reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

dytko- jeszcze o tobie zapomnialam, jako doswiadczony ciazowy anemik :)-)) pisze ci ze nie jest zle z twoimi wynikami. od 20tyg ciazy krew zaczyna bardzo sie rozrzedzac i stad spadek parametrow. normy dla kobiet w ciazy sa inne, hemoglobina w drugim trymestrze powinna byc 11, wiec jestes blisko, w trzecim trymestrze to 10,5. gin na pewno da ci zelastwo dodatkowe, pamietaj zeby stosowac sie do sposobu brania, kazdy producent ma inne zalecenia przyjmowania swoich lekow, i oprocz witaminy c wazne jest tez przyjmowanie kwasu foliowego (w szpitalu wszystkie anemiczne dostaja kwas foliowy 3x i do tego zelastwo). na pocieszenie- od 29 tyg krew znowu zaczyna sie zageszczec, wiec pozostaje tylko wytrwac te 9 tygodni :-D
 
reklama
Jednokosmówkowe, dwuowodniowe. Nasze Dziewczyny póki co, nie różnią się zbytnio masą, ale lekarz zapowiedział, że trzeba to sprawdzać co dwa tygodnie. A ja nie narzekam, chociaż w pracy musiałam powiedzieć przerwa, bo czasami brzuch mnie pobolewa i dostałam L4. Domyślam się, że moja macica rozciąga się w inny sposób niż u mam "pojedynczych":happy2:
Nasza reakcja na bliźniaki, lekki szok, ale ja mężowi w żartach na dzień przed usg powiedziałam, że fajnie byłoby mieć bliźniaki;-) A jak u Was? Większość mam oczekuje na dwujajowe bliźniaki, czy są też mamy bliźniąt jednojajowych?
 
Prawdziwe bliźniaki, fajnie zabrzmiało:)
Szukałam jakiegoś źródła informacji o ciążach bliźniaczych, czy Wy też macie takie wrażenie, że mało jest literatury na ten temat? W ogóle mój pierwszy ginekolog, a w zasadzie Pani ginekolog, jak zobaczyła bliźniaki była w szoku, chyba w większym jak ja:D A powiedz mi jak Ty się miewasz w 30 tc? Brzuszek już dość duży? W ogóle jak u Ciebie było z dolegliwościami rozciągającej się macicy?
 
reklama
Do góry