reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Z tymi rozstaniami mam tak samo. Na razie wszędzie go biorę ze sobą a rozstanie ćwiczę w teorii, ostatnio to mnie nawet tak poniosło, że sobie wyobraziłam, że gdzieś na dłużej bez niego jadę. Mąż się pyta czemu ty płaczesz a ja, że nie chce go zostawiać a on, że przecież w domu siedzimy to jak go zostawiasz. Takie teoretyczne rozstanie było :)

Coś mi w ogóle na jego punkcie się w głowę zrobiło, obcinam ostatnio metkę w jakiś starych bodziakach a moje córy w śmiech i mówią, że one wszystkie trzy tą metkę jakoś przeżyły ale jego rzeczywiście może trochę uwierać :) :) :)

U wróżki nie byłam ale tak sobie myślę, że czwóreczka dzieci to mi starczy :)
 
Ale to jest racja ci mi położna powiedziała ze im bardziej się karmi tym bardziej się macica zaweza i oczyszcza.Jak długo będziecie karmić?Ja podejrzewać ze max 4 miesiące.Potem te mleko jakilec jałowe leci.
Szczegolnie po porodzie sie obkurcza. A u mnie po kazdym było to mega bolesne doświadczenie. Az sie boje co bedzie teraz. Nie wiem ile bede karmić. Dziecko samo sobie wybierze. Starsze karmiłam 15 mcy a potem juz nie chciały. Tą najmłodszą 26 mcy. Teraz nie wiem. W sumie to mi obojętne. Tylko z tej racji na dłużej z domu nie można wyjść bez towarzystwa😁
 
Hahaha u mnie najszczuplejszy ten, który najkrócej wisiał na cycku🤣🤣🤣

Moi starsi szczupli, córka 167 cm i 46 kg a syn 175 i 51...No ale on jeszcze rośnie.
Pewnie to nie żadna pewność ale ja od zawsze mam skłonności do nadwagi więc bardzo przewrażliwiona jestem 😜
Wiadomo jak ktoś się będzie źle odżywiał później to cyc z dzieciństwa nie pomoże 😂
Chociaż znam takich co jedzą co i ile chcą i nie tyją... Chamstwo 😂😂
A tak serio to się na czytałam o florze bakteryjnej, która jest "zdrowsza" dzięki SN i KP.
Ja zrobiłam co mogłam ( natura też mi w tym pomogła bo nie zawsze chcieć znaczy moc).
Żeby nie było, że potępiam cc czy mm. Absolutnie! Są sytuację gdy ratują i super, że można skorzystać.
I nie mówię tu tylko o zdrowiu fizycznym, psychika matki jest równie ważna.
 
Mam cesarkę. Jadę w środę na 8 do Lublina. Mała jest ułożona pośladkami w dół. A szykowałam się na naturalny poród. Albo zrobią mi cc w środę albo w czwartek. Boję się jeszcze bardziej niż naturalnego. Oczwywiście powiedział że duże dziecko, duża głowa ale na spokojnie sprawdziłam opis USG w samochodzie. I teraz mam 38tc i 2dz a dziecko głowę ma na 37tc. z małym kawałkiem. Długość rąk tak samo. Kości udowe długie ale to miałam tak też ze starszą córką bo mąż jest wysoki. No i że brzuch ma na 40tc. Byłam na USG o18tej to koniec dnia dziecko najedzone do tego jest duży próg różnicy bo aż ok 600g. Ale mój doktorek lubi straszyć. Wód dużo mówił coś o górnej granicy. Dlatego mam taki wielki brzuch. Plus taki że od razu zadzwonił na izbę i zaklepał mi łóżko.
Na razie mam brać dalej heparynę no i trzymać się bo jak mi wody odejdą to od razu na stół bo pośladkami wiadome nie wyjdzie. Wychodzi na to że za tydzień będzie po wszystkim i wrócę do domu w niedzielę lub poniedziałek jak będzie wszystko dobrze.
Przynajmniej poród mnie nie zaskoczy i w domu mogę wszystko nasszykować.

W przedszkolach na około 👑 dlatego zdecydowaliśmy że mała idzie dzisiaj ostatni dzień do przedszkola w piątek a potem dopiero tydzień po świętach o ile całkiem nas nie pozamykają.
No to Kawoszka trzymam kciuki za szybką i dobrze zrobioną cesarkę i zdrową Izunię:)
 
@Mamsko witaj ! - gratuluje synka !
@Kawoszka81 - Moja córka tez była ułożona pośladkami , dlatego tez miałam cc. Plusem cesarki jest na pewno to, ze znasz datę porodu - mnie to cieszyło 😉 Wszystko będzie dobrze 🌸

Hymmm, właśnie zauważyłam różowe plamki na wkładce . Wiec:
•albo dostane okres 5 dni przed terminem
•albo coś mi się obtarło
•albo jestem szczęściara i jest to sławetne plamienie implantacyjne ( miałam takowe raz w tej ostatniej poronionej ciąży )
No cóż, zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji ;)
Udanego dnia !
W Bydgoszczy pada śnieg!
A u nas w uk zimno ale żonkile rosną już wszędzie - one tu rosną ot tak na trawnikach, jak w Polsce rosną np mlecze ;)
No to trzymam kciuki! Mnie się udało za pierwszym podejściem, to i innym może...:) Ale fajnie się robi, czekamy!
 
U nas tez zonkile sie trafiaja na dziko , w tym roku juz przekwitly. Pod domem kwitna mi frezje i azalia. Eh ale sie zimno zrobilo.
U nas dzis dzien ojca i imieniy starszego syna, robilam wiec tradycyjne tu ciacha, podobne do naszych paczkow. Zasluzylam na tytul chujowej pani domu 🏆nie urosly 🙊maz mowi , ze pyszne i tak 😂 nosz jakbym zawsze wszystko spieprzone podawala i przywykl 🙄
Zobaczymy czy starszaki zjedza oni byle czego nie rusza 😂
Mi w kazdym razie humor padl, niecierpie porazek ...
Arona, porozsyłaj do nas, my skosztujemy i potwierdzimy czy dobre:)
 
Dziewczyny gdy rozszerzałyście dietę waszym dzieciom to co podawałyście jako pierwsze i w jakim wieku malucha?
Jaś za tydzień kończy 17tyg/4mies i chciałabym mu już coś podać,bo mocno zagląda jak my jemy.
Starszym dzieciom rozszerzenie diety zaczynałam od kaszki, a dziś wyczytałam że najpierw warzywa,potem owoce i dopiero kaszka 😅. Ogłupieć można od tych zmieniających sie zaleceń 🤨
Oooo, te chciałabym wiedzieć, choć mnie to czeka dopiero za 3 mies.
 
reklama
Dziewczyny płaczę że szczęścia. Zdecydowałam się na amniopunkcję mimo tego, że badania prenatalne wyszły bardzo dobrze jak na moje 42 lata i pierwsze dziecko. Właśnie dzwonili z poradni genetycznej , że jest wynik i z maluszkiem wszystko w porządku . Płeć poznam na badaniach połówkowych 31 marca😁.
Bardzo dobra wiadomość, wyobrażam sobie, co za ulga!!!
 
Do góry