reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

O ciąży bliźniaczej dowiedziałam się od swojego lekarza w Polsce, ja mieszkam W Irlandii i tu inaczej podchodzą do ciąży, pierwsza wizyta jest u lekarza rodzinnego i to on wysyła dokumenty do szpitala w którym są robione badania, więc w środę idę do lekarza rodzinnego dam mu dokumenty które dostałam od ginekologa w Polsce i mam nadzieję że szybciej mnie wezmą na badania w szpitala i nie będą czekać do końca 13 tygodnia ciąży
Ja mieszkam w Szwecji i tu jest takie lekkie podejście do ciąży. Chodzę tylko do położnej,nie ma ginekologicznych badań i nie chodzisz w ogóle do gina,chyba,ze sama sobie chcesz albo coś jest nie tak.Ja sie umówiłam na następny tydz.,jestem w 25 tyg a ostatnie badanie ginekologiczne miałam w szpitalu w 9 tyg i wtedy się dowiedziałam,ze to bliźniaki:)Teraz mam nadzieje będę miała częściej usg z racji tego,że to dwa dzidziusie,a już tak dawno ich nie widziałam i nie mogę się doczekać usg.
 
reklama
Czesc dziewczynki. Mialam dzisiaj USG.
Chlopcy maja 10cm, okolo 123g i 120g. Przeplywy wszedzie dobre. Szyjka prawie 5cm, pieknie zamknieta. Obaj ssali kciuki [emoji7]troche sie wiercili i bylo ciezko zbadac serduszka ale po dlugiej walce sie udalo :)

Mniej dobre wiadomosci. Wyszla dzisiaj roznica w ilosci plynu owodniowego. Niby roznica jeszcze w normie ale poprzednio jej nie bylo. Moze to byc zapowiedz TTTS [emoji853]lekarka kazala sie nie martwic bo moze sie okazac, ze po prostu taka roznica u nich bedzie i nic z tego nie wyniknie. No ale zamiast USG za 2 tygodnie, bede miec USG juz za tydzien aby zrobic porownanie. Siedze w domu i sie z nerwow poryczalam.
Shit :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Super wieści:),nie martw się na zapas,nie płacz i sie nie denerwuj :*
 
Ja bardzo chciałabym karmić piersią,ale to zobaczymy jak Bóg da :) po prostu chciałabym jakoś to sobie ułatwić a takie poduszki czy jedna czy dwie mogą
się świetnie sprawdzić,bo inaczej to sobie nie wyobrażam, pojedynczo to cały czas na karmieniu się spędzi heh.
Miłej niedzieli
Co do poduszek do karmienia to specjalistyczne są drogie, ale jest cebuszka za 80 zł i jest w opisie że da się karmić bliźniaki i ułatwia spanie jak się ma brzuszek. Ja chyba taką kupię.
 
Co do poduszek do karmienia to specjalistyczne są drogie, ale jest cebuszka za 80 zł i jest w opisie że da się karmić bliźniaki i ułatwia spanie jak się ma brzuszek. Ja chyba taką kupię.
Szkoda,ze u mnie nie ma takich tanich :/ ale teraz jak już mam ta duża cebuszke to i do karmienia ja spróbuje,nie będę specjalnej do karmienia kupowała,bo po co mi potem tych poduszek tyle :D
 
No wlasnie ja nie wiem jak z tymi rozmiarami boje sie troche. Wiekszosc zaczynam od 62 ale na 56 tez pare kupilam. A zobacze jak blizej rozwiazania co lekarz powie czy sa malutkie czy w sam raz jak beda malutkie to dokupie z dwa komplety jeszcze mniejsze. Oj to ja termin na 29.12 a lekarz ostatnio na wizycie mowil ze jak wszystko dobrze pojdzie to kolo 10 grudnia cesarka[emoji7] ostatnio upolowalam takie cuda, kombinezony ocieplane na zime [emoji2] nie moglam sie oprzec i to kupilam na 62

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja kompletuje od rozmiaru 50, bo bliźniaki są malutkie. Rozmiar 56 to na dziecko o wadze 3,5 kg. Tak mi mówili.
 
A i powiedziała że oni mieli ubranka od 50 cm bo takie im kazali zabrać do szpitala, ale były dla nich po prostu za duże, mimo że dzieciaki urodziły się 45 I 47 cm, ale jak wiadomo podkulaja nóżki i kupili kilka szt. 44 które podobno nosili jakiś miesiąc aż i podobno sporo minęło zanim zaczęli nosić 62. Z tym że osobiście w nowe aż tak maleńkie nie zainwestuje, bo mi szkoda ale odkupię od niej te używane. A normalnie też od 50 kupuje.
 
Paraplu staraj się myśleć pozytywnie, powiedziała Ci tylko co to może oznaczać bo to jej obowiązek ale też zaznaczyła że wcale nie musi tak być. Dobrze że jesteś pod stałą opieką. Pozdrawiam :)
 
Mam jeszcze pytanie do tych które są ponad 21 tygodni w ciąży, jakiej długości są Wasze szyjki w tej chwili? Bo tak się zastanawiam czy ta moja rzeczywiście jest za krótka i czy powinnam się martwić?
 
reklama
Do góry