reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Ja jestem ciekawa jak to z moimi dziewczynkami jest :) Powiem, że w rodzinie nie ma bliźniaków, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Jest to dla mnie tak fascynujący temat ostatnio, że szukam w internetach wszelkich możliwych informacji. Ale i tak, do porodu muszę czekać, żeby zobaczyć czy będą podobne do siebie z wyglądu czy nie :)

Ja też jestem ciekawa :-) dlatego szukałam informacji na ten temat. Ale u mnie w rodzinie ze strony mamy były bliźniaki, chyba ze trzy pokolenia wstecz. Przy naszej ciąży 2k2o nie wiadomo do samego końca, ani nawet po porodzie nie będzie pewności :-) a tak jeszcze dopowiem, że jednojajowe z 2k2o są do siebie najbardziej pododbne. Okaże się :-)
 
Jutro zaczynam 8 tydzien. Jestem z pomorskiego. Mam tak okolo 100 km do trojmiasta. Dzisiaj udalo mi sie umowic na 20 kwietnia prywatna wizyte u lekarza ktory pracuje w szpitalu na oddziale patologii. Ale to chyba dalej za pozno jeszcze ? Dziekuje za linka na to forum !

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Hej ja miałam podobny przypadek w 6tyg dowiedziałam się że jest ciąża bliźniacza i to 1k1o i tak samo jak ty szukałam czytałam wszystkie opinie i od zmysłów odchodzilam.Umowilam nawet wizyte u lekarza zajmującego się właśnie ciazami blizniaczymi.W 9tyg jak poszłam do swojej lekarki okazało się ze jest przegroda i ze to ciąża 1k2o i ze wcześniej nie było jej widać dużo zależy od aparatu i tyg ciąży.Przegrode podobno widać kolo 10tyg wiec spokojnie może u Ciebie tez tak będzie ✊i będziesz spokojniejsza
Pozdrawiam
 
Hej ja miałam podobny przypadek w 6tyg dowiedziałam się że jest ciąża bliźniacza i to 1k1o i tak samo jak ty szukałam czytałam wszystkie opinie i od zmysłów odchodzilam.Umowilam nawet wizyte u lekarza zajmującego się właśnie ciazami blizniaczymi.W 9tyg jak poszłam do swojej lekarki okazało się ze jest przegroda i ze to ciąża 1k2o i ze wcześniej nie było jej widać dużo zależy od aparatu i tyg ciąży.Przegrode podobno widać kolo 10tyg wiec spokojnie może u Ciebie tez tak będzie [emoji110]i będziesz spokojniejsza
Pozdrawiam
Pocieszylas mnie ! Ale to myslisz ze jeszcze moze nie widac tej przegrody? Moze powinnam juz sie zarejestrowac gdzies na wizyte w tym 10 11 tygodniu ? O tym lekarz mi nic nie powiedzial. Ale bym byla szczesliwa jakby byla ta przegroda ! Juz sie nawet oswoilam z mysla ze jest dwoje. A skad jestes ? Chcialabym trafic do takiego lekarza co wlasnie mial czesciej do czynienia z tego typu ciazami. Mam kontakt na dr preisa z gdanska. Ale jeszcze nie dzwonilam bo dopiero dzisiaj dostalam numer

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pocieszylas mnie ! Ale to myslisz ze jeszcze moze nie widac tej przegrody? Moze powinnam juz sie zarejestrowac gdzies na wizyte w tym 10 11 tygodniu ? O tym lekarz mi nic nie powiedzial. Ale bym byla szczesliwa jakby byla ta przegroda ! Juz sie nawet oswoilam z mysla ze jest dwoje. A skad jestes ? Chcialabym trafic do takiego lekarza co wlasnie mial czesciej do czynienia z tego typu ciazami. Mam kontakt na dr preisa z gdanska. Ale jeszcze nie dzwonilam bo dopiero dzisiaj dostalam numer
Ja o swojej bliźniaczej ciąży dowiedziałam się bardzo późno, bo to był 10tc, w dodatku, dzień wcześniej inna lekarka powiedziała mi, przy badaniu USG, że mam jedno dziecko. Następnego dnia miałam robione genetyczne USG i było widać, że nie dość, że dwa, to jaki typ ciąży to jest. Być może, jak mówią dziewczyny wcześniej, miałaś za wcześnie określone jak typ ciąży bliźniaczej to jest i jeszcze pojawi się przegroda, za co trzymam kciuki, bylebyś się nie stresowała za bardzo :) A przywyknąć do tego, że będzie dwoje też trudno, ja do dzisiaj jeszcze nie dowierzam, że będę miała dwa szczęścia na raz :D
 
Pocieszylas mnie ! Ale to myslisz ze jeszcze moze nie widac tej przegrody? Moze powinnam juz sie zarejestrowac gdzies na wizyte w tym 10 11 tygodniu ? O tym lekarz mi nic nie powiedzial. Ale bym byla szczesliwa jakby byla ta przegroda ! Juz sie nawet oswoilam z mysla ze jest dwoje. A skad jestes ? Chcialabym trafic do takiego lekarza co wlasnie mial czesciej do czynienia z tego typu ciazami. Mam kontakt na dr preisa z gdanska. Ale jeszcze nie dzwonilam bo dopiero dzisiaj dostalam numer

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
No może być jeszcze ze jej niewidac jak byłam na badaniach prenatalnych w 12tc to było już doskonale widać.W 9tyg jak byłam to myślałam że dziurę w suficie zrobię jak się dowiedziałem ze jest przegroda która wcześniej nie było widać.I nawet nie poszłam juz na wizytę do tego docenta tylko zostałam przy swojej lekarce.Ona sama mi zresztą zasugerowała ze zna się na tym dobrze ze niemusze szukać nikogo innego.Ja jestem ze śląska wiec daleko od Ciebie.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry