tylko 12 min później,napisałam już do nich zobaczymy,jeden na pewno umożą ale drugi bedzie do zapłacenia 60F,tylko jak spisały mnie dwie osoby dlaczego nie miałam mandatu za szybą to nie mam pojęcia:wściekła/y::wściekła/y:
Poczekam zobacze co odpiszą.:no:,znakiem tego,że bilety trzeba trzymać po 2 miesiące,bo ja parkowałam tam 23.06.09 w moją druga rocznić ślubutak,żeby było weselej:szok:
 
dziewczyny prosze napiszcie mi(bo nie bardzo mam czas przegladac wszystko od nowa) jak sie starac o child tax credit jak zalatwic sobie aplikacje. mam nr tel ale nie mozemy sie od kilku dni dodzwonic tylko karte mi zrzera:wściekła/y: czy mozna jakos zamowic przez neta? i jak dlugo sie czeka? bo chcialabym zalappac sie na becikowe a bez tego nie da rady.... i czy jesli nie pracowalam tutaj ani nie bede pracowala czy musze sie jakos zarejestrowac w job centre albo gdzies? serdecznie dziekuje za pomoc i czekam na wiesci:tak:
 
Czesc mamuski;-)
LUCINA- ogromne gratulacje, kruszynka slodziutka. Juz ci zazdroszcze ze masz synka przy sobie:-D
Witam kolejne forumowiczki, ale nas ostatnio przybywa he he:-)
Wczoraj wybralam sie do centrum na rozmowe o ten cholerny NIN i ALLELUJA juz po wszystkim i teraz tylko czekac az karte przysla poczta. Az mi kamien spadl z serca ze mam to z glowy:-D. Dzis bylam jeszcze na wizycie u poloznej, mialam jakas nowa, taka jakas dziwna. No ale z dzidzia wszystko ok wiec sie ciesze. W domku w sumie wszystko przygotowane na przyjscie maluszka, teraz tylko torba do szpitala. Powiedzcie mi tylko co to jest 'sanitary disposal bags' ? i czy to jest potrzebne?
 
Elo!!
Matisek te torebki o ktore sie pytasz to najprawdopodobniej sa takie jednorazowe torebki na jakieś nasze higieniczne zuzyte "sprawy". Tak aby sie ich pozbyc w dyskretny sposób...ale czy sa takie bardzo niezbędne?? Nie mam zielonego pojęcia...sama nie używałam nigdy :)
A nad tą gondolka to sama się cały czas zastanawiam bo ten wózek nie daje mi spokoju. Nadal nie mam żadnych typów i wielki mętlik w głowie. Dlaczego ich az tyle jest?? Przeciez człowiek może oszalec i zwariować w tej ilości wózków i ich opcji. Chyba w końcu zrobie losowanie he he he:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
 
Anek witaj witaj :)
Ech, że ja wczesniej nogdy nie wpadłam na pomysł aby zajrzec na takie forum. Jakos tak od razu przyjemniej jak sie myśli, że nie jest sie samym na tej szkockiej ziemi...prawda??
 
junia21

  • aplikacje zamawiasz dzwoniac (przez neta juz nie mozna) lub można otrzymać w lokalnym HMRC Enquiry Centre lub Jobcentre
  • jest specjalny numer, ktory laczy cie bezposrednio z nimi nawet w samo poludnie i nie musisz bog wie ile czekac
  • ja czekalam na decyzje 2 tygodnie
  • mozesz o chtc wystapic, kiedy dziecko bedzie na swiecie
  • skoro nie pracowalas, wiec pewnie nie masz NIN (a do chtc musisz miec NIN i roczne dochody) wiec niech ojciec dziecka wystapi o benefit
  • aplikacja o chtc jest na tej samej aplikacji co o wtc

tajchi ja w anglii nauczylam sie jednego, trzymac wszystkie swistki do oporu:sorry: Oj biedactwo moje, nie przejmuj sie, bedzie dobrze...Ja tez dostalam mandat, ale nie zaplacilam i sie nie czepiaja, a bylo to 2 lata temu:laugh2:
 
matisek ja kupiłam te woreczki i były zbędne,robiłam jak zawsze,czyli w folię lub papier zawijałam "nasze sprawy" i tyle,nikt tego od ciebie nie wymaga abys miala takie woreczki
myleene teraz to i ja bedę trzymała z pół roku kwitki za parkowanie:tak:ale już mi lepiej po tym liscie:-D
makta ja gondoli nie kupowałam mimo,że Kacperek urodził się w listopadzie,mam wózek w który wczepia się fotelik samochodowy i z tego korzystałam,mniej miejsca zajmuje,wygodniejsze i ja byłam super zadowolona. Gondole używasz krótko moim zdaniem szkoda kasy,a fotelik i tak musisz miec do auta więc lepiej kupic wóżek z mozliwością zamontowania tam fotelika:-)
 
reklama
Tajchi dzięki za sugestie...i ten fotelik faktycznie Ci wystarczył mimo zimowej pory. No tak to jest jak się nie ma zielonego pojęcia co i jak...
 
Do góry