reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Witajcie. Tereska na pewno chodzi o badania prenatalne USG +pappa.
Dopytywałam się 2 razy czy nie za wczesniej. Stwierdził że USG to będzie tak przy okazji a jego interesuje sam wynik pappa.
nie wiem czy jest sens.ze względu na wiek test pappa I tak wyjdzie prawdopodobnie nieprawidłowy. Dlatego robi się go razem z Usg prenaralnym między 11-13 tyg bo tylko wtedy określa się przeziernosc karkową u płodu. Obraz usg + test daje prawdziwszy obraz. Choć też nie zawsze i wtedy zlecają dodatkowe badania. Jeśli zrobisz wcześniej i wyjdzie źle to tylko niepotrzebny stres . Ja zmieniłabym lekarza. Jeśli dostałaś skierowane bo należy się nam na Nfz z racji wieku to zapisz się na odpowiedni termin . Oni sami obliczają kiedy trzeba wykonać badania. Wybierz dobrą placówkę z ogromnym doświadczeniem, bo bardzo ważne jest KTO robi Usg, jakie ma doświadczenie. Sam dobry sprzęt nie wystarczy. Ja miałam traume przez kilka najlepszych miesięcy ciąży przez nieudolne wykonanie Usg i pochopne postawienie diagnozy. Nie życzę najgorszemu wrogowi tego przez co przeszłam.
 
reklama
Czuję się dobrze. Zmieniłam już lekarza. Teraz martwi mnie to , że wg USG zarodek jest młodszy o 4 dni niż wg om. ( Owulacja na pewno mi się nie przesunęła).
 
Jesteśmy na świecie😄 w sumie od tygodnia ale po cc matka nie miała jak się ogarnąć.
Od połowy tygodnia walczymy z żółtaczką żeby do szpitala nie iść. Nie ma nawet kiedy opowiedzieć szczegółowo co u nas.


A.. Michałek ma po mamusi zrośnięte palce u stóp🤩

Witamy nowe mamy po 40stce🤗
 

Załączniki

  • IMG-20220422-WA0000.jpeg
    IMG-20220422-WA0000.jpeg
    975,5 KB · Wyświetleń: 150
  • 20220422_140613.jpg
    20220422_140613.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 144
reklama
Do góry