reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Czesc Karla251,

zastanawiam sie, jak sie u Ciebie sytuacja toczy. Jakbys miala ochote sie podzielic, to by bylo super, przynajmniej mi byloby razniej. Ja zrobilam trzecia bete (8 dpt 118, 10 dtp 275 14 dpt 2632) i teraz czekam na kontrole usg w przyszlym tygodniu. Zadnych objawow ciazowych (no, moze raz czy dwa jakies ciagniecia w podbrzuszu). Tak ze czekam na wizyte nadzieja,ale i z lekiem, co sie okaze. Cieplo Cie pozdrawiam.
Beta pieknie rosnie. Sprobuj sie nie stersowac. Czekaj spokojnie na usg. Bedzie dobrze.
Ja tez nie mialam zadnych objawow poza naprawde mocnym bolem brzucha. Juz myslalam ze to okes idzie ( 8dpt) a wynik bety wstazywal ciaze. Potem troche ciazowych symptomow przybylo na chwile by w 8tyg zniknac calkowicie ( juz myslalam ze poronienie bo w poprzedniej ciazy tak mialam- 10tydz wszystkie symptomy ustaly a w 13tyg poronienie) potem wrocily na ok 2tyg i calkowicie ustaly. Dzisiaj moje szczescie ma 12tyg. Juz dawno minal mi baby blues a ja czasami placze ze szczescia ze mam moja kruszynka na ktora czekalam tyle lat.
 
reklama
Witajcie. Dziewczyny, nic mnie nie boli, czuję się normalnie, a dziś po oddaniu moczu zauważyłam lekko zarózowiony papier toaletowy po użyciu. Zauważyłam to rano, popołudniu się powtórzyło. Mam cały dzień wkładkę jest czysta. Powiecie pewnie, że muszę lecieć do lekarza, ale jestem w pracy, nikt tutaj nie wie,że jestem w ciąży, na dodatek w piątek kończy mi się okres próbny i mam dostać umowę o pracę. Powtarzam, że nic mi nie dolega oprócz tego. Wizyta u lekarza dopiero w czwartek.
Myslicie, że to może być coś poważnego?
Do czw nie daleko oby to nie bylo co mysle. U mnie niestety tez tak sie zaczelo. Mialam lekko ubrudzona wkladne, potem nie mialam i tak na zmiane. Ale wiem ze mnostwo kobiet ma nawet krwawienie a ciaza rozwija sie prawidlowo wiec staraj sie nie stresowac.
 
Hej 🙂
U mnie wszystko stabilnie. Byłam na wizycie u lekarki. Ustaliła, że jest ciąża, ale nie powiedziała nic więcej, bo jest jeszcze za wcześnie. Dodała też, żebym do niej już nie przychodziła, nie poprowadzi mojej ciąży, nie prowadzi ciąż 40+ . No nie powiem, zdenerwowałam się bardzo. Miałam nadzieję jednak, że będę mogła na nią liczyć, bo to ona potwierdziła, że nie widzi żadnych przeciwwskazań, żebym zdecydowała się na ciążę w tym wieku. Idę do innego lekarza, w środę.
Piszecie o becie, szczerze mówiąc nie wiem o czym. Czy jest to poziom progesteronu? Jestem zielona w tym temacie.
(Wracając jeszcze do lekarki) W ostatnim cyklu zrobiliśmy badania nasienia partnera. okazało się, że wyszły bardzo złe, pani doktor powiedziała, że nie ma szans, jedynie in vitro, bo przecież ja nie mam czasu żeby wciąż próbować. Poza tym wizyta była w okresie potencjalnej owulacji. Lekarka stwierdziła, że jest to cykl bezowulacyjny. Ja już zrezygnowałam, nie chciało mi się już starać, badania partnera jednak mnie załamały i nie widziałam w ogóle jakichkolwiek szans. A tu taka niespodzianka.
Co za baba. Ona nie prowadzi ciaz 40+. Znajdziesz kogos lepszego.
No to rzeczywiscie niespodzianka. U nas tez bylo slabe nasienie ale bardziej lekarza martwila zla jakosc nasieniev( jak nam dlumaczyl plemniki jakies zdeformowane u mojego partnera np dwie glowy) i to bylo 10 lat temu gdzie moj mial 33 lata. Nam nie bylo dane naturalnie zajsc w ciaze pomimo tylu lat staran.
Takze u ciebie super poszlo.
 
Co za baba. Ona nie prowadzi ciaz 40+. Znajdziesz kogos lepszego.
No to rzeczywiscie niespodzianka. U nas tez bylo slabe nasienie ale bardziej lekarza martwila zla jakosc nasieniev( jak nam dlumaczyl plemniki jakies zdeformowane u mojego partnera np dwie glowy) i to bylo 10 lat temu gdzie moj mial 33 lata. Nam nie bylo dane naturalnie zajsc w ciaze pomimo tylu lat staran.
Takze u ciebie super poszlo.
U mojego partnera w nasieniu plemniki też były zdeformowane i to bardzo. Stwierdzono terazospermie.
Co za baba. Ona nie prowadzi ciaz 40+. Znajdziesz kogos lepszego.
No to rzeczywiscie niespodzianka. U nas tez bylo slabe nasienie ale bardziej lekarza martwila zla jakosc nasieniev( jak nam dlumaczyl plemniki jakies zdeformowane u mojego partnera np dwie glowy) i to bylo 10 lat temu gdzie moj mial 33 lata. Nam nie bylo dane naturalnie zajsc w ciaze pomimo tylu lat staran.
Takze u ciebie super poszlo.

Co za baba. Ona nie prowadzi ciaz 40+. Znajdziesz kogos lepszego.
No to rzeczywiscie niespodzianka. U nas tez bylo slabe nasienie ale bardziej lekarza martwila zla jakosc nasieniev( jak nam dlumaczyl plemniki jakies zdeformowane u mojego partnera np dwie glowy) i to bylo 10 lat temu gdzie moj mial 33 lata. Nam nie bylo dane naturalnie zajsc w ciaze pomimo tylu lat staran.
Takze u ciebie super poszlo.
U mojego partnera w nasieniu plemniki też były zdeformowane i to bardzo. Stwierdzono terazospermie.
 
Kurde, a mi od wczoraj sie wlaczylo cos na ksztalt lekkich boli mensturacyjnych, i nie mija. Naczytalam sie, ze to normalne, ale poki nie zobaze usg, to moze to byc cokolwiek - zarowno dobra, jak i zla informacja. Tak, ze czekam na badanie w srode.....
 
Dziewczyny przypadkiem trafiłam na ten wątek i chce was pocieszyć. Mam 45 lat, moja córeczka wczoraj skończyła miesiąc. Poprzednie 2 ciąże poroniłam w wieku 42 i 43 lata. W każdej ciąży w odnoszonej również moje objawy to ból piersi ale nie mocny i bóle brzucha jak na okres, objawy zanikały Ok 8 tygodnia w każdej ciąży. Także brak lub zanik objawów absolutnie o niczym nie świadczy. Pozdrawiam wszystkie mamuśki 40+
 
reklama
Dziewczyny przypadkiem trafiłam na ten wątek i chce was pocieszyć. Mam 45 lat, moja córeczka wczoraj skończyła miesiąc. Poprzednie 2 ciąże poroniłam w wieku 42 i 43 lata. W każdej ciąży w odnoszonej również moje objawy to ból piersi ale nie mocny i bóle brzucha jak na okres, objawy zanikały Ok 8 tygodnia w każdej ciąży. Także brak lub zanik objawów absolutnie o niczym nie świadczy. Pozdrawiam wszystkie mamuśki 40+
Gratulacje! Udaje się, bądźmy wszystkie dobrej myśli.
Ja mam dwójkę starszych dzieci. Rodziłam w wieku 26 i 30 lat. Mam obecnie 43 lata, udalo się ponownie - skończony 6 tc.
 
Do góry