reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

:) Rozumiem, że masz dobre intencje. Dziękuję, że próbujesz pomoc. Ja jednak zaufam lekarza. 9ni maja odpowiednią wiedzę. Jeżeli pani doktor stwierdziła, że USG wykazało, że oczyściło sie całkowicie to pewno tak było :) Myślę, że powinnaś wziac poprawke na to, ze nie wszystjie mieszkamy Polsce :) w różnych krajach procedury różne bywają :) poza tym w szpitalu nie wykonują (myślę że w każdym kraju) testów ciążowych z apteki. Są one znacznie bardziej profesjonalne :) dziękuję za chęci
Ale całkowite oczyszczenie i poziom bety po poronieniu, to dwie różne kwestie. Możesz mieć wszystko w środeczku piękne (no i z tego co piszesz, to tak jest), ale beta spada dłużej (czasem jeszcze po pierwszej @ się utrzymuje na niskim poziomie). A który u Ciebie to był tc?
No i wciąż trzymam kciuki! :*
 
reklama
Ja od piątku jestem w szpitalu, dostałam wczoraj tabletki poronne udalo się poronić pęcherzyk ale została kosmowka, dzisiaj dostałam kolejne tabletki ale obawiam się że jutro i tak będzie potrzebny zabieg ☹️
Nie martw się, też dostałam najpierw tabletki, wysłali mnie do domu i kazali przyjść następnego dnia i odrazu stwierdzili że się nie do końca oczyściło i tego samego dnia miałam zabieg. Niestety mojego lekarza tego dnia nie było w szpitalu, nie wiem co on by zarządził... Jestem dopiero 9dni po zabiegu i czekam na wizytę kontrolną w następnym tygodniu i co dr powie i decyzję o zielonym świetle :)
 
Cześć dziewczyny..🙂
Dawno mnie nie było.
po martwym urodzeniu córki(po INV) wyszło ze mam mutacje mthfr, Pai, Leyden- trombofilia, ana dodatnie 1:320 i do tego zespół antyfosfolipidowy.
Cytokiny tez rozjechane i stan zapalny.
Byłam wczoraj na jakiejś beznadziejnej wizycie gdzie w ogóle nie dostałam nic prócz supli j w dodatku kobieta wmawiała mi problem z cukrami a później okazało się ze się pomyliła i w sumie zamiast skupić się na tym co jest to ona PCOS itp)
Czy macie do polecenia w Warszawie lekarza ginekologa, który będzie dobrym fachowcem w takich trudnych przypadkach i takiego który wypisze mi imunosopresje? Np encorton?, którego zapewne będę potrzebowała, może do starań może dopiero w ciąży.
k ogoś takiego kto poprowadzi taka ciąże?

będę wdzięczna bo ciagle odbijam się od ściany 🥵
 
Ale całkowite oczyszczenie i poziom bety po poronieniu, to dwie różne kwestie. Możesz mieć wszystko w środeczku piękne (no i z tego co piszesz, to tak jest), ale beta spada dłużej (czasem jeszcze po pierwszej @ się utrzymuje na niskim poziomie). A który u Ciebie to był tc?
No i wciąż trzymam kciuki! :*
8+4 :) myślę, że mój pierwszy @ po poronieniu to raczej kwestia jakiś regulacji. Byłam ciekawa czy inni też mieli takie przypadki :) od lekarza słyszałam, że ponoć poziom hcg w większości przypadków zaczyna spadać po obumarciu zarodka :)
Już pisałam, że to nie jest ciąża test był negatywny :)
 
Właśnie mutacja MTHFR, przez którą występują niedoboru kwasu foliowego i witamin z gruby B, zwłaszcza B12. W naszym przypadku te witaminy są źle przyswajane i dlatego nie możemy brać ich w zwykłej formie tylko metylowej :)


No to zależy jaka kto ma homocysteine. Wiele organizmów sobie radzi z metylacja i przy odpowiednim poziomie homocysteiny i kwasu może brać np. mieszane formy czyli gotowe suple typu prenatal uno itp. Samo mthfr nie decyduje o tym, że nie mozna brać zwykłego kwasu foliowego.
Ja akurat nie mogę, bo mi homocysteina rośnie.
 
@doublimam Chyba nas się za dużo tu zrobiło, bo pewnie coś już mieszam. Więc może to nie Tobie chciałam odpisać?? Już teraz sama nie wiem. Za dużo stron do przejrzenia...

@Breath_less A badałaś komórki NK? Teraz dziewczyny piszą, że ze względu na Covida lekarze nie są tacy skłonni do wypisywania sterydu... Niestety w Warszawie z lekarzem nie pomogę
 
@doublimam Chyba nas się za dużo tu zrobiło, bo pewnie coś już mieszam. Więc może to nie Tobie chciałam odpisać?? Już teraz sama nie wiem. Za dużo stron do przejrzenia...

@Breath_less A badałaś komórki NK? Teraz dziewczyny piszą, że ze względu na Covida lekarze nie są tacy skłonni do wypisywania sterydu... Niestety w Warszawie z lekarzem nie pomogę
spoko :) Ty jesteś na etapie starania czy już po dobrej nowinie? :)
 
@doublimam Chyba nas się za dużo tu zrobiło, bo pewnie coś już mieszam. Więc może to nie Tobie chciałam odpisać?? Już teraz sama nie wiem. Za dużo stron do przejrzenia...

@Breath_less A badałaś komórki NK? Teraz dziewczyny piszą, że ze względu na Covida lekarze nie są tacy skłonni do wypisywania sterydu... Niestety w Warszawie z lekarzem nie pomogę
Nie badałam, ale podejrzewam, ze pewnie tez są wysoko. A te komórki nk to mogę zbadać w zwykłym labo? Czy lepiej zrobić imunofenotyp ?
a czemu pytasz, one coś mogą mieć na rZeczy?
 
reklama
Do góry