reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Poroniona antybiotyki na chore migdałki lub coś innego wymyśl jesli chcesz utrzymać w tajemnicy :D Lub że po prostu "przygotowywujesz gniazdko w sobie" i chcesz sie "oczyscić z wszystkich śmieci zalegajacych w organiźmie, lub po prostu bierzesz tabsy od gina na wyregulowanie cyklu czy coś i masz zakaz picia alko - raczej nikt nie będzie dopytywał czemu itp, bynajmniej ja bym nie pytała będąc twoja znajoma i mniej więcej znała sytuację, wolałabym nie poruszać tematyki ginekologiczno-połozniczej. Ale najbardziej wiarygodne myśle że antybiotyk.

aga_cina no właśnie miałam zamiar "posprawdzać na necie" jak to jest z tymi włazami, ale wpierw musze ogarnać chatę z tony remontowego kurzu. Dopijam kawke i spadam walczyć z pyłem oblegajacym najgłębsze zakamarki naszego apartamentu :D

udanego i owocnego weekendu papatki
 
reklama
poroniona ja się ukryłam do 14 t :) ciuchy to wiadomo. Coś luźnego itd. Imprez generalnie unikaliśmy, ale jeśli już nie było wyjścia to albo brałam antybiotyk albo zwalałam na migrenę, a że mam je często to wszyscy wierzyli. Trochę zagrałam, że mnie łeb boli, poudwałam że łykam tabsy przeciwbólowe i ok udało się. Więc życzę powodzenia. I w pełni rozumiem że chcecie to ukryć. Mnie dobijają pytania np do mojej mamy jak ktoś mnie widiz typu "no i kiedy zostaniesz babcią" to wtedy wtrącam się w rozmowę i mówię że jeszcze nie wiadomo czy zostanie, jak Bóg da to tak a tak to jeszcze nic nie wiadomo. Ludziom się wydaje że zajść i że już każdy donosi, szlak mnie trafia na takie tępe myslenie.
 
IZW, montuje sie je na takich szynach, ktore sa przy krawedzi szyby :-) widze, ze mnostwo radosci sprawia Ci remoncik. W sumie pokoj dla VIPa ;-)
 
IZW, tez sie ciesze ze S. wrocil do domu. Nie bylo zle jak tu mieszkal, bo znajomy, nieklopotliwy, (moze jeszcze zeby nie palil u siebie w pokoju, ale coz...), fajny w sumie gosc, ale tam przeciez dzieciak jest i rodzina... Widac byle ze jemu to nie lezy, z jego mlodym tez mialam pogadanke bo nawinal temat. Coz... Madry dzieciak, ale ma 11 lat i nie rozumial, wiec bylo wytlumaczyc ze dorosli czasem potrzebuja chwile pobyc bez siebie zeby sie ogarnac, zrozumiec jak bardzo sie kochaja. No, im wystarczyly 2 tygodnie. Super! Chinczyk jak sadze dostal propozycje zrobienia czegos z tym smrodem. Nie sadze zeby tak sam z siebie a i terminy jakos sie zbiegaja.
Poroniona, sytuacja istotnie sie poprawia. No, z tym lekarzem to zablysneli - ciekawe co to bedzie. Owszem, wolalabym teraz cos wiedziec, ale kij w ryj. Czekam na ruch po wizycie u GP. Paputy sie robia. Co do ukrywania ciazy... 12-13 tygodni schowasz pod luzniejszym ciuchem, a tym ze zaczelabym juz teraz luzniej sie noscic, zeby uniknac pytan. Ja mam manie noszenia tunik, wiec pierwszych kilkanascie tygodni nie bedzie widac - zawsze mam "bebenek" wiec ubranko ciete pod biutem mi go maskowalo, a teraz jak znalazl. Zwazywszy ze moda zaczela dopuszczac takie ciazowe kroje poza ciaza, mam jak znalazl. Co do picia? Proste. Antybiotyk, jakies leki przy ktorych nie mozna pic...

A u nas... Spoko. Dzis sie wkurzylam na maxa. NIe dosc ze gardlo zawalone i ledwie gadam, to jeszcze okazalo sie, Ze powylazily mi rewelacyjne zylaki. Te pajaczkowate, w ilosciach hurtowych, szczegolnie nad kolanami. Masakra. Byz to krew najjasniejsza zalala, zawsze mialam malutkiego pajaczka pod prawym kolanem i malutki zylaczek na lewym udzie a teraz... Mapki na obu nogach.
 
Dzięki dziewczyny!! Wiedziałam że bedziecie miały na to swoje sposoby :-) O widoczność się nie martwię bo docelowo od 2-3 lat mam na brzuchu "kulkę tłuszczową" więc wszyscy przyzwyczajeni że zawsze mi coś tam odstaje :-D Antybiotyki dobry pomysł, ale IZW trafiła w 10tkę- leki na wyregulowanie cyklu to jest to :-D Pretekst oczyszczania się przed wiciem gniazdka też jest dobry, tu nawet wymyśliłam w głowie bajeczkę, że alkohol wypłukuje kwas foliowy z organizmu ;) Brzmi całkiem przekonywująco dla osoby która akurat nie jest na bieżąco z planowaniem ciąży.
 
Nie przegnij z kitem bo moze sie okazac ze przypadkowo ktos cos tam sie orientuje. Dalabym spokoj z tym kwasem foliowym ale leki na wyregulowanie cyklu brzmia swietnie. No co jak co, ale cykl to masz juz wyregulowany na pare miesiecy do przodu!:-D

No i nowinka dnia - ide do pracy.:tak:
 
Ostatnia edycja:
Coz... self employment. Po prostu mam dosc siedzenia na d... i nic nierobienia, sprobuje wejsc na ebay z roznymi *******ami dla dzieci i bizuteria. Paputki, poncha, sweterki, czapeczki itp. Z tego co widze to ma racje bytu, a moge to spokojnie robic w ciazy i z malenkim dzieckiem. Z reszta jak by cos to nalezy mi sie urlop macierzynski i pierwszy okres po urodzeniu dziecka moge sie zajac tylko nim. Zasady samozatrudnienia sa tu bardzo fajne i mam 2 lata na rozeznanie sie czy temat ruszy czy nie, w tym czasie place skladki ubezpieczeniowe cos niespelna 10 funtow miesiecznie. I mam ubezpieczenie, staz pracy itd. Po dwoch latach zaczynam sie normalnie rozliczac, z podatkami itd.
 
reklama
Kłaczek super decyzja!! Faktycznie macie zajefajne zasady otwierania własnej działalności. Mają taki talent w rękach szkoda go nie wykorzystać :tak:Myślę że dla Ciebie to idealne rozwiązanie, na początku pewnie nie będzie kolorowo, ale jak już chwycisz kilku stałych klientów to dalej pójdzie pocztą pantoflową i zamówienia pójdą lawinowo.
 
Do góry