reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Dołączył(a)
24 Wrzesień 2022
Postów
2
Witam mam pytanie mam raczej regularne cykle 30 dniowe ostatnia miesiaczke miałam 23 sierpnia więc owulacja wypada mi na ok 7 września i trwać będzie do ok 11 września odbylam stosunek w nocy z 17/18 września bez zabezpieczenia ale partner zaczął we mnie a skończył na mnie bo czułam jego wytrysk pytanie brzmi czy jest duża sznasa zajscia w ciążę gdyz dziś 24 nie mam okresu a w tygodniu miałam lekkie przeziębienie i dużo stresu odnośnie ciąży czy jest się czym martwić czy jest duża szansa na dziecko ? Czy raczej stosunek był już w dni nie płodne i czy może okazac sie to wpadka z góry dziękuję
 
reklama
Owulacja trwa kilka godzin, nie dni. Jeśli nie miałaś monitorowanej owulacji, to nie wiesz kiedy dokładnie była (mogła się przesunąć). Tym samym, aby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę, zrób test ciążowy 14 dni po ryzykownym stosunku.
 
Nie wiadomo dokładnie kiedy była owulacja, bo zgaduję, że nie miałaś monitoringu 🙈 Na twoim miejscu zrobiłabym test 14 dni po opisywanym przez ciebie stosunku, powinien być wtedy wiarygodny. Według mnie, szansa na ciążę jest bardzo mała. Jeśli nie chcesz być w ciąży, rozważyłabym jednak antykoncepcję, żeby się później nie zadręczać takimi pytaniami ;p
 
Witam mam pytanie mam raczej regularne cykle 30 dniowe ostatnia miesiaczke miałam 23 sierpnia więc owulacja wypada mi na ok 7 września i trwać będzie do ok 11 września odbylam stosunek w nocy z 17/18 września bez zabezpieczenia ale partner zaczął we mnie a skończył na mnie bo czułam jego wytrysk pytanie brzmi czy jest duża sznasa zajscia w ciążę gdyz dziś 24 nie mam okresu a w tygodniu miałam lekkie przeziębienie i dużo stresu odnośnie ciąży czy jest się czym martwić czy jest duża szansa na dziecko ? Czy raczej stosunek był już w dni nie płodne i czy może okazac sie to wpadka z góry dziękuję
Owulacja to max. doba według lekarzy, najczęściej nawet 12h, więc ten zakres 7-11 września to raczej po prostu dni płodne. Sprawdzałaś to jakoś, tj. monitoring, temperatura, testy? W dni niepłodne nie zajdziesz w ciążę, choćbyś nie wiem jak bardzo chciała, więc jeśli masz pewność co do momentu owulacji to nie powinnaś być w ciąży. Jeśli jednak nie badałaś, mogła Ci się owulacja zwyczajnie przesunąć przez czynniki zewnętrzne i okres dopiero przed Tobą. Zrób test z krwi dla 100% pewności.
 
Do góry