reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Gdzieś mi umknęła wiadomość od dziewczyny, która pytałam kiedy starać się po poronieniu. Podczas wizyty kontrolnej po poronieniu lekarz mówił, że nie widzi przeciwskazań i mamy się nie zabezpieczać. Jak się uda to się uda a jak nie to kolejny cykl z monitoringiem żeby zobaczyć czy wszystko wróciło do normy. Tak jak dziewczyny piszą te 3 msc to stara szkoła. Skoro wszystko się zagoiło to można działać ;)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Niestety dołączam do grona kobiet które straciły swoje maleństwa. ;( . Jestem w 9tc, serduszko przestalo bic w 7 tc... w 2015 roku urodziłam zdrowego synka, więc myślałam że teraz też wszystko będzie dobrze... niestety życie napisało inny scenariusz. Przez 1,5 roku nie mogłam zajść w ciążę, przeszłam przez całą diagnostykę, mąż też, robilam droznosc jajowodow i po droznosci nareszcie się udało. Myślałam, że skoro się udało to wszystko już będzie dobrze. Nie brałam takiego scenariusza pod uwagę! Właśnie leżę w szpitalu i czekam na zabieg ... mam dosyć... gdyby nie synek to nie wiem co by bylo ze mna ...
Kochana, bardzo bardzo mi przykro. Też urodziłam synka w 2015, prawie rok staraliśmy się o drugie i miesiąc temu w 11tyg serce już nie biło, też miałam zabieg. Jestem z Tobą <3 nie wiem co jeszcze napisać, to straszny ból.
 
Cześć :) w grudniu poroniłam swoją pierwsza ciąże, przestała się rozwijać na etapie 5 tc, ale zakończyła się w 7 :( w sobotę w 27 dniu cykly wyszła mi słaba kreska na teście, powtórzyłam test następnego dnia rano i kreska była jeszcze słabsza.. tego samego dnia zrobiłam kolejny test i kreska już dość wyraźna, dziś nadal test wychodzi pozywtyny... bardzo się przetraszylam ta sytuacja z mniej wyraźna kreska i przyjęłam acard, wizytę u lekarza mam umówiona na środę. Co sądzicie o przyjmowaniu acardu zapobiegczo po poronieniu ?
 
Popieram to ci napisała witch. Zabieg nie jest kompletnie żadna przeszkoda do starań. Jeśli po pierwszej @ na kontroli będzie wszystko okej to śmiało można się starać i nie ma co marnować czasu :) chyba że faktycznie chcesz zrobić najpierw jakieś badania
Chcemy zrobić z Mężem badania. Nie wiem nie wyobrażam sobie za jakiś czas znów poronic wolę mieć pewność że jest z nami wszystko ok i urodzić w końcu zdowego dzidziusia. Lekarz też mi odradzal tak szybkie starania.kazal odpocząć przebadać się i wtedy spróbować.
 
nie narzekam, czasem coś zaboli, zakłuje. często jeszcze mam bóle podbrzusza. objawy mi znikły ale od kilku dni znów mnie mdli :p no i ma cukrzyce ciążową. insuline biore na noc
w czwartek mam teleporade z gin i bedzie skierowanie na usg te po 11 tc ;)
a jak u Ciebie?

U mnie właśnie większość objawów ustala dlatego się martwię. Tylko w podbrzuszu coś zakuje i pobili od czasu do czasu. Ale nie mdli mnie rano, apetyt większy, brzuch już nie jest jak balon.
Jeszcze do tego od dwóch dni bardzo porgorszyl mi się stan skory + trądzik. A we wcześniejszych tygodniach ciąży nie miałam z tym problemu... U mnie dziś okolo 10+2/3. A USG genetyczne mam umówione za 2 tygodnie. Ale chcę jeszcze iść do lekarza za tydzień żeby sprawdzić czy seruszko dalej bije, bo mam złe przeczucie.
 
U mnie właśnie większość objawów ustala dlatego się martwię. Tylko w podbrzuszu coś zakuje i pobili od czasu do czasu. Ale nie mdli mnie rano, apetyt większy, brzuch już nie jest jak balon.
Jeszcze do tego od dwóch dni bardzo porgorszyl mi się stan skory + trądzik. A we wcześniejszych tygodniach ciąży nie miałam z tym problemu... U mnie dziś okolo 10+2/3. A USG genetyczne mam umówione za 2 tygodnie. Ale chcę jeszcze iść do lekarza za tydzień żeby sprawdzić czy seruszko dalej bije, bo mam złe przeczucie.

ja te złe przeczucia mam co chwile ehh. w przyszłym tygodniu będe pewnie robić usg. osiwieje do tego czasu :p
 
reklama
@Charlotte21 co to ten program KOC?
Te skurcze to dobry znak :) już blisko!
To taki program opieki nad ciężarną. Jest wiele badań i specjalistów do wykorzystania. Ale jak to zwykle bywa trzeba prowadzić ciaze u lekarza że szpitala 🤭 tak mi przynajmniej powiedziała polozna która mnie przyjmowała.
 

Załączniki

  • Screenshot_20200504-093109_Facebook.jpg
    Screenshot_20200504-093109_Facebook.jpg
    395,2 KB · Wyświetleń: 48
Do góry