reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

A czy coś się bierze na niski estradiol???

I tak podsumowując żebym nie zapomniała w 3-5dc muszę zrobić:fsh, LH, estradiol, prolaktyne i D3 tak????
 
reklama
Muszę wam się wyżalić chyba wybuchnę płaczem
Mam wyniki AMH 0,757 tragedia estradiol tez niski koniec pewnie wchodzę w menopauzę i nie urodzę nie uda mi się zajść w ciąże [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]jestem taka zła ze moja ostatnia szansa skończyła się w styczniu i mam synka w grobie a nie obok siebie [emoji17][emoji17][emoji17]to nie jest sprawiedliwe najgorszy rok w moim życiu !!! I jak tu żyć z ta świadomością ?? Ze przekwitam??
Kochana przespij sie z tym spokojnie i pomysl sobie...taką histerią napewno nie pomożesz maleństwu byc z sobą...ja rozumiem bo naprawde ostatnio bardzo duzo przeszłas,ale daj sobie psychiczne wyciszenie...
Badania to tylko badania i wcale nikt Ci nie powiedzial jak narazie ze nie masz szans zostac jeszcze mamą :) ja mam wyniki super a jak widzisz ponad 2 lata staran i nic z tego...
Moj gin w Klinice niepłodności mi powiedzial ze zawsze jest wyjscie...jesli bede bardzo chciala tak za wszelką cene to jest jeszcze inv. Juz nawet brał pod uwage dawczyni jajeczka...byłam bardzo zla jak mi o tym powiedzial ale nawet gdybysmy juz nie mogli z mężem poczac dzieciatka to sie i na to zdecyduje...
Kochana głowa do góry :) ja wiem ze latwo pisac ...ale pomysl przeciez juz bylas niedawno w ciazy...moze za miesiac sie okaze ze znow jestes w ciazy :) a całe te nerwy byly niepotrzebne :)
Trzymam za Ciebie, siebie i inne staraczki kciukasy :)
 
Muszę wam się wyżalić chyba wybuchnę płaczem
Mam wyniki AMH 0,757 tragedia estradiol tez niski koniec pewnie wchodzę w menopauzę i nie urodzę nie uda mi się zajść w ciąże [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]jestem taka zła ze moja ostatnia szansa skończyła się w styczniu i mam synka w grobie a nie obok siebie [emoji17][emoji17][emoji17]to nie jest sprawiedliwe najgorszy rok w moim życiu !!! I jak tu żyć z ta świadomością ?? Ze przekwitam??
Kochana masz dobre wyniki, nie przekwitasz tylko zmniejszyła ci się rezerwa jajnikowa- jak pisałam nie ma to żadnego wpływu na płodność, bo jajeczka są. Ja przed leczeniem fsh miałam 51 i to był wstęp do menopauzy. Nie panikuj, uda się zajść w ciążę, zaufaj swojemu organizmowi, widocznie jeszcze nie jest gotowy....:)
 
Mi FSH 8.66 w 3dc wyszło estradiol 73,0 AMH 0,757
emoji17.png
Takie miałam tuż przed zajściem w cyklu poprzedzającym. Poniżej wklejka z diagnostyki (sorki za rozmiar) wraz z normami, ale wcześniej jak zdiagnozował były inne te poziomy (zaraz Wam wkleję) Jeśli któraś się zna to proszę komentować, ja się nie znam, powtarzam słowa lekarza




FSHFSH9,65mIU/ml

faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml
środek cyklu 2,55 - 16,69 mIU/ml
faza lutealna 1,38 - 5,47 mIU/ml
po menopauzie 26,72 - 133,41 mIU/ml

LHLH3,78mIU/ml


Prawidłowo miesiączkujące kobiety:

Faza folikularna 1,80 - 11,78 mIU/ml
Szczyt w środku cyklu 7,59 - 89,08 mIU/ml
Faza lutealna 0,56 - 14,00 mIU/ml

Kobiety po menopauzie
bez hormonalnej terapii 5,16 - 61,99 mIU/ml
zastępczej


Witamina D metabolit 25(OH)Wynik badania:21,40ng/ml


Niedobór <10 ng/ml
Poziom niewystarczający 10-30 ng/ml
Poziom wystarczający 30-100 ng/ml
Toksyczność >100 ng/mlBadanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison.

AMHAMH3,89pmol/l


Kobiety zdrowe

Wiek 2.5 percentyl – 97.5 percentyl (pmol/l ) Mediana (pmol/l)
20-24 lat 8,71 -- 83,6 28,6
25-29 lat 6,35 -- 70,3 23,6
30-34 lat 4,11 - 58,0 20,0
35-39 lat 1,05 – 53,5 14,2
40-44 lat 0,193 – 39,1 6,29
45-50 lat 0,071 – 19,3 1,39

Kobiety z PCOS
13,3 – 135 48,6
Mężczyźni zdrowi
5,5 - 103 34,2
Niniejszy wynik AMH w pmol/l wygenerowany został za pomocą testu Elecsys AMH Plus i umożliwia wyliczenie indywidualnego dawkowania folitropiny delta Ferringa.
Współczynnik przeliczeniowy: pmol/l x 0,14 = ng/ml
Badanie wykonano testem Elecsys AMH Plus firmy Roche metodą ECLIA na aparacie Cobas. Wyniki uzyskane przy użyciu testów innych producentów nie są równoznaczne z wynikami uzyskanymi za pomocą tego testu.
Badanie należy wykonać ściśle wg zaleceń lekarza prowadzącego.
Uwaga! Zmiana metody.
Wyniki super, rezerwę masz piękną nie jedna 20 latka o takiej marzy. :)
Wyniki poprzedzające troszkę słabsze ale absolutnie nie menopauzalne...
Na Twoim przykładzie widać jak hormony sobie u nas skaczą, dlatego dziewczyny nie załamywać się wynikami tylko działać (hormony suplementy). Dziś może być gorzej a za tydzień idealnie.
Mamy smutne czasy, my jak to mówi moja koleżanka jesteśmy jeszcze z dobrych lat 70....jestem na forum gdzie zdrowe 20 letnie dziewczyny nie mogą zajść w ciąże i to jest tragedia, są tam też 25 latki po menopauzie...tak.. jemy żywność faszerowaną hormonami i organizmy się buntują....
 
A czy coś się bierze na niski estradiol???

I tak podsumowując żebym nie zapomniała w 3-5dc muszę zrobić:fsh, LH, estradiol, prolaktyne i D3 tak????
Estrofem to lek zapisywany w przypadku niskiego estradiolu. Zrób koniecznie progesteron - to drugi ważny hormon w cyklu.
 
A czy coś się bierze na niski estradiol???

I tak podsumowując żebym nie zapomniała w 3-5dc muszę zrobić:fsh, LH, estradiol, prolaktyne i D3 tak????
Vit D to obojętnie kiedy, nawet nie musi być na czczo hormony 3-5 dc najlepiej ponoć do 4 dn. Ja jak już się wybiorę to po prostu poszło razem.
 
Estrofem to lek zapisywany w przypadku niskiego estradiolu. Zrób koniecznie progesteron - to drugi ważny hormon w cyklu.
Mi nawet nie badał progestronu tylko od razu dał duphaston, bo to bardzo częsty powód, że się zapładnia jajko ale nie zagnieżdża. Objawem niskiego progesteronu jest plamienie ( nawet lekkie bruntne) przed miesiączką. Tylko sprawdź kiedy ten progesteron trzeba zbadać bo to chyba jest problem drugiej fazy cyklu więc nie 3-5 dzień. Tu nie mam pewności bo nie badałam. Natomiast suplementacja estrogenu i progesteronu to już pochodzi chyba o tzn hormonalną terapię zastępczą a ona ma dość dużo znaczących skutków ubocznych (czytałam sporo na ten temat w necie) poczytaj zanim się zdecydujesz
 
Mi FSH 8.66 w 3dc wyszło estradiol 73,0 AMH 0,757[emoji17]
Magdamama,
z tego co kojarzę masz juz córki z straciłaś chłopca tak? A wszystkie dzieci z tym samym ojcem? pytam bo może przyczyny nie jeżą w Twojej bezpłodności tylko w immunologii. Znam parę która rodziła wszystkie dziewczynki i roniła wszystkich chłopców. Mają dwie córki a trzech synów poroniła. Robiłaś badania u specjalisty zajmującego się tą przyczyną? U drugiej koleżanki facet dostał streryd jakiś do łykania ona dwa razy poroniła i dwie córki mu urodziła ( tak na zmianę) bo coś między nimi było nie tak
 
reklama
Do góry