reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Cześć Wam kochane !!!!

kłaczek ja wg nigdy w zyciu nie jadłam dyni a co dopiero zupę dyniową z kokosem łoł jest tu wątek kulinarny więc proszę daj przepis :):) spróbuję a co raz się żyje :D
AS Brawo i tak własnie ma być :D
ilonko1990 oj kochana nie wiem nawet co ci napisać :(
kobietka22 też o przepisik proszę :) miodu to ja mam uhuhu tata mój ma pasiekę 80 uli więc akurat miodku mam sporo i to taki pyyyysznyyyy tata nie daje cukru do miodu jest cały rok lejący pyszny palce lizać teraz przez cukrzycę ZERO nic nie mogę słodkiego a tak chciałabym zjeśc torta czekoladowego mój Albert już ma powiedziane że po porodzie do spzitala ma przyjść z tortem czekoladowym niedłgo zaczną mi się słodycze śnić po nocach!!!!!
gosiulek73 to o której wstałaś ???? Niezła jesteś :):) Ja na obiadek kasze kuskus z pomidorami i steki i ogóreczki korniszonki moje własnie z Kacperkiem wcięliśmy:):)
A ja wczoraj tak jak mówiłam wróciłam do siebie:):) I jestem zadowolona to nic że pół domu w rozsypce nie mogę już z tymi remontami ale ost dwa pokoje nam zostały. Ale co u siebie to u siebie po co niepotrzebnie mam się kłócić z rodzicami nie mam nerwów już do nich naprawdę czym starsi tym gorzej jak dzieci!!!!!:( Zimno w domu jak cholera bo centralne mam odłaczone ale dzisiaj dzwoniłam do chłopaków od centralnego aby przyjechali mnie ratować bo jestem w domu i niechcoś zrobią abym mogła palić w piecu i mieć wodę ciepłą najparwdopodobniej będa dopiero w środę ŁAŁ musimy wytrwać jakoś. Ale ja zdolna jestem chciałam napalić w kominku myślę sobie będzie trochę cieplej całą chałupę zadymiłam nie wiem szok poprostu nic widac nie było!!!! dwie godziny dom wietrzyłam i dopiero teraz za sprzątanie sie biorę :p Miłego popołudnia laseczki ja po sprzątanku do miasta jadę bo mamy z Kacprem światło w lodówce :D Aha ktoś mówił o facebooku wstawiłam sobie drugie imię może po tym mnie znajdziecie Ewelina Maria Witkowska miejsce zam Rychnów to moja rodzinna wioska bo w tej co mieszkam nie chciało znaleść są u mnie 4 domy hihihih ale nam to odpowiada wokoło domu mamy park i sąsiadów po 80 także zaniżyliśmy średnią wieku :p OK spadam sprzątać buziaki :):)
 
reklama
Jestem i ja , cześć wszystkim...

Też ogarnęłam się ze sprzątaniem , więc teraz czas na przyjemności .
Oczywiście siedzę sama , T na działce , Majka wyrwała na weekend do dziadków , Blanka jest ze mną ale wybyła na dwór.
Byłyśmy rano na babskich zakupach , małej kupiłam jesienne botki , sobie szpilki(idę na wesele-a nie byłam kope lat) i płaszczyk , bez którego poprostu nie mogłam wyjść ze sklepu:zawstydzona/y:
Jutro przyklejam ostatni plaser:-)

AS , beta jak się patrzy . sprawdziłam jak moja przyrastała: 3570 a po 2 dniach 4200 , więc zdecydowanie za mało i się skończyło kijowo...

Jak tak piszecie o tym kucharzeniu , to ja się tu uśliniłam. Bo ja to w tym kiepska jestem , tak moim ludziom gotuje , żeby mi z głodu nie poumierali , nie mam glowy do tego niestety. Mam niby zrobić jakąś ciepłą kolację , a ja sobie siedzę na BB :-D

U mnie mija dzisiaj 2 lata od zabiegu , ale nawet dobrze to dziś znoszę , chyba te staranka tak pozytywnie na mnie wpływają.
 
EwelinaK, przepis przed chwila pisalam tutaj - proporcje w zasadzie na czuja - na dwie dynie pizmowe 5 srednich ziemniakow dalam. Jesli nie jadlas dotad nic z dyni, to polecam dynie w kostke, grubo, wrecz w kawaly, na to cebula w piorka, czosnek w calych zabkach, (kilka zabkow, nie za ostro) sol, pieprz, na to przyprawiona kurza gira i w piekarnik na 200st. Po ok, 40 min. odkryc zeby sie miesko przyrumienilo. Pycha.
Czarna, mozna kucharzyc w sposob nieskomplikowany a smakowity. Da sie. Moja kuchni jest prosta - jak popatrze po znajomych watkach gdzie sie pichci wynalazki typu foie gras i rozne inne wynalazki, to ja naprawde sie nie przemeczam i nie uzywam wyszukanych produktow. Wczoraj moi jedli kopytka ze skwakami z boczku, przedwczoraj owa dynie z piekarnika z kurza gira, jescze wczesniej... aha! Wieprzowa pieczen z kminkiem + ziemniaczki, gdzies po dordze przewinela sie normalna zupa jarzynowa... Zadne mecyje.
 
kłaczek ja robie tak piers z kurczaka (podwójna) kroje w paseczki, na patelni przesmarzam cebulke potem dodaje posolna piers z kurczaka i smarze az lekko sie zarumieni i do tego dodaje góra dwie łyżki miodu i smarze az ładnie sie zesloci

ja tez nie uzywam pomysłów na... itd bo po pierwsze mam szkraba ktory z nami juz podjada a po drugie po co tyle chemii

aha i ja tez prosze o perzepisy kłaczek na watek kulinarny ;-)
 
Cześć kochane moje :)ja tylko na chwilkę . Z rana wypucowałam moją chałpkę apotem poleciałam do teścia i jemu całą chałpkę wysprzątałam. Padam na twarz, jeszcze na zakupy musimy pojechać.
Ilonka24 dawaj na imie Zosia :-Dbędzie tak jak moja !!!!! Jak będę miała 2 córeczkę to bym dałą na imię Helenka, coś mi sie strasznie stare imiona podobają. A co Do Franka :) to ci powiem kochana,że o tym imieniu też myślałam :-)
A co do przepisów kulinarnych to dawajcie na Aniołkowe mamusie szaleją w kuchni, zostawiłam tam ostatnio przepis na kurze cycki. A z chęcią bym się z wami jeszcze podzieliła jakimś przepisem ;-) no i Wy kochane też dawajcie jakieś smakołyki....
Dobra laseczki, ja kończe bo czas mnie goni......Życzę Wam udanego weekendu, i gorących oraz owocnych nocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ja jestem, podczytuję Was... ale nie mam ochoty na nic....
boli mnie ten jajnik i w ogóle;/
zrobiłam Betę i progesteron, ale wyniki dopiero w poniedziałek... jeśli faktycznie wyjdzie że to ciąża... to czemu jej nie widać?;/
boję się żeby to nie była ta biochemiczna....
Witam się wieczorkowo, Ilonko odgoń od siebie czarne myśli, trzeba myślec pozytywnie, będzie dobrze ;) U mnie przy niskiej becie też startowałam z ciążą biochemiczna, jak trafiłam do szpitala nie było nic widać bo było za wcześnie, zarodek szukał sobie miejsca dopiero po tygodniu przy wypisie było widać pęcherzyk ciążowy ale tez bez zarodka a tu proszę dobijam już do 19 tygodnia. No i dodam że jedynym moim objawem ciążowym były tylko mdłości i wymioty nic poza tym zero bólu piersi biegania do toalety - ciąza ciązy nie równa;). Też mam chwile zwątpienia jak mój klusek się nie rusza w ciagu dnia, ale staram się nie panikować i czekam cierpliwie.
pozdrawiam i trzymam kciukasy będzie GOOd!!!
 
czesc kobitki !!!
przyznam sie wam ze ja caly dzien spedzam w lozku spie,leze, moj mezulek sie martwi bo ja jestem z tych co nie usiedza na miejscu
niestety samopoczucie mam caly czas kiepskie muli mnie 24h na dobe (nawet w nocy) dlatego wole spac przynajmniej nic nie czuje wtedy
zero apetytu, jem na sile ale nie wymiotuje, zastrzyki z clexane robie sama (nie taki diabel straszny)
zastanawiam sie czy jednak nie pojsc do jakiegos ginka w okolicy po chorobowe bo cienko sie widze w biurze po 8h....
z drugiej strony nie chcialabym sie jeszzce ujawniac w robocie... ciezki dylemat...
te mdlosci nie pozwalaja sie na niczym skupic - moze macie jakies pomysly jak im dac rade???
w mieszkaniu u nas juz zimno sie zrobilo (parter w bloku) czekam kiedy zaczna grzac...
 
Monisiowata, uzupelnij przede wszystkim wit. B6, jej niedobor wzmaga mdlosci. W nastepnej kolejnosci zapodaj sobie imbir - przeciwdziala mdlosciom. To ze spisz non stop, jest normalne - w zasadzie caly pierwszy trymestr jest do przespania.
 
reklama
O0 AS co ja widze az oczy przetarłam widzac twoje suwaczki hehe moje gratulacje, duzo zdrówka życzę :D
ooo i Karolcia też :D no ładnie alez jestem zacofana w wątku wielkie gratulacje kochane :D

Ja znowu tylko przelotem dziś u mnie impra urodzinowa mojego mężusia i M poszedł odprowadzić swoją mamę więc mam trochę czasu a sprzątanie poimprezowe zostawiam se na jutro

Niestety nie mogłam dać mojemu prezentu takiego na jaki z całego serca liczyłam @ przyszła 2 dni wcześniej i nie dała mi nawet cienia nadzieji...
Oba moje terminy "przetrwałam" (13usg i 15 wg karty ciąży) .... więc trampolki zastapiłam przyziemnym prezentem

Szwagierka urodziła wczoraj tj 16.09 z nad ranem zdrowego syneczka Kacperka, dziś rano w rozmowie telefonicznej jak usłyszałam odgłosy maleństwa w słuchawce łzy same poleciały troche się rozsypałam, ale M pozbierał mnie do kupy

stwierdziłam jednak że nie jestem jeszcze w stanie jej odwiedzać i przekazałam prezencik razem z trampolkami kłaczkowymi tesciowej (wszystkim bardzo sie podobały)
Jak sobie swoje wypłaczę to ją i maleństwo odwiedzę, ale muszę się na prawdę w sobie pozbierać bo bez sensu to wszystko jest a jechac tam i przesiedzieć wyjąc w kiblu.... to raczej nie tak jak miało by być

zaś zaczełam kurzyć, chyba się troche poddałam i stwierdziłam że ciańka jestem jak srajtaśma z przeceny....

i powiem wam szczerze że jak regularnie siedziałam na cpp było we mnie o 90% więcej wiary i optymizmu... jeszcze miesiąc haratania z nadgodzinami i będę was nawiedzać tak jak kiedyś wtedy pewnie mi sie polepszy

Co do Amelki jest coraz lepiej i jeszcze raz dziękuję za wszelkie wsparcie w modlitwie i && przez 2 dni była wybudzona ze spiączki reaguje na głos, wzroku też nie straciła, nerki pracuja jedynie z tych szkód jakie sepsa zrobiła w jej organiźmie poza sączącymi się ranami to uszkodzony układ krążenia, ale do wyleczenia - małą czeka około 6 mniesięczny pobyt w szpitalu, ale wszyscy określają jej obecny stan za cud. Aktualnie znowu wprowadzili ją w śpiaczke farmakologiczną nie wiadomo na jak długo

Za tydzien ślub mojej młodszej siorki - przygotowania pełną parą trzymajcie ksiukacze za fajną pogodę bo jak bedzie lało to pewnie bedzie ryczeć, bidna ma takiego stresa że byle pierdoła doprowadza ją do histerii masakra - wczoraj se np rajty slubne razem z woreczkiem wyrzuciła przypadkiem do śmieci i był lament cały dzień że nic się jej nie układa - tez bym chciała mieć tak błache problemy...

nic zmykam do wyrka bo padfam na twarz sorki trzymam za was && pozdrowionka i całuski dla wszystkich bez wyjątku
 
Ostatnia edycja:
Do góry