reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Tylko na czysto
Więc ja się na badaniach nie znam, wypowiedzą się mądrzejsi, ale mogę Ci tylko z własnego ogródka powiedzieć, że prolaktyna potrafi być niezawodną antykoncepcją. Nigdy się nie zabezpieczałam po pierwszej córce, na czysto zawsze była w normie tylko po obciążeniu dopiero szalała. Hormonalnie myśę, że nie było u mnie problemów ( tzn nie starałam się o dziecko więc tego specjalnie nie analizowałam) . Wystarczyło wziąć bromergon na prolaktynę i zaszłam od razu. Pewnie nie zawsze to tak działa, ale to mój przykład
 
reklama
Więc ja się na badaniach nie znam, wypowiedzą się mądrzejsi, ale mogę Ci tylko z własnego ogródka powiedzieć, że prolaktyna potrafi być niezawodną antykoncepcją. Nigdy się nie zabezpieczałam po pierwszej córce, na czysto zawsze była w normie tylko po obciążeniu dopiero szalała. Hormonalnie myśę, że nie było u mnie problemów ( tzn nie starałam się o dziecko więc tego specjalnie nie analizowałam) . Wystarczyło wziąć bromergon na prolaktynę i zaszłam od razu. Pewnie nie zawsze to tak działa, ale to mój przykład
Ale to za wysoka ta moja prolaktyna??
 
Bez obiązenia jest w normie, moja też taka była. Pełne jej badanie składa się z trzech pobrań, tego co ty miałaś potem podają Ci tabletkę metocroplamidu i pobierają krew po godzinie i po dwóch. I dopiero wtedy wychodzi czy przysadka reaguje właściwie.
 
Mam wyniki
FSH -9
LH -7.5
PROLAKTYNA- 15,5
Estradiol 36.5 i tu chyba o wiele za mało. Co myślicie?
Masz wyniki fazy folikularnej czyli początek cyklu, I są to dobre wyniki. Wklejam wykres jak działają hormony w cyklu :)
1565091686032.png
 
Masz wyniki fazy folikularnej czyli początek cyklu, I są to dobre wyniki. Wklejam wykres jak działają hormony w cyklu :)
Zobacz załącznik 1006899
No i nie dziwota ze chłop wraca z roboty do domu zawsze zestresowany, który kolorek dzisiaj ma górkę ;) Ja mojemu to chyba a lodówce powieszę ten rysunek, a niech kmini będzie dzisiaj obiad czy nie :):):)
 
Ja tych badan nawet nie robie i bez nich czuje sie staro. Bardzo staro.
Choc dzis pojechalam do szpitala bo wynik z cytologii (nieprawidlowy niestety) a polozna mowi do mnie "nie martw sie dziecko moje kochane". Moze ta starosc to tylko w mojej glowie siedzi :)

Tez miałam dwa razy zła cytologię i miałam mniej lat było strasznie ale wszystko wyszło dobrze wyszło także nie martw się tym.
A ta starość to hmm czasem tak się czuje to wszystko jest w głowie ja czuje się i wyglądam młodo a moje jajniki są już trochę zużyte [emoji16][emoji16][emoji16]
 
U mnie zaczal sie 26 tydzien ,za tydzien echo serca
Wow już 26tc a dopiero co tak bardzo się cieszyłyśmy pozytywnyn testem :biggrin2:
Niech się dobrze rozwija.:tak:
U nas na usg waży 3600g i początek 38tc wiec już może na świat wychodzić. I szczerze powiedziawszy liczę na to, że w przyszlym tygodniu się zobaczymy bo jak nie to i tak mam z racji na moja historię do szpitala sie położyć..
 
Wow już 26tc a dopiero co tak bardzo się cieszyłyśmy pozytywnyn testem :biggrin2:
Niech się dobrze rozwija.:tak:
U nas na usg waży 3600g i początek 38tc wiec już może na świat wychodzić. I szczerze powiedziawszy liczę na to, że w przyszlym tygodniu się zobaczymy bo jak nie to i tak mam z racji na moja historię do szpitala sie położyć..
U mnie też 26 tc ,jak wytrzymam do 28 października to też idę do szpitala.
 
reklama
Do góry