reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hej dziewczynki :-)
Jakie sliczne brzucholki, ja już sie nie moge doczekać jak mój będzie bardziej widoczny :tak:

A co do wagi to ja na razie jestem -1kg (15tc) i bardzo się tym martwie :-( no ale najważniejsze, ze dzieci najedzone....ale lekarza kazał zabrać się za siebie,bo juz teraz nie mam siły jestem bardzo słaba....no ale do jedzenia sie nie zmuszę.

Trochę mnie nie było ale głupia zrobiłam ten test Pappa z krwi i wyniki mam okropne....ale lekarka pocieszyła mnie ze nie brała by pod uwagę tych wad u dzieci, bo z usg wychodzi, ze dzieciaki są zdrowe....ale mam bardzo niski poziom białkaA i grozi mi szybsze zwapnienie łożyska, no i dzieciaki mogą być mniejsze....ale jestem dobrej mysli.

Z lepszy wieści to na 80% będzie parka :-) no i już czuję gilganie :-D oj cudowne uczucie:-)

Filmik z karmieniem super :tak: Mój cały czas martwi sie jak JA sobie poradzę więc musze pokazać mu filmik :tak:
 
Bibiana gratuluje parki :-) I wynikami z testu sie nie przejmuj, wazne ze usg nie wskazuje nieprawidlowosci. A i kilogramy przyjda z czasem - tego akurat nie unikniesz :-)

A ja jestem po wizycie u gina. Nie robił mi usg bo za tydzien mam III prenatalne. Szynka trzyma, ale gin nastawial mnie ze od teraz brzuch bedzie z tygodnia na tydzien wiekszy. Mam brac 3 x dziennie nospe i magnez by ulzyc rozciagajacej sie macicy. Poinformowal mnie ze w 32 tc zdecydujemy ostatecznie o rodzaju porodu. Powiedzial tez ze musimy dociagnac przynajmniej do 34 tc. Kazdy nastepny dzien ponadto bedzie sukcesem. Mam wiecej odpoczywac. Coraz realniejsza jest dla mnie wizja rozwiazania.

Dziewczyny nie martwcie sie kilogramami. Jak widac po naszych rozpakowanych mamach one znikaja bardzo szybko po porodzie. A opieka nad maluszkami to swoisty aerobic.

Lilinko, widze ze ładnie zorganizowalas kolejke porodowa. I tego sie prosze trzymac!

Ostatnio byla dyskusja na temat stanikow do karmienia. Ja zakupilam taki: http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-100-bawelna-3-kolory-75-e-i3000859368.html. Wlasnie zaczelam go nosic zeby przyzwyczaic do niego biust i musze przyznac ze jest bardzo wygodny i mięciutki.
 
Jestem już po wizycie (to była taka ostatnia u genetyka) i wszystko jest w porządku. Normalnie kamień z serca :-). Dziewczyny ważą po 1220 i 1320. Czyli mogę wziąć się ze spokojnym sumieniem za te grubsze zakupy.

Maggi pisałaś, że kolor budek w zoomie nie ma wpływu na nagrzewanie się od słońca ? Czyli mogę mieć czarny i dzieciaki mi się nie zagotują ? Dobrze zrozumiałam ??

Dziewczyny zdjęcia z brzuchami są świetne-piłki połknęłyście ?? Niby między nami mała różnica, bo po 2-3 tygodnie, ale w wielkości brzucha to przepaść.

Bojka współczuję sprawy z łożyskami-chociaż jak na to spojrzeć z innej strony to szybciej będziesz z maluszkami. Podniosłaś mnie też na duchu tym, ile Twoje dzieci przybrały w tak krótkim czasie, bo ja już schizowałam, że moje takie pchły a jak za 4 tyg się rozkraczę to one będą miały po 1,5 kg.

Miss no lekko mnie przygięło do ziemi jak zobaczyłam listy. Wielkie dzięki. Na szkole położna mówiła o 3 ręcznikach (nogi, podmywanie, reszta), po co termometr. Kikut wycierać na sucho wacikiem jałowym-jedynie jak się dzieciak osika to tym Octa...
 
Tigla - super wieści po wizycie, gratuluję:)Wagowo to twoje dziewuszki idą całkiem dobrze jak na ten tydzień. A co do wózka to hmmm nie wiem jak dokładnie to jest ale w sklepie twierdzą że kolor nie ma znaczenia bo i tak budki mają ten filtr UV 50+ chyba najwyższy jaki może być, ewentualnie można sobie dodatkowo parasolką dosłaniać dzieciaczki. Parasolki pewnie i tak się będzie miało żeby słońce nie świeciło po oczkach.
 
eevlee trzymam kciuki za 32tc i odpoczywaj ile wlezie, ale wiem jakie to trudne, bo czasem takie odpoczywanie potrafi bardziej zmęczyć:tak:
A co do kg to ja się tam nie martwie, bo jak się przybrało to i się zrzuci, moja koleżanka 35kg przybrała i wszystko zrzuciła, a ciąża pojedyńcza, a u nas już przy porodzie dużo zejdzie, ja w pierwszej ciąży w dniu wypisu ważyłam tyle co przed ciążą więc i wam tego zyczę:tak:

Tigla ja miałam czrno-zielony wózek, a w środku był biały, czasami wkładałam rekę żeby sprawdzić czy nie ma tam szklarnie, ale było ok, producenci na pewno dbaja o nasze maluszki.... a wkoło pełno czarnych wózków więc coś w tym musi być co pisze Maggi.

Dziewczyny ja uzywałam do kikutka octaniseptu, ale połozna powiedziała, ze ważne aby tam w środku było sucho, niby woda nie zaszkodzi ale trzeba dobrze w środku go wysuszyć. Fajne tez były te jednorazowe gaziki leko ale mi wygodniej było popsikać i ewentualnie patyczkiem namoczonym tam pogrzebać.
 
Dziewczyny mam ogromny PROBLEM !
Rano wpadłam na ściane i walnęłam sie w palec u nogi. Bolało. U lekarza kulałam. Teraz ściągnęłam skarpetkę a on mi zsiniał. Kurcze, mąż na treningu a ja nie wiem co robić, czy zgłosić się na pogotowie żeby zobaczył to lekarz ?
Macie pojęcie, czy mogą mi zrobic rtg stopy ? Bo nie wiem, czy jest sens jechania na pogotowie.
 
Nam tez na szkole rodzenia polozna mowila zeby starac sie te kikutki utrzymywac w suchosci. Po kąpieli delikatnie osuszyc pieluszka tetrową swiezo wyprasowana. A octenisept dopiero jak dostana sie tam jakies zanieczyszczenia lub jak w okolicach pepuszka pojawi sie zaczerwienienie.

Co do wagi to ja mam na plusie 15 kg. Obwód brzucha 102 cm. Znaczy ze chlopaki rosna i maja sie dobrze :-)
 
Tigla, a potrafisz tym palcem poruszac? Sinak to normalna reakcja na uraz. Podczas uderzenia uszkodzone zostaly drobne naczynka krwionosne. Przyłóż sobie zimny oklad, posmaruj palec żelem na stłuczenia np. Altacetem. Jak nie masz w palcu czucia lub nie potrafisz nim ruszac wtedy zasiegnij pomocy lekarskiej.
 
reklama
hej,
ale ten czas leci już zaraz będziemy rodziły:)
Netka ja mam teraz 35 tydzień,więc jeszcze chciałabym 3 wytrzymać,żeby w 38 się rozpaść,ale zobaczymy.
Dzisiaj byłam na wizycie i lekarz mówi,ale Pani szaleje w 35 tygodniu ciąży bliźniaczej,no ale całkiem dobry wynik i badania mam podobno extra i skwitował,że służy mi ta ciąża-heh,ale nie mam zamiaru już długo w niej chodzić:)
W czwartek idę na ktg i do mojego "prawdziwego" lekarza bo chodzę do dwóch:)
A dziewczyny macie piękne brzuszki!!!
Miss dzięki za listę to może faktycznie się spakuję wreszcie.
Porady odnośnie butelek bezcenne:)
Aha na liczniku mam +21kg,więc mam nadzieje że za dużo już nie utyje a potem schudne,jestem dobrej myśli.
 
Do góry