reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża od razu po poronieniu

Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
3
Witam. Mam za sobą dwie stracone ciąże. Pierwsza w czerwcu tego roku. W 9t5d a zatrzymana na 8t5d. Zakończona zabiegiem.
drugą miałam początkiem października, samoistną, na usg nawet nie wykryto ciąży jak zajechałam z plamieniem. I teraz jestem w kolejnej ciazy, nie zdążyłam dostać miesiączki.byłam 04.12 na badaniu. Na usg był widoczny zarodek, ale nie było tętna. Lekarz powiedział, ze to 6t3d, zarodek miał 0,59mm. Kazał przyjść 9.12, na usg na początku zarodek się nie pokazał, a za chwile był, ale trochę niewyraźny. Lekarz skomentował to tak, ze na dwoje baba wróżyła. Miałam zrobić betę hcg i zrobiłam. 10.12 wynosiła 24733
A 14.12 ponad 134 tys. Pojechałam na usg znowu, tak kazał lekarz. Zarodek się pojawił, ale bez tętna tym razem wskazuje na koniec 5tyg a początek 6. I zarodek wynosił 4.4mm . Nic mi tez nie powiedział konkretnego. Tylko żebym zrobiła raz jeszcze betę i przyjechała na kontrol zobaczyć czy serduszko się pojawi. I teraz moje pytanie, bo lekarz mówił od początku, ze miesiączki nie było, nie wiadomo kiedy owulacja i czy jest możliwość, ze za pierwszym razem zle zmierzył zarodek? Bo wychodzi na to, ze zmalał.. czy to w ogóle możliwe? Czy jest szansa, ze będzie dobrze?
 
reklama
Hej. Uważam, że jeszcze nadzieja jest. Często bywa tak, że w 6tc serca nie ma a w 6+3dni juz jest. Tylko wchodziłaby teraz kwestia ospowiedniego lekowania, trudno mi uwierzyć że będzie wszystko dobrze skoro przeszłas 2 poronienia pod rząd. Musiałabys sie wystarac o encorton, luteinę w dużej dawce, heparynę, może acard + witaminy dla ciężarnej.
Nie jestem lekarzem ani znawczynią, jestem kobietą która straciła 5 ciąż, ostanią samoistnie i tak jak Ty nie dostała kolejnej miesiączki i zaszła w ciąże. Powiedzialam sobie że noe odpuszcze tej Kropeczki, poleciałam do dobrego Gin i prosiłam o pomoc. Dziś kończę 4 miesiąc.
 
Ps. Jak byłam na usg w 6+4 dni była mała plamka, nieksztaltna, pęcherzyk płaski, takie licho. Lekarz tez powiedział ze nie wiadomo jak to bedzie. I przepisał mi Pregnyl do wstrzyknięc w brzuch- bardzo dobra sprawa. Podkarmia zarodek, wzmacnia.
 
Hej. Uważam, że jeszcze nadzieja jest. Często bywa tak, że w 6tc serca nie ma a w 6+3dni juz jest. Tylko wchodziłaby teraz kwestia ospowiedniego lekowania, trudno mi uwierzyć że będzie wszystko dobrze skoro przeszłas 2 poronienia pod rząd. Musiałabys sie wystarac o encorton, luteinę w dużej dawce, heparynę, może acard + witaminy dla ciężarnej.
Nie jestem lekarzem ani znawczynią, jestem kobietą która straciła 5 ciąż, ostanią samoistnie i tak jak Ty nie dostała kolejnej miesiączki i zaszła w ciąże. Powiedzialam sobie że noe odpuszcze tej Kropeczki, poleciałam do dobrego Gin i prosiłam o pomoc. Dziś kończę 4 miesiąc.
Chodzę do najlepszego ginekologa w moim mieście. Dostałam acard i duphaston. Jest to taka sytuacja, ze nawet lekarz nic konkretnie nie mówi, bo niewiadomo.. i zmartwiło lekarza właśnie to, ze na pierwszym usg zarodek był większy..
 
Ale jak to zarodek zmalał?! Może sie nie rozwijać, ale zmaleć??. Beta Ci fajnie rośnie, wiadomo że to nie pozamaciczna. Musisz miec duzy poziom progesteronu, czyli nie jefna tabl.duphastony rano i wieczorem tylko przynajmniej po 2. Dobrze gdyby Ci wypisał ten pregnyl
 
Troche źle zrozumiałam, myslałam na początku że to 6 tydzień. No w 6/7 serducho juz sie pojawia, chyba że faktycznie miałaś owulacje przesuniętą. Chciałabym aby było dobrze, myśle że kolej a wizyta będzie decydująca.
Co jak co, napewno musisz porobić badania, bo z jakiejs przyczyny tak się dzieje. Trzymaj się cieplutko :*
 
reklama
Ale jak to zarodek zmalał?! Może sie nie rozwijać, ale zmaleć??. Beta Ci fajnie rośnie, wiadomo że to nie pozamaciczna. Musisz miec duzy poziom progesteronu, czyli nie jefna tabl.duphastony rano i wieczorem tylko przynajmniej po 2. Dobrze gdyby Ci wypisał ten pregnyl
Przy obumarciu zarodka dochodzi do jego obkurczenia, to normalne.
 
reklama
Do góry