reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe problemy - jak sobie radzicie ?

Dołączył(a)
7 Listopad 2014
Postów
4
Miasto
Lask, Iran
Kobitki jak sobie radzicie z zaparciami wzdeciami czy zgaga w ciąży ?
Czy wyprozniacie się codziennie czy rzadziej ? Ja nie mogę się przyzwyczaić do problemów z tym.. przed ciążą byłam w toalecie średnio 2-3 razy dziennie..
Śliwek suszonych nieznosze ;) ale jem ogólnie sporo owoców i pije maślanki i kefiry...
Zauważyłam ostatnio ze po owsiance na mleku z owocami i suszonymi pestkami dyni też jest łatwiej..
 
reklama
Ja na początku ciąży też miałam dosyć mocne zaparcia, nic nie pomagało dlatego postanowiłam, że na wizycie u gin. powiem mu o tym żeby coś przepisał. Kiedy doszło do wizyty oczywiście zapomniałam o tym. Na szczęście kilka dni później samo przeszło. Teraz od czasu do czasu zdarza się, ale nie często. Ale nie licz, że też się uda. Więc przy wizycie powiedz swojemu lekarzowi, przepisze Ci coś odpowiedniego. :) Będzie dobrze:tak:
 
Wprawdzie nie miałam zaparć w ciąży, ale trochę na ten temat wiem :) Przede wszystkim zadbaj o dietę bogatą w błonnik. Najlepszymi jego źródłami są: pełnoziarnisty chleb, otręby zbożowe, kasze gryczana i jęczmienna, brązowy ryż, surowe warzywa i owoce. Uważaj jednak na banany– to jedyne owoce, które prowadzą do zaparć. Także owoce suszone są bogate w błonnik- nie tylko śliwki, ale też figi, morele, jabłka. Ew. jest też dostępny błonnik w postaci produktów aptecznych, np. Colon C- dozwolony w czasie ciąży. Pij też dużo płynów, najlepiej wody mineralnej.
Uważaj też na produkty, które mogą prowadzić do zaparć:
kakao, białe, pszenne pieczywo, czarna herbata, borówki, a także pokarmy o lepkiej konsystencji, np. kaszki, budynie itp. Do zaparć (ale nie tylko) może prowadzić też niepotrzebna suplementacja żelaza, jeśli więc zażywasz je bez konsultacji z lekarzem, albo bez wyraźnych wskazań, to je odstaw.
Jeśli pijesz mleko, jogurty i maślanki to na zgagę też powinno pomóc. A oprócz tego kilka migdałów zjedzonych w czasie palenia zgagi też potrafi zdziałać cuda :) ew. jeśli już bardzo Ci dokucza zgaga do preparaty takie, jak Rennie mogą zażywać ciężarne, natomiast na wzdęcia- Espumisan :)
 
Mi nie pomagały śliwki, błonniki, woda itd - nic. Z bólami trafiłam w końcu do szpitala gdzie przez tydzień (w 17 tyg ciązy) byłam o wodzie, samej. W końcu któryś mądry lekarz kazał mi wykupić sobie laktulozę, najlepsza jest jako preparat Duphalac. Ginekolog powiedział, że mogę go stosować bo jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. I gdyby nie ten preparat to by mnie chyba rozerwało :szok:
 
Jogurt na śniadanie :) Śliwki suszone (takie zalane wrzątkiem i odstane). A ze wzdęciami.. nadal mam problemy. Pijam Koper włoski, jednak jak dla mnie to słabe jest :p Ogólnie to polecam ruch. Spacer, jakiś fitness.
 
Do góry