reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

ziękuję Wam dziewczynki za wsparcie:biggrin2: Anty2, IZW, Edyta89,Malgonia, Neta81,Czarna76,Mamusia.synka,Anilek 77, Karola bardzo Wam teraz dziękuję za ciepłe słowa i wszystkim Wam wspierającym mnie cały czas:biggrin2:

Anty te szczepienia to jakby transfuzja krwi od meża ale tylko limfocytów. Ma to spowodować osłabienie mojej reakcji obronnej na obce ciało czyli ciążę i wzrost poziomu hamowania. Póki co mój organizm zwalcza sam siebie i w zwiazku z tym również ciążę. Szczepienie masakra, ból powoli ustępuje ale pojawiła się opuchlizna, mega zaczerwienie i swędzenie (a drapać nie wolno). Ale nic to przeżyje...

Pan prof. daje nam 90% szans po 2 szczepieniach na udaną ciążę i modlę się o to żeby jego słowa się sprawdziły i wystarczyły te 2 szczepienia.

Z jednej strony tchnął we mnie optymizm, z drugiej strony przerażają mnie koszty. Na badania + wizyty wydałam już ok 8 tys zł (od czasu I poronienia) a jeszcze popłyniemy na pewno ok 2 tys zł o ile plan sie powiedzie.

Podłączę sie do watku karmienia - ja moją córcię karmiłam pół roku (jak miała 5 miesięcy wróciłam do pracy) ale miałam mega dużo pokarmu. Z racji tego że Ala w ogóle nie wstawała w nocy od kiedy skończyła 1,5 mies. musiałam wstawać w nocy i "spuszczać " pokarm bo mi leciał .....Nie budziłam jej specjalnie bo uważałam że bez sensu skoro sama nie potrzebuje. Na zmianę musiałam mieć zawsze ze sobą koszulkę bo wkładki nie pomagały. A i tak uważam że te pół roku było optymalne i dłużej nie miałam zamiaru karmić. Też byłam po cesarce ale po normalnej akcji porodowej wiec pokarm od razu a i tak musiały ją pielęgniarki dokarmić bo ja po po prostu w pierwszej dobie nie umiałam. Uważam że każda matka ma prawo wyboru, niech sobie nie wyrzuca że robi dziecku krzywdę itd itp. Ja wg tego schematu mogłabym mieć wyrzuty sumienia że 5 miesięczne dziecko zostawiłam z obcą babą w domu i poszłam do pracy. Ale nigdy nie miałam wyrzutów i nie mam. Drugi raz powtórzyłabym to samo. Mam koleżanki "matki kwoki" które nie rozumieją mnie a ja ich jeśli chodzi o takie rzeczy więc się po prostu nie wypowiadamy na ten temat. Jesli kobieta nie może albo nie ma pokarmu to po co ma męczyć siebie i dziecko??? Sama jestem przykładem wykarmionym na butelce i nie czuje sie gorsza ;-)
 
reklama
enya cieszę się, że szanse macie takie duże, ale naciskaj na te leki przeciwzakrzepowe, nie zaszkodzą a mogą pomóc skoro masz nadkrzepliwość, mąż pewnie dumny jak paw chodzi - takie wyniki :-D trzymam kciuki &&&&&&&&&&&

joaro TSH 2,4 mimo że w normie, dla starającej się o dziecko kobiety to za dużo. Najlepiej gdy wynosi około 1, a maksymalnie 2. Masz lekką niedoczynność tarczycy i podwyższone pc przeciwtarczycowe. Zgłoś się do endokrynologa zanim pomyślisz o starankach ;-)
 
króliczki.jpgWesołych, ciepłych, wiosennych Świąt Wam życzę!!! Żeby każda z nas dała radę nieść swój krzyż, a potem odczuwać radość- tak jak Jezus. Dziewczynki- będzie dobrze!!!!
 

Załączniki

  • króliczki.jpg
    króliczki.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 21
joaro musisz się przeleczyć, nie ma wyjścia, to że zaszłaś mogło być spowodowane korzystnym wahnięciem hormonalnym, ale tak jak pisze neli tsh za wysokie na starania, owszem, kobiety zachodzą w ciążę z takim tsh ale w ciąży trzeba ją kontrolować i lepiej przed nią wyrównać lekami niedoczynność, po co narażać maluszka. będzie dobrze, ale leczenie konieczne, wiem, że jesteś tego świadoma.

mamusia synka, tragicznie to nie wygląda, IgM sporo dodatnie, ciężko jest też stwierdzić czy to zakażenie pierwotne bo są przeciwciała IgG, badanie awidności klasy IgG dałaby odpowiedź czy to pierwotne czy nie (niska awidność to pierwotne zakażenie), ponowne badanie też coś rozjaśni pod kątem IgG - jeśli rosną to zakażenie było pierwotne. Jednak to już niewiele da, ważne żeby IgM spadło, potrafi jednak utrzymywać się w organizmie dłużej.

enya super, że tyle już wiadomo, te cholerne przeciwciała przeciwłożyskowe.. jednak ważne, że wiadomo już z czym walczysz, szansa na wygraną rośnie, a jeszcze pojawił się oręż i ostro walczycie.. powodzenia, oby wszystko się udało &&&&
 
Ostatnia edycja:
Witajcie Dziewczyny, czy wszystkie dzisiaj zapędzone do roboty przy przygotowaniach do Świąt? My w tym roku pasożytujemy, troche u jednych rodziców, trochę u drugich i tak zleci, każdy da nam też prowiant. Coś tam zrobie, ale nie przepracowuję się w tym roku. Co innego mamy na głowie :)
Karolka - wysłałam Ci na priv suknię ślubną, bo tu nie wypada. Ale zdjęcie ze slubu wstawię Wam.

Joaro, Pleni - ja tez mam ten problem z TSH, po 2 miesiącach brania Euthyroxu TSH spadło z 2,2 do 2,05, endokrynolog mówił, że to nie jest źle i mogę zachodzić w ciążę. Ale ja i tak czekam do czerwca, więc mam zwiększyć dawkę Euthyroxu . I ciut urosły p/ciała, niewiele, ale jednak, więc to początki Hashimoto. Na pocieszenie dla Ciebie Joaro - mnóstwo ludzi to choróbsko teraz ma, nawet nie wiedząc. Bo ja gdybym nie drążyła i nie szukała, nie wiedziałabym że coś się w ogóle z tarczycą dzieje.
 
Tekla tez uwielbiam fioletowy kolor:) kroluje u mnie w domu.
Malgonia pewnie wiekszosc jest ciekawa Twojej sukni:) tez poprosze zdjecie na prv jesli nie chcesz jej tu wstawiac :) ale to ekscytujace- przygotowania do slubu:) my mamy w tym roku 10 rocznice! ale czas leci..
 
Neta81 haha u mnie też fiolet króluje w domu :) Meble w kuchni - biała góra, fioletowy dół, łazienka - zieleń + fiolet, salon - beż/brąz i fiolet :D haha sypialni, garderoby i 2 pokoi jeszcze nie mamy zrobionych... ale myślę, że nutka fioletu przewinie się przez cały dom :)
 
reklama
Do góry