reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@witch84 z tymi receptami to dziwna sprawa. Do gina chodzę prywatnie i wszystko na 100% jest nawet informacja na stronie,że lekarz nie wystawia recept refundowanych.


Teraz trochę nie na temat. Czy to prawda że decyzja rządu leczenie niepłodności zostało usunięte z programu zdrowia od 2021-2025 ? 🤨 Ktoś coś więcej wie na ten temat ?
 
reklama
Prawda, czytałam dzisiaj artykuł że program ten w poprzednich latach nie przyniósł oczekiwanych przez rząd "skutków" więc uznali że go wycofają.
@witch84 z tymi receptami to dziwna sprawa. Do gina chodzę prywatnie i wszystko na 100% jest nawet informacja na stronie,że lekarz nie wystawia recept refundowanych.


Teraz trochę nie na temat. Czy to prawda że decyzja rządu leczenie niepłodności zostało usunięte z programu zdrowia od 2021-2025 ? [emoji2955] Ktoś coś więcej wie na ten temat ?
 
@witch84 z tymi receptami to dziwna sprawa. Do gina chodzę prywatnie i wszystko na 100% jest nawet informacja na stronie,że lekarz nie wystawia recept refundowanych.


Teraz trochę nie na temat. Czy to prawda że decyzja rządu leczenie niepłodności zostało usunięte z programu zdrowia od 2021-2025 ? [emoji2955] Ktoś coś więcej wie na ten temat ?
Niestety ale to prawda ... [emoji3525]
 
@izzy_j dobrze ze trafiłaś na kogoś kompetentnego bo to co Cię spotkało nie mieści mi się w głowie. Co do in vitro to się nie wypowiem bo nie mam wiedzy w tym temacie.

@Katrinaka co lekarz to inne podejście. Mi moja nigdy nie kazała tyle czekać, ja co prawda nie miałam nigdy zabiegu więc pewnie dlatego.
Popieram dziewczyny - powinnaś zbadać jeszcze poziom homocysteiny i jeżeli jest wysoki to zmienić na metylowy kwas foliowy. Lekarze zawsze zalecają mieszany kwas - zwykły i metylowy. Moja gin to zignorowała w ogóle homocysteine więc sama zmieniłam ten mieszany kwas na tylko metylowy.
 
Wg mnie nie każdy i znam takiego, który przyjmuje pacjentki, prowadzi ciąże i nie wystawia żadnych recept z żadną refundacja nawet na luteinę. Żeby wystawiać recepty refundowane trzeba złożyć wniosek do NFZ i ten konkretny lekarz, o którym pisze, wprost mówi, że nie zamierza się w to "bawić". Nie mówiąc o tym, że niektórzy lekarze mają prawo do wystawiania recept z R lub C i robią to, ale np. dla luteiny tylko do któregos tygodnia a na heparynę tylko gdy mają podkladke od hematologa Link do: Informacja jak uzyskać uprawnienia do pobierania numerów recept / Informacje dla osób uprawnionych (lekarzy, lekarzy dentystów, felczerów, pielęgniarek i położnych) / Recepty, leki, apteki / Dla świadczeniodawcy / Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

Mi jeden lekarz powiedział, że profilaktyka względem PAI to nie podkłada do refunodwania w trakcie starań a potem darmowych leków w ciąży. Sama profilaktyka po poronieniu i jeden czynnik PAI nie jest wskazaniem dla takiego lekarza. 🤷‍♀️
Sytuacja się u mnie zmieniła dopiero gdy inny potwierdził mi aps i wtedy dał na czas starań R a potem powiedział, że da darmową.
 
Dziewczyny jestem po wstępnej (jutro kontynuacja) rozmowie z prawnikiem specjalizującym się konkretnie i tylko i wyłącznie w odszkodowaniach medycznych. Opisałam mu całą historię i ręce mi opadły jak zaczął tłumaczyć jak cała ta procedura (in vitro) powinna wyglądać i późniejsze leczenie również...
Czy którakolwiek z Was po in vitro miała ok tygodnia po transferze sprawdzane umiejscowienie zarodka??! Ja pierwszy raz o tym słyszę a on mi mówi że taki jest standard w dobrych klinikach właśnie w celu uniknięcia powikłań typu cp... Teraz wziął na tapetę ordynatora i stwierdził że mamy do czynienia z błędem diagnostycznym i że większość ginekologów nie ma uprawnień do badania przy pomocy usg... zobaczymy co mi jutro powie ale gość wygląda na mega kompetentnego...

Dobrze że trafiłaś do kogoś kto się na tym zna :)
 
Chodzi ogólnie o leki refundowane. Wcześniej lekarz musiał mieć umowę z NFZ.
Obecnie (o ile się nie mylę) musi tylko taką receptę gdzieś wrzucić - chodzi o to, żeby NFZ mógł kontrolować ilość leków wydawanych z refundacją.

Mój lekarz jak zaczynałam ciążę ostatnią niecałe 2 lata temu (prywatna wizyta) powiedział że ma umowę z NFZ tylko po to by wystawiać recepty na ryczałt. Nie do końca ogarniałam o co mu chodziło ale miałam zniżkę na luteinę [emoji848]
 
No to ja się upierać nie będę :) Wydawało mi się, że w okolicach listopada 2018 to się zmieniło. Ale może to było jak zawsze - powiedzieli, że zmienią, ale tego nie zrobili...
A ja lekarzem nie jestem, a w ciąży już dawno nie byłam. A leki na receptę biorę od święta - chyba ostatnią receptę mam z 2018 roku...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć. Dzisiaj mija 37 dzień po poronieniu. Brałam duphaston na wywołanie okresu (sam nie przychodzi) i jestem już 16 dni po odstawieniu a on nadal nie przyszedł. Czy mam się zapisać już do lekarza? Miałam zrobić wyniki między 3-5dc ale lipa bo @ nie ma.. nie wiem już sama czy mam nadal czekać czy zapisać się do niej.. pobolewa mnie prawy jajnik czasami już od ponad tygodnia i jestem osłabiona wiec tak czekam, czekam i czekam bo myśle że już lada dzień będzie ale nie mam pojęcia co się dzieje :(
 
Do góry