reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Po prostu zastanawiałam się, czy tylko ja mam takie rozkminy , a jeśli nie tylko ja, to jak inne dziewczyny sobie z nimi radzą. Terapeuty nie wykluczam:)

Też bardzo dużo na ten temat myślałam. Urodziłam dzieci przed 30. Uważałam że później to już za późno. Ok. 35 miałam myśli o 3, ale jednak strach że już za późno. Teraz mam 42 i biologicznie już wiem że za późno , a jednocześnie ogromny żal, że wcześniej sie nie zdecydowałam. Sama jestem córką urodzona przez mamę w jej wieku 36 lat i zawsze widziałam tą różnicę między nią a mamami moich koleżanek (w tamtych latach jednak większość kobiet rodziło 20-30).
Każda z nas inaczej funkcjonuje. W tym wszystkim moim zdaniem nie powinno się patrzeć na to, że mi się chce dziecka. Na pewno trzeba brać pod uwagę zdrowie i odpowiedzialnie o tym pomyśleć. Chęć posiadania dziecka w okolicach 40 pojawia się bardzo często, jest to syndrom uciekającej młodości. Większości kobiet i tak nie udaje się już urodzić, dlatego też nie widzimy ich aż tak wiele w naszym otoczeniu.

Ja to bardzo mocno odczuwam. U mnie organizm chyba sam zdecydował, że jest już za późno. Waham się jeszcze z adopcją zarodka, ale ponieważ pojawiły się u nas bardzo poważne problemy zdrowotne z córką, dlatego ten temat muszę odłożyć. nie dam rady, bo prawdopodobnie czeka nas długie i wyczerpujące fizycznie i psychicznie leczenie w szpitalu.
 
Czyli,jak widać, przemyślenia różne:)dla jednych 42 to zupełnieok, dla innych 38 to już za późno. My jednak spróbujemy, ale nic na siłę, pół roku...jak się nie uda, widocznie tak będzie musiało być...
 
Ja się nie zgodzę z tą uciekająca młodością ,bo to raczej instynkt macierzyński nam podpowiada że chcemy jeszcze dziecko ,ja w maju skończyłam 39 a w marcu urodziłam córkę i wcale nie czuje się staro ,w szpitalu leżałam dwa razy i na pewno nie byłam najstarsza 😉 nawet jak urodziłam leżała ze mną rówieśniczka.Jezeli chodzi o utraconą młodość to kobiety po 30 tce też musiałoby to dotyczyć bo już też super młode nie są.
 
Przemysl to... jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci... to Twoje zycie I to Ty musisz miec pewnosc, ze naprawde chcesz tej ciazy I tego dzidziusia.
Opinii innych I ich doswiadczenie sa ich a nie twoje.
Jak kobieta jest gotowa w tym czy innym wieku na dziecko to jej pryzmat postrzegania sie zmienia.
Pamietasz pewno jeszcze, ze ciazy szaleje hormony :).
A jak cos pojdzie nie tak... (zycze aby sie udalo I wszystko bylo w rewelacyjnym porzadku).
Przepraszam, jezeli wydaje sie Tobie chwilami niemila. PMS daje mnie siwe znaki :(
 
reklama
Przemysl to... jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci... to Twoje zycie I to Ty musisz miec pewnosc, ze naprawde chcesz tej ciazy I tego dzidziusia.
Opinii innych I ich doswiadczenie sa ich a nie twoje.
Jak kobieta jest gotowa w tym czy innym wieku na dziecko to jej pryzmat postrzegania sie zmienia.
Pamietasz pewno jeszcze, ze ciazy szaleje hormony :).
A jak cos pojdzie nie tak... (zycze aby sie udalo I wszystko bylo w rewelacyjnym porzadku).
Przepraszam, jezeli wydaje sie Tobie chwilami niemila. PMS daje mnie siwe znaki :(
Spoko, nie odbieram Twoich wypowiedzi, jako ataków:)...bardziej jakbyś sama nie była pewna czy chcesz mieć kolejne dziecko? Z tego ,co tu czytam, wiele dziewczyn miało podobne przemyślenia, a jednak zaszły, urodziły...no w końcu po to są takie fora, żeby pytać, doradzać się, wymieniać dośwadczeniami:)
 
Do góry