reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

To u mnie mniej więcej pokazuje faktyczną temperaturę tak +/- 0,2 stopnia ;-)

@Magdusia88 No ja już nie staram się i na razie nie planuję. Tylko się zastanawiam dlaczego nawet jak dietę trzymam, to waga mi nie spada.
 
reklama
@Charlotte21 jestem technikiem ortopeda, a pracuje w sklepie medycznym 😉

@monika1708 no niestety te termometry bezdotykowe nie udały się microlaifowi 😅 sprzedaje różnie i nawet z opinii ludzi wiem co jest warte uwagi, a co nie. Sama też się przekonałam, że jest do niczego raz mierzy 37.5, a kolejny już 36.7🤭 najlepsze termometry chyba miał omron, który jest teraz ciężko dostępny bo nie ma polskiego dystrybutora.

@witch84 niestety już tych rtęciowych nie da się kupić ale fakt są najdokładniejsze 😉 teraz są z takim żelem, który działa jak rtęć o też są dokładne więc mogę je polecić 😉
 
Ostatnia edycja:
To u mnie mniej więcej pokazuje faktyczną temperaturę tak +/- 0,2 stopnia ;-)

@Magdusia88 No ja już nie staram się i na razie nie planuję. Tylko się zastanawiam dlaczego nawet jak dietę trzymam, to waga mi nie spada.
Ja sobie to starością Tłumaczę [emoji28][emoji28][emoji28][emoji28] po 30 metabolizm zwalnia.
Jednak spróbowałabym uderzyć do lekarza. Może coś doradzi dobry diabetolog...
 
@Charlotte21 jestem technikiem ortopeda, a pracuje w sklepie medycznym [emoji6]

@monika1708 no niestety te termometry bezdotykowe nie udały się microlaifowi [emoji28] sprzedaje różnie i nawet z opinii ludzi wiem co jest warte uwagi, a co nie. Sama też się przekonałam, że jest do niczego raz mierzy 37.5, a kolejny już 36.7[emoji2960] najlepsze termometry chyba miał omron, który jest teraz ciężko dostępny bo nie ma polskiego dystrybutora.

@witch84 niestety już tych rtęciowych nie da się kupić ale fakt są najdokładniejsze [emoji6] teraz są z takim żelem, który działa jak rtęć o też są dokładne więc mogę je polecić [emoji6]

Da się kupić rtęciowe na ali [emoji16]

Ale co do bezdotykowych to ja właśnie tak jak ktoś poprzednio pisał, tylko sprawdzam nim czy jest temperatura a potem daję zwykły elektroniczny pod pachę. Jak moja starsza była tak mocno chora w lutym to bezdotykowy pokazywał 38 a ona miała 39.5 [emoji33]
 
Są chudzi z cukrzycą i grubi z cukrzycą, albo nie można schudnąć, albo przytyć. Idź na krzywa cukrową i insulinowa 3 punktowa. [emoji4] To jedno badanie, a będziesz miała czarno na białym. Odstawiłam cukier. Całkowicie. Owoce jem, bo fruktoza to cukier złożony i nie powoduje gwałtownego podwyższenia cukru, ale nie każde owoce można jesc - to z kolei zależy od indeksu glikemicznego.
Jem wszystko z niskim ig. Z wysokim nic. Zero, mąki i cukru, ryżu, kasza rzadko i jak już mączne rzeczy to tylko pełnoziarniste - to podstawa. Miodu też nie [emoji22] ziemniaki jem od czasu do czasu.
Wpisz sobie w Google dieta z niskim ig, albo dieta cukrzycowa i tego jest pełno.
No i minimum 150 min tygodniowo sport.

Ja ze względu na poronienia dostałam metformine na obniżenie cukrów, ale normalnie na cukry zalecana jest dieta i sport. Chyba ze masz cukrzycę (nieprawidłowe cukry albo IO to tzw. stany przedcurzycowe) to wtedy insulina albo metformina.

To jest to badanie, na którym się spędza 2h w labo?

Ja mam z microlife owulacyjny i byłam zadowolona dlatego wzięłam bezdotykowy też tej firmy [emoji6] wyjdzie w praniu czy dobry [emoji2368] na szczęście 300 zł nie kosztował [emoji28]Oj ja coraz częściej narzekam na boleści [emoji2960]
Dni tygodnia jakoś lecą ale też czasami mam wrażenie że ta ciąża się Dłuży [emoji28]

mierzylas sobie nim temperaturę podczas starań? Bo tez mam microlife i zauważyłam, ze często pokazuje mi np. 3 dni z rzędu identyczna temp. Nie wiem czy to normalne

Podpinam się do prośby 😁 chętnie się zaraze ponoc ciąża bardziej zaraźliwe niż korona 😂

Kiedy planujesz testować? :)
Planować to ja mogę 😅 najpierw trzeba mieć podstawy żeby testować :p jeśli będę czuła, ze okres się zbliża to nie testuje, bo to mnie tylko nakręca i dołuje takie testowanie bez podstaw
 
@Jivka o dzięki za info to trzeba się zaopatrzec 😁 ciekawe jak te termometry do ucha czy są bardziej wiarygodne niż te bezdotykowe 🤔

@mohaaa mi tam testowanie poprawie nastrój mimo, że negatywny to jednak sam fakt testowania sprawia mi radochę. Jestem nawiedzona 😂
 
@Humhum i @monika1708 pokazcie brzuszki :) może kogoś zarazicie [emoji28]
Nie wiem czy się dodało ale próbowałam [emoji85]
Sprzed tygodnia
DSC_0432.jpeg
 
reklama
Do góry