reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jola-za chwilke ci napisze jak to jest z tym zusem. Zadzwonie do kuzynki do polski ona jest kierownikiem w zusie takze bedziesz miala wiadomosci na swiezo.

Czytalam troszke o tym endometrium i jestem kompletnie oglupiala bo nie wiem co myslec.Az taka stara to nie jestem zeby miec poczatki menopauzy.Czy to moze tak jest ze to dopiero kilka tyg. po zabiegu i jeszcze sie nie zdazylo odbudowac,jak myslicie kobitki.

Dziękuję kochana...
czekam z niecierpliwością....
 
reklama
Jolu-juz jestem i mniej wiecej wiem a mianowicie wyglada to tak; nie wazne na jaki etat pracujesz,jezeli masz oplacana skladke do ZUS to po przejsciu na L4 za pierwsze 30 dni wynagrodzenie i ubezpieczenie placi ci pracodawca a pozniej placi ZUS.Co do macierzynskiego to odpowiem ci jutro bo kuzynka nie bardzo wie a nie chce cie wprowadzic w blad wiec jutro pojdzie do kolezanki i sie dowie co i jak to ci napisze konkretnie juz jak to jest.
 
V_jolka80, w zeszłym roku byłam w takiej samej sytuacji jak ty. Byłam zarejestrowana w PUP,jak dowiedziałam się o ciąży znajoma mnie "zatrudniła" przez 30dni nie mogłam iść na chorobowe bo by mi macierzyńskie przepadło. Więc tak za pierwszy miesiąc musiałam sobie zus sama opłacić, za drugi miesiac gdy byłam już na L4 też musiałam sobie sama zus opłacić(bo za pierwszy miesiąc płaci niby pracodawca) i później już chorobowe i macierzyńskie przez 54dni (bo moja córeczka zmarła)wypłacał mi Zus.Ja byłam zatrudniona na cały etat. Mam nadzieje, że pomogłam choć troszkę.
 
SDC18470.jpg obiecałam... z czerni przeszłam na cusik takiego!
 
Jolu-juz jestem i mniej wiecej wiem a mianowicie wyglada to tak; nie wazne na jaki etat pracujesz,jezeli masz oplacana skladke do ZUS to po przejsciu na L4 za pierwsze 30 dni wynagrodzenie i ubezpieczenie placi ci pracodawca a pozniej placi ZUS.Co do macierzynskiego to odpowiem ci jutro bo kuzynka nie bardzo wie a nie chce cie wprowadzic w blad wiec jutro pojdzie do kolezanki i sie dowie co i jak to ci napisze konkretnie juz jak to jest.

Normalnie
JESTEŚ WIELKA!!!
Nie wiem jak mam Ci dziękować....
V-Jola80zeby dostac macierzyński musisz miec umowe o prace zawartą conajmniej 6 miesiecy przed rozwiazaniem...jesli dobrze pamiętam!!!

Dziękuję ...

V_jolka80, w zeszłym roku byłam w takiej samej sytuacji jak ty. Byłam zarejestrowana w PUP,jak dowiedziałam się o ciąży znajoma mnie "zatrudniła" przez 30dni nie mogłam iść na chorobowe bo by mi macierzyńskie przepadło. Więc tak za pierwszy miesiąc musiałam sobie zus sama opłacić, za drugi miesiac gdy byłam już na L4 też musiałam sobie sama zus opłacić(bo za pierwszy miesiąc płaci niby pracodawca) i później już chorobowe i macierzyńskie przez 54dni (bo moja córeczka zmarła)wypłacał mi Zus.Ja byłam zatrudniona na cały etat. Mam nadzieje, że pomogłam choć troszkę.

Oczywiście, że pomogłaś...
Dziękuję ci bardzo
 
Witam

V_jolka80 gratuluje, życzę spokojnej ciąży. Ja 8 lat temu byłam w takiej samej sytuacji, zatrudnił mnie znajomy, sama opłacałam sobie zus, a potem dostawałam macierzyński i nawet na 1,5 roku wychowawczego się załapałam :) powodzenia

zjola przykro mi ,że tm razem się nie uało, ale teraz kolejny cykl przed wami, wspomożecie żołnierzyki i za niedługo zobaczysz 2 kreski, trzymam kciuki
 
Dziewczyny...
powiedzcie mi...
czy to jest aby normalne, że mnie w tej ciąży jest ciągle zimno?????
że chce mi się spać i jest mi duszno...
norma
ale żeby zimno mnie trzęsło jak w gorączce???
 
reklama
Patka - bardzo dziękuję ale myślę, że muszę się uzbroić w cierpliwość. Zobaczę na kiedy wyznaczą wizytę a potem to też potrwa. Kto wie, może za jakieś pół roku doczekamy się dwóch kreseczek :)
 
Do góry