reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

witam wszystkie mamusie:)

mam pytanie co sadzicie o pasach ciazowych? ktores mamy nosily?
kregoslup mi dokucza jak za duzo chodze i krocze tez jakbym kopa dostala:)
mam zamiar kupic bo moze troche latwiej bedzie funkcjonowac:)
pozdrawiam wszystkie mamy karmiace:) i cierpiace:)) kiedys bol minie:)

pozdrowienia dla milutka !!!!
 
reklama
MM tylko swędziała mnie skóra, ale nawet nie tak mocno, żeby drapać się w nocy. Dzięki Rainmance i Lennie szybko podjęłam działania, nalezy zbadać kwasy żółciowe (u mnie były dwukrotnie przekroczone) i transaminazy ALAT i ASPAT (u mnie były przekroczone wielokrotnie). Z cholestą nie ma żartów :( Ty jesteś już na końcówce, wiec nawet jak trafisz do szpitala, to na krótko, jeśli okaże się, że to cholestaza.
 
MM mam to samo. Od kilku dni swędzi mnie skóra na całym ciele. Dzisiaj byłam u lekarza, a on nawet nie zareagował jak mu powiedziałam o moich podejrzeniach. Zastanawiam się nad wizytą u innego lekarza. Małgoń gdzie wykonywane miałaś badanie kwasów żółciowych i transaminazy ALAT i ASPAT / w szpitalu czy laboratorium/. Czy trzeba mieć skierowanie od lekarza? Po jakim czasie od swędzenia miałaś zdiagnozowaną cholestaze? Przepraszam, że tyle mam pytań, ale nie wiem co robić.
 
Virtualna, transaminazy zrobiłam w luxmedzie, byłam na wizycie u pierwszego lepszego gin, żeby dał skierowanie. Kwasy żółciowe w szpitalu (luxmed nie robi), na podstawie podwyższonych transaminazów nie chcieli mnie przyjąć do szpitala, dla nich najważniejsze są kwasy żółciowe. Na izbie pobrali mi krew wieczorem, a o 11:00 był wynik i od razu położyli mnie do szpitala. Może od razu jedź do szpitala... Po kilku dniach od swędzenia zgłosiłam się na badania... Byłam wtedy w 31tc i zostałam w szpitalu do końca...
Trzymam kciuki, żeby to było zwykłe uczulenie :)
 
virtualna: zadzwoniłam do mojego lekarza, kazał mi nie jesc bananów i mleka, wyobrazasz sobie?????????? tej nocy mialam spokój, jesli to sie jeszcze powtórzy pójde i zrobie sama badania, o których mówi Małgoń.
 
Ja na jutro zapisałam się do innego lekarza i jeżeli on mnie nie skieruje na badania również pójdę sama. A dzisiaj spróbuje nie pić mleka i nie jeść bananów, aczkolwiek sądzę, że to nic nie da ;(

Dziewczyny w którym tygodniu miałyście podawane sterydy na rozwój płucek? Ja jestem w 29 tyg 3 dni i lekarz dał mi skierowanie do szpitala na 30/31 tydzień ciąży. Chyba zwariuje. Mój lekarz, który prowadził mnie do tej pory jest na zwolnieniu lekarskim od 1,5 miesiąca i w tym czasie byłam już u 2 lekarzy i każdy mówi coś innego. I najgorsze to jest to, że nikt nie wie kiedy wróci. Podobno miał zawał ;( U tego co byłam wczoraj, totalna masakra.
 
Ostatnia edycja:
Witam porannie!!

Moja lekarka prowadząca ustaliła ze mną że jeśli nic się nie będzie działo to do końca czekamy w domku tylko po 32 tygodniu będziemy jeździły na ktg.
Co do sterydów to też powiedziała że jeśli nic nie wskazuje na poród przedwczesny to ich podawanie jest bezcelowe, a do tego wyczytałam że podawanie po 30 tygodniu sterydów jest w zasadzie bezcelowe bo nie za wiele pomaga, no ale lepiej dać niż nie.
Także my czekamy narazie jest wszystko ok bierzemy leki (Gynipral i magnez) i macica jest posłuszna ale jak tylko coś to mam dzwonić o każdej porze dnia i nocy.

 
virtualna: ja zrezygnowalam przede wszystkim ze słodyczy i tłustych potraw, póki co jest lepiej, noc przespałam. Jesli chodzi o sterydy to mój lekarz uważa, że zle wpływaja na IQ dzieci i podaje je tylko w ostateczności. Ja na wyspie mieszkam, tu leczymy sie leżeniem, spritem i unikaniem mleka! :-) naprawde chcialabym żeby już było za 2 tyg, poczuje się już całkiem spokojna. Jak mnie połozyli do łóżka 3 mce temu to moim marzeniem było doczekać lutego. Widać apetyt rośnie w miarę jedzenia:-)
 
reklama
MM & Virtualna byłam na diecie lekkostrawnej (w szpitalu pooperacyjna), czyli zero smażonego, zero słodyczy, zero surowych warzyw i owoców... :(
Maga Sterydy miałam podane w 26tc; wiem że jak są podane przed 24tc to trzeba je powtórzyć; a podane przed samym przedwczesnym porodem nie zawsze działają... z tym IQ toi chyba lekka przesada :)
 
Do góry