reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Skierka- gratulujię!!!!!!!!!!!! cudowne wieści aż mi się buzia sama śmieje czekamy na fotki maleństwa wstaw koniecznie:tak:
Jej jak takie informacje podnoszą na duchu:-)
 
reklama
cześć dziewczynki
wiem, że prawie wcale się tu nie udzielam, ale czytam i kibicuje każdej z was.
Potrzebuję pomocy ekspertek, bo już nieraz korzystałam z waszych rad i zawsze się przydawały.
Staramy się o maluszka już 10 cykl po stracie i nic. Zrobiliśmy kilka badań m.in TSH, FT3 i FT4, mąż zrobił badania nasienia i niby wszystko jest dobrze. Myślałam, żeby jeszcze zrobić prolaktynę, ale nie wiem czy ma tutaj znaczenie dzień cyklu? Stąd moje pytanie do was kiedy robić to badanie i czy wykonuje się je na czczo tak jak większość? Co jeszcze mogę zrobić zanim pójdę na wizytę do gina?
Mam jeszcze pytanie, bo któraś z was pisała, ale w natłoku postów nie mogę się dogrzebać - jakie muszą być wyniki hormonów tarczycy dla staraczek?

Pozdrawiam wszystkie i trzymam kciuki
 
aniołkowa.mamo myślę że wszystko znajdziesz na "Badaniach po poronieniu". Ale w skrócie - badania tarczycy muszą być dobre czyli w normie wskazanej na wyniku. Prolaktynę można robić w każdym momencie cyklu - progesteron po owulacji. Poza tym prolaktyna jeśli jest za wysoka, to nie zajdziesz bo ona wtedy blokuje owulację.
 
Ostatnia edycja:
Aniołkowa.mamo,
badanie prolaktyny należy wykonywać po krwawieniu miesiączkowym, ale przed owulacją ponieważ zarówno menstruacja jak i owulacja mogą podwyższać wynik. Poziom prolaktyny może również podwyższyć współżycie oraz badanie piersi, z których należy zrezygnować przynajmniej na 3 dni przed planowanym badaniem. W celu uzyskania jak najbardziej rzetelnych wyników prolaktynę należy oznaczać na czczo lub przynajmniej 3 godziny po posiłku i po kilkuminutowym odpoczynku.

Normy tarczycy znajdziesz tu:
http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych

Wykonaj może jeszcze progesteron, toxoplazmozę, chlamydię, cytomegalia, zespół antyfosfolipidowy...

RYqCgoLygYXzZQAAAAOBLwMAgC7gywAAoAv4MgAA6AK+DAAAuoAvAwCALv4PduE9upAsuVsAAAAASUVORK5CYII=
 
Ostatnia edycja:
Rany, dziewczyny, z domu wyjść nie można, bo w tym czasie tyle napiszecie! pół godziny czytałam, ale co komu odpisać, to nie wiem :baffled:
Byłam na mieście z moją mamą, kupiłam sobie cyckonosz bardotkę czarną i siostrze kolczyki na urodziny.
kłaczku, ja do tego kłucia juz przywykłam, nawet siniaków nie mam. Gorzej mnie denerwuje luteina dowcipna, bo wypływa :sorry2: no i wiadomo - gacie mokre non stop.
skierka, gratuluję córeczki!
mart, udanej nocki :-D

Idę się położyć, bo oczy mi się kleją.
 
Aniolkowa.mama tsh najlepsze do zajscia to miedzy 1 a 1,25, ewentualnie maks maksow 2. ja juz zaczynam 5 cykl, ale z mocnym postanowieniem luzu, zero testow i takich tam. moze warto hsg zapodac? boli ale ponoc brak droznosci, szczegolnie po zabiegach jest czesta przyczyna.
kciuki zacisniete:)
 
skierka188 gratuluje córki:-):-):-)
Kłaczku, zeby sprawy potoczyły sie inaczej to byśmy razem przez to przechodziły bo a też miałam termin na ok 20 stycznia :-), no ale trzymam &&&&& za Ciebie , zeby wszysko poszło dobrze :-):-):-).

A ja własnie skończyłam robić przysmak mojego M (zimne nogi), żeby miała siłę w nocy :-D
 
Ostatnia edycja:
Kasiaa, to moje 3 podejscie wiec tez dwa terminy poszly mi sie gwizdac. Gdyby nie, dzis mielibysmy prawie 8 miesicznego bobasa i pewnie kombinowali bysmy mu rodzenstwo. Coz - nie przeskoczysz. Za to kciuki za moce Twojego M po zimnych nozkach. Galareta jak rozumiem?
 
WRÓCIŁAM
przedłużyło sie troszkę ,bo żal mi było juz o 15 małego ciągnąć do bloku jak tak sie wspaniale bawił na trawcę ;) nawet czasu nie miał na drzemkę :D
ogólnie dzień cudny,mały zachwycony bo latał jak samolot i nawet nie czuł zmeczenie a ja sobie na leżaczku odpoczywałam :p żyć nie umierać :) a w czwartek powtórka z rozrywki :) dobrze miec takicj teściów ze aż chce sie jechać do nich :))))))))
Nie nadrobię dziś juz- proszę wybaczcie, ale po prostu nadmiar świeżego powietrza i słoneczka teraz mnie powalił , bo idę spać ,:tak: tak, tak i nie śmiać mi sie tu proszę , raz na jakis czas wolno iść "spać z kurami " :-p
DOBRANOC :*
DO JUTRA :)))))))))))))))))))))
 
reklama
No a dziś tempka podskoczyła jak szalona w górę :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: OBY JUZ NIE SPADŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tak::-D:-):-)
Trzymam kciuki, niech już tak trzyma jak poszła w górę!

Hejo
Poradźcie co mam zrobić z wyżynającą się ósemką? Jak na złość wzięła i się teraz obudziła już prawie tydzień utrudnia mi życie. Proszków usmieżających ból narazie nie brałam, bo jest do wytrzymania, ale jeśli nie zapadnie spowrotem w sen to trzeba będzie się do dentysty wybrać :-(I tu pojawia się problem- bo raz że zdjęcie rtg trzeba będzie zrobić zobaczyć czy prawidłowo się wyżyna i jak okaże się że jest do usunięcia to pewnie czeka mnie chirurg szczękowy, zabieg i znieczulenie czyli wszystko to, czego w ciąży powinno się unikać :dry:Może któraś z was walczyła z ósemką w ciąży i wie co robić?
ja mam dwie wyzynające się ósemki (od kilku lat zresztą), byłam już umówiona u chirurga na usuwanie. Tylko akurat okazało się ze jestem w ciąży. Odezwały się dwukrotnie w czasie ciąży, udało mi się je uspokoić płynami typu tantuum i czekam cierpliwie do rozwiązania z tym tematem. Bałabym się teraz ryzykować pomimo tego, że mówią, że te małe rtg zęba nie ma wogóle wpływu na ciążę a poza tym zakładają na brzuszek kamizelke

Hej dziewczyny:) chcialam poinformowac ze 10 sierpnia urodzilam przez cesarskie cięcie c

GRATULUJĘ!!!!!!! i czekam na zdjęcia ;-)
 
Do góry