reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tylko pamiętajcie, że konflikt serologiczny może wystąpić nie tylko w zakresie czynnika Rh.
Możliwe jest wystąpienie konfliktu serologicznego w postaci niezgodności w grupie krwi. Taki konflikt może wystąpić, gdy kobieta ma grupę 0, a dziecko odziedziczy grupę po tacie (np. A lub B). Wystąpienie takiego konfliktu najczęściej prowadzi do choroby hemolitycznej dziecka, która może być dla niego śmiertelna.
Jeśli dobrze pamiętam do polega to na tym, że komórki krwi dziecka są atakowane i dochodzi do ich rozpadu - a w związku z tym dochodzi do niedotlenienia i uszkodzenia narządów.
 
reklama
Już się wyjaśniło... Średnią wyliczyli z 12 miesięcy poprzedzających luty 2021, wtedy brałam zwolnienie na opiekę i wzięłam kolejne na ciążę przed upływem pełnych 3 miesięcy i wtedy też mialam obniżone wynagrodzenie przez covid, więc automatycznie podstawa do wypłaty świadczenia była niższa niż jakby policzyć ostatnie 12 miesięcy...
Ja nie nadążam za tymi lekarzami... Byłam na USG to lekarz powiedział że nie ma co czekać kolejnych 3 cykli tylko od razu się starać zajść w ciążę... Szkoda czasu na czekanie a nie ma żadnych naukowych dowodów na to że odczekanie tych 3 cykli coś zmieni.
Co do tych 3 msc czekania to mój lekarz mówił żebym odczekała to hormony sobie wrócą do normy, ale jak zajdę w tym czasie to też nic się nie stanie. Mój gin jakoś od początku przejrzał mnie na wylot i wydaje mi się, że to bardziej chodziło o moją głowę 😉 mi to bardzo pomogło bo nie byłam w stanie nawet myśleć o kolejnej ciąży. Miałam koszmarny wstręt.
 
Długo czekałaś na zmianę nicku? Zawnioskowałam o to samo, ale czekam na pewno już ponad tydzień
Zawnioskowalam w ten sam dzień, kiedy wypłynął temat podczytywania. Przez kilka dni jak wchodziłam na ustawienia konta, to przy nicku byla informacja ze nazwa jest w trakcie zmiany. No i dziś rano już mialam zmieniony.
 
Jezu jestem sobie taka wdzięczna, ze pojechałam do Polski badać mutacje. Dopiero z pozoru niewinne mutacje zmusiły ginekologa tu, żeby mnie skierować do hematologa, inaczej „nie było powodów”, wiec będę zwolenniczka robienia badań za wszelką cenę, bo gdyby nie ten z pozoru zbędny upór, to bym uwierzyła, ze „jestem młoda”, „poronienia się zdążają” etc :/ Sorki za spam, ale może to kogoś zmotywuje i uratuje kolejne ciąże…
Będzie dobrze kochana 😊 a co do badań to mi też lekarz mówi że mam nie robić bo nic nie wyjdzie ale jak widział że cisnę mega to powiedział żebym zrobiła. Nawet jak nic nie wyjdzie to będę mieć spokojne sumienie. Ale to potwierdzi też to że jestem cholernym pechowcem
Już się wyjaśniło... Średnią wyliczyli z 12 miesięcy poprzedzających luty 2021, wtedy brałam zwolnienie na opiekę i wzięłam kolejne na ciążę przed upływem pełnych 3 miesięcy i wtedy też mialam obniżone wynagrodzenie przez covid, więc automatycznie podstawa do wypłaty świadczenia była niższa niż jakby policzyć ostatnie 12 miesięcy...
Ja nie nadążam za tymi lekarzami... Byłam na USG to lekarz powiedział że nie ma co czekać kolejnych 3 cykli tylko od razu się starać zajść w ciążę... Szkoda czasu na czekanie a nie ma żadnych naukowych dowodów na to że odczekanie tych 3 cykli coś zmieni.
Kurde i od czego zależy to czekanie. Od tego czy się miało łyżeczkowanie czy nie? Mi powiedzial w szpitalu poczekać 2 cykle. Jak pójdę na wizytę niedługo to spytam się co by było jakbym zaszla w pierwszym cyklu. Ale nie zajde w tym roku bo ten rok odpuszczam bo jest koszmarny. Na szczęście już się kończy


W ogóle byłam dziś na zakupach, wywaliłam trochę kasy( mąż powiedział że mam rozwalać kasę on mi jeszcze dołoży😁). Humor się poprawił bo wcisnęłam się w rozmiar 34 choć waga skoczyła mi do góry o 5 kg ale chyba mi to w uda wszystko poszło.
Także niby zakupy a poprawiają humor, plus taka piękna pogoda
 
Zawnioskowalam w ten sam dzień, kiedy wypłynął temat podczytywania. Przez kilka dni jak wchodziłam na ustawienia konta, to przy nicku byla informacja ze nazwa jest w trakcie zmiany. No i dziś rano już mialam zmieniony.
dziewczyny myślę, że lepiej założyć nowe konto, bo cała historia gdzie co pisałyście się zapisuje mimo zmiany nicku.
 
Beta 208!!! W piątek było 6, więc chyba dobrze rośnie 😅
Ale pozostałe wyniki fatalne, TSH 5,24 a glukoza 101 😱 To mnie załamało. Zaraz piszę do mojego lekarza
spokojnie, koleżanka tez miala tsh wysokie na początku ciąży, chociaż ona wtedy nie wiedziała że jest w ciąży, urodziła zdrowego chłopca 😊 widzisz ja miałam tsh w normie na początku ciąży, a stało się jak stało. Także nie stresuj się, super, że beta rośnie ❤
 
dziewczyny myślę, że lepiej założyć nowe konto, bo cała historia gdzie co pisałyście się zapisuje mimo zmiany nicku.
To czy widać aktywności danej osoby chyba zależy od ustawień konta. Ja sobie to pozmieniałam i wydaje mi się ze u mnie już tej historii nie widać. Ale może się mylę 😀
W każdym razie ja nie mam problemu z tym co tutaj pisze, ale usunęłam po prostu imię i rok z nazwy 🙂
Beta 208!!! W piątek było 6, więc chyba dobrze rośnie 😅
Ale pozostałe wyniki fatalne, TSH 5,24 a glukoza 101 😱 To mnie załamało. Zaraz piszę do mojego lekarza
Gratuluję pięknej bety! Co do TSH to na pewno szybko je zbijesz. A na glukoze tez sie znajdzie rada 🙂

Ja dzis bylam robić kontrolnej wymazy bakteriologiczne, do tego chlamydia, mykoplasma, ureaplasma i cytologia. Trochę tego wyszło, ale tak mi doradziła lekarka przed rozpoczęciem starań.
 
Ostatnia edycja:
reklama
To czy widać aktywności danej osoby chyba zależy od ustawień konta. Ja sobie to pozmieniałam i wydaje mi się ze u mnie już tej historii nie widać. Ale może się mylę 😀
W każdym razie ja nie mam problemu z tym co tutaj pisze, ale usunęłam po prostu imię i rok z nazwy 🙂

Gratuluję pięknej bety! Co do TSH to na pewno szybko je zbijesz. A na glukoze tez sie znajdzie rada 🙂

Ja dzis bylam robić kontrolnej wymazy bakteriologiczne, do tego chlamydia, mykoplasma, ureaplasma i cytologia. Trochę tego wyszło, ale tak mi doradziła lekarka przed rozpoczęciem starań.
tak teraz już nie ma dostępu 😀 a jak u mnie to wygląda? Sprawdzić ktoś? Niby blokowałam coś tam ale czy się udało to nie wiem
 
Do góry