reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jjka dzisiaj skończyłam 31. Chciałabym wytrzymać jeszcze przynajmniej 4 tygodnie. Skurcze po kroplowce trochę się uspokoiły ale dzieciaki dalej dokazują. Anetka ja po takich kluciach w kroczu dowiedziałam się że dzieciaki obróciły się glowkowo i jedna z głowek mocno napiera na szyjkę stąd miałam takie ukłucia. Generalnie zawsze jak coś mnie niepokoiło to lekarka kazała jechać do szpitala sprawdzić co i jak. Z bliźniętami to jednak jest trochę inaczej niż z pojedynczą ciążą.
 
reklama
Trafilam do szpitala, podejrzenie sIUGR. Chlopaki roznia sie prawie 20% waga, jeden ma bardzo malo wod plodowych. Doktor zainterweniowal i polozyl mnie do kliniki. Dostalam pierwsza dawke sterydow, magnez, luteine, kroplowke rozkurczajaca. Bardzo martwie sie o tego mniejszego, zeby sie nie poddusil i zeby nie trzeba bylo ciac :(( Oby do 30 tc chociaz
 
Alia 3mam kciuki żeby wszystko poszło dobrze. Co dostałaś rozkurczowego? U mnie dzisiaj 32tc trzecia kroplówka z fenoterolem woec zobaczymy co dalej bedzie :)
 
Alia badz dobrej mysli, najwazniejsze ze jestes pod fachowa opieka w klinice. Na pewno zrobia co moga zeby bylo ok. Trzymam kciuki
 
Dziekuje dziewczyny, jestescie nieocenione
Nawet nie wiem co dostalam, jedli bede miec okazje dzis to zapytam / kroplowka jest z nospa, pomaga na bole. Chlopaki sa chyba calkiem duzi 1kg i 1,2 kg
 
Ostatnia edycja:
U mnie dzisiaj mocne skurcze mino fenoterolu ale ordynator powiedział ze juz nic na to nie poradzi dostaje najmocniejszy lek wiec oni nic wiecej na wyhamowanie zrobic nie moga
 
AliaMaris trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :) a covdo chłopców to faktycznie duzi, także dają radę:) moi w 31 tc mieli 1,5kg i 1,3kg. Ja idę do szpitala za tydzień w czwartek, także będzie nas 3 :)
 
reklama
Dziewczyny od którego tygodnia zaczelyscie kompletowac wyprawkę dla dziec czy jeszcze nic nie macie i mąż kupi po porodzie

zaczelam sie rozgladac za rzeczami ok 24tc. Wtedy kupilam wozek i powoli kupowalam przez internet inne pierdoły.
W 31tc jak jechalam do szpitala ze skurczami to przynajmniej sie nie denerwowalam, ze nic nie mam, bo torba byla juz gotowa.

aliaMaris - trzymam kciuki, zeby bylo dobrze. Na pewno cie beda monitorowac, bedziesz miala USG czesto wiec lekarze beda mogli szybko reagowac.
 
Do góry