reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja właśnie dzisiaj też zapisywałam się do szkoły rodzenia - też jestem ciekawa czy powiedzą coś mądrego :)) ale znaleźliśmy bezpłatną, bo jednak szkoda nam było płacić 500 zł..

Ja właśnie myślę żeby się zapisać do szkoły rodzenia - u mnie też jest bezpłatna....tylko myślę czy to nie za wcześnie....w sumie wszędzie piszą że po połówkowym usg...
 
reklama
A co do depilacji/golenia - u mnie depilacja też odpada- boli mnie to przeokropnie - pozostaje maszynka - póki co bez problemów sobie radzę....ale penie za parę tygodni się to zmieni :)
 
Witam poniedziałkowo:)
Miss mój spis w sumie niewiele różni sie od Twojego.Ja mam 2 tetrowe pieluchy a nie 4 no i dodatkowo mam 2 rożki,maść do pielegnacji pupci,smoczki x 2 na wszelki wypadek no i nie brałam żadnych spodenek bo to bez sensu na początku dzieciaczki w psiochach najwygodniej i dla Ciebie i dla nich:)to jedna torbę mamy spakowaną,teraz musimy siebie spakować:)
Anika fajnie,że w domku i w trójpaku,bo jak Ty byś teraz urodziła to w kolejce ja a tak odetchnęłam z ulgą:)
Fajnie,że masz 12-13,niezła data by była 13.03,2013 kurcze czad:)a ja mam plan wytrwać do 17 w takim razie,ale 23 byłby tez fajną datą:)
Netka czyli ty też bedziesz miała czwóreczkę ,fajnie że ekipa pół na pół.No to niezłe przedszkole,ale fajnie kiedyś będziemy miały.....A Zosia ładne imie,moja córka ma tak na imię,ale Majka z kolei jej się podoba i powiedziała,że jak będzie miała córkę to tylko Maję:)A teraz tez masz termin na kwiecień bo coś ten miesiąc Cię lubi?
Sodie w którym tygodniu urodziła bo dalej nie wiem?
 
Różyczka -zadzwoń sobie do wybranej szkoły rodzenia i zapytaj kiedy jest najbliższy kurs bo możesz przegapić:) ja dzwoniłam do przyszpitalnej też darmowej w połowie lutego i Pani powiedziała że już nie ma miejsc na tą która zaczyna się w marcu:( a następna dopiero w maju. Dla mnie to już za późno bo nie wiem jak będziemy się w trójpaku trzymać, więc udało mi się wcisnąć na tą marcową bo ja i tak tylko teoria:) ćwiczeń nie wolno więc się udało:) A tak jak dziewczyny piszą szkoda wydać 500 zł czy nawet mniej na szkołę z której nie wiadomo ile się faktycznie wyniesie przydatnych informacji.

Sade - Sodie urodziła w 36 tygodniu i 5 dniu:) jeśli dobrze policzyłam:)
 
Ostatnia edycja:
Różyczka - tak jak pisze Maggi - zadzwoń i się dowiedz o terminy. Ja się zapisywałam z jakieś dwa albo trzy tygodnie temu na termin rozpoczęcia od 20 marca. To będzie mój 27 tydzień ciąży i tak sobie wyliczyłam, że będzie w sam raz jak jest 8 tygodni zajęć to też żeby za późno nie skończyć, bo potem to nie wiadomo jak będzie.
A miejsca bardzo szybko się kończą w tej naszej bezpłatnej szkole.

edit: Mój kurs w szkole rodzenia trwa 5 tygodni, ale to i tak daje 32 tydzień na końcu więc pewnie wtedy już bardziej będzie trzeba uważać.
 
Ostatnia edycja:
Pachnąca - to zaczynasz kurs prawie w tym samym czasie co ja:) u mnie od 18 marca. Tylko z wrażenia ja nie wiem jak długo dokładnie trwa ten mój kurs i czy spotkania sa dwa czy raz w tygodniu, zapamiętałam tylko że jest godzina teorii a potem cwiczenia. A jak to u ciebie wygląda? zamierzasz też chodzić na ćwiczenia czy też masz zakaz od ginka?
 
Maggie - dzięki za podpowiedź :) Właśnie zadzwoniłam - i jutro jadę z mężem żeby się zapisać. A Ty już zaczęłaś chodzić? Czy od początku marca zaczynasz?
A propos ćwiczeń - lekarka mi pozwoliła - ale mam przypominać że jestem w ciąży bliźniaczej to będę ciut lżejsze ćwiczenia miała :)
 
Ja chodzę do bezpłatnej szkoły rodzenia. U nas jest tak, że przychodzi sie po prostu na zajęcia z zaświadczeniem od lekarza i się jest. AA położna mówi, że szkoła jest od 30 tc.

Maggi dzięki za cynk z tym wózkiem. Trafiłaś nawet z kolorami-taki bym chciała. Nie zdążyłam dobrze pogadać z mężem i się aukcja skończyła :baffled: A już rozważam jazdę po niego (jakieś 290km-jestem z kuj-pom, mieszkam za Bydgoszczą).
 
Różyczko- ja zaczynam dopiero od 18 marca szkołę:)ale mam niestety zakaz ćwiczeń i ostatnio również zakaz podnoszenia "cięższych" rzeczy bo na badaniach połówkowych wyszło że jedno łożysko jest bardzo nisko położone:( więc troszkę się o to martwię;/. A nasze dzieciaczki idą wagowo bardzo podobnie mój jeden ma 350g a drugi 410g:) trochę też mnie zastanawia ta różnica w wadze między jednym a drugim ale na razie staram się o tym nie myśleć:-)
 
reklama
Tigla - o kurczę no to szkoda że tak ci sprzątnęli go z przed nosa;/ widzę że mamy podobny gust mi też bardzo podobał się ten kolor ale jest mocno rozchwytywany, więc sobie odpuściłam:( My będziemy mieli czarno-biały, na początku właśnie na niego byłam zdecydowana a później mąż zasiał ziarenko wątpliwości;/ bo nasze maluszki mają być już w sezonie letnim i czarny kolor wózka a zwłaszcza gondolek stereotypowo kojarzy się z dużym nagrzewaniem. Popędziłam do sklepu wybadać sprawę i wyszło że jednak że nie ma się co przejmować bo budki mają przeciwsłoneczne 50 plus nawet te jasne. A przecież w największy upał z dzieciaczkami nie będzie się łaziło. Jakby mi się coś jeszcze znalazło z zooma to podeślę:)
 
Do góry