reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kretowinka-ja mam to samo jeśli chodzi o zatkany nos,tym bardziej że jestem alergiczką do tego.Używam tylko wody morskiej i tyle i smarcze ile wlezie.
Netka czy ja dobrze zrozumiałam,Ty już masz drugą serię bliźniaków?Jezeli tak to niezła tendencja i jeszcze teraz dziewczynki a wcześniej chłopcy-niezły czad:)Apropos samochodu to my chyba zdecydujemy sie na renault espace,tam jest w miare miejsca na bagaże i dla 6 osób,reszta jakas mała jest albo ale to już wyższa półka Honda Odyssey.No zobaczymy na co nas bedzie stac:)
Miss ja też spakowałam maluchy w torbę,teraz mi została druga do kolekcji.Moze jutro się za nia wezmę...a z tym spaniem na lewym boku to też cholera mi nie wychodzi,staram się ale do momentu dretwienia biodra a potem nie ma szans trzeba sie obrócić.Chyba dzieciom sie nic nie stanie,ale też mam wizję,że zawsze jakieś gniotę:)
Sodie witamy w gronie świeżo upieczonych mam-GRATULACJE!!!masz to już za sobą,teraz żeby maluchy się zdrowo chowały i wracajcie do domu no i fotki poprosimy,prawda?To w którym tygodniu byłaś,bo straciłam rachubę?
To chyba na luty mamy już wyczerpaną ilość porodów:)Przed nami marzec,tia......zobaczymy!
 
reklama
Sade - w lutym jeszcze nam moze wskoczyć Anika. Jutro maja Jej coś wiecej powiedziec to i my sie dowiemy.
Z tym pakowaniem maluchów miałam kłopot,bo nie wiedziałam ile i jakie ubranka zabrac. Nie chce zabierać połowy szafy,z drugiej strony po cc trochę sie jest w szpitalu,a nie chce ubierać chłopaków w szpitalne spiochy. Jak Ty sie do tego zabralas?Mozemy porównać:)). Ja w torbie mam op chusteczek nawilzanych,op pieluch, 4 tetrowe, 2 flanelowe, 2 kocyki i ubranka:
4 pajacyki/spiochy
4 body z dl rekawem
4 body z krótkim
2 kaftaniki
4 spodenki
4 niedrapki,skarpetki i czapeczki
Trochę tego jest,ale w sumie chłopaków jest dwójka:).

A co do listy to kto kolejny po Anice? Sade,Margaret i Bojka? O kimś zapomnialam?

Bojka - co z Tobą?! Jesteś z nami?
 
Madmax jeżeli to problem z brzuszkiem/koli, to bardzo dobry jest Sab Simplex, ponoć ten niemiecki jest najlepszy.

Pachnąca łączę się z tobą w bólu.;-) Mi też doskierają bóle w okolicy bioder, kości łonowej i pierwszy raz o dziwo kość ogonowa chciała mnie wykończyć. ...

Lilionka trzymam kciuki za dzieciaki. Musi być dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Madmax - jeszcze jedna rada :) dziewczyny pisały tu kiedyś o butelkach dr brown's (drogie jak nie wiem), ostatnio kupiłam je z myślą o wzdęciach i kolkach mojego Piotrusia i... wczoraj pierwszy wieczór bez wzdęć i pisku z bólu :szok: nawet kropelki sab Simplex aż tak dobrze na niego nie działały
 
jak zwykle tyle napisałyście, że nie sposób nadrobić...

witam nowe Mamusie!

Sodie - wielkie gratulacje!

madmax - mi też koleżanka mówiła o butelkach antykolkowych, że jej bardzo pomogły. A malutka nie ma czasem zatwardzeń i ogólnie problemów z wypróżnianiem? może trzeba zmienić jej mleczko? Hope, że kolki szybko przejdą!!!!!

lilonka - to dobrze, że idziecie do ordynatora

Ja dzisiaj idę na usg sprawdzić wagę i ogólny stan chłopaków.

Mój lekarz powiedział mi, że ułożenie główkowe obu bliźniąt nie musi być wskazaniem do porodu naturalnego, więc widocznie co lekarz to opinia...
 
Sodie gratulacje

Ja w domu jestem - szyjka długa zamknięta na cc zaplanowane na 12/13.03 więc jeszcze się pomeczę
 
Anika - super że już w domku, tylko pewnie szkoda że dzieciaczki jeszcze w brzuszku :) ale dwa tygodnie szybko miną i będziesz miała dwie śliczne rybki w domu:) Jak w szpitalu było? Co tam ci robili? Musisz teraz jakoś leżeć czy nadal możesz funkcjonować normalnie?
 
reklama
O Anika, fajnie że się odezwałaś :-). Ja już byłam święcie przekonana, że Ty w szpitalu kwitniesz na zaciśniętych nóżkach. Zazdroszczę Ci tego, że lekarze obstawiają 38 tc. Jezu jak ja bym tak chciała :tak:Nie dośc, że moje dziewczynki są malutkie to wisi nade mną widmo, że się szybciej rozsypie. A jak ogólne samopoczucie ??
Jutro jadę na wizytę do profesora to będę wiedziała na czym stoję.

Pachnąca dzięki za info o tym wózku. Też mi sie wydawało, że ta spacerówka jest zajechana, ale wolałam się upewnić, że to co piszą na tej aukcji, że to częsta wada tego wózka to bzdura.

Hakima powiedz dokładnie jakie i ile butelek browna kupiłaś ? Bo też chcę kupić. Wiem, że cena duża, ale wolę zapobiegać :-) Przypomnij jaki masz styl karmienia, bo mi sie już wszystko miesza:baffled:.

Lilonka i Kretowinka trzymam kciuki za wagę dzieciaków. Napewno jest wszystko ok, ale warto sprawdzić. Jestem zdania, tak jak któraś z dziewczyn pisała, że nosicie w sobie 2 osobne ciąże i rozwijają sie one we własnym, indywidualnym tempie. A ponad to te pomiary nie są aż takie dokładne, a bliźniaki lubią sie wzajemnie przygniatać.

Dzisiaj zrobiłam rewolucje w laboratorium. Straszne jest to chamstwo i znieczulica.
 
Do góry